Údržba podlah - video

Při správném výběru přípravku bude údržba podlah vhodná přesně pro Vaše krytiny

Pod pojmem údržba podlah si každý představí pravidelný úklid podlahových krytin doma. Jednotlivé typy podlahových krytin vyžadují specifické údržbové a čisticí prostředky. Při použití nesprávných přípravků nebo postupů údržby podlahy můžete tuto nevratně poškodit, nebo zkrátit její životnost.

Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. umíme zákazníkům poradit, nabídnout a prodat vhodné prostředky, se kterými proběhne Vaše údržba podlah tak, jak má.

Údržba podlah může být rozdělena podle umístění těchto ploch na vnitřní a venkovní.

Údržba podlah vnitřních, v interiérech budov, dělíme podle typu objektů na:

  • Údržba podlah komerčních prostor a veřejných budov
  • Údržba podlah společných prostor bytových domů
  • Údržba podlah v bytech

Údržba podlah komerčních prostor a veřejných budov

Údržba podlah komerčních prostor a veřejných prostor je obvykle prováděna specializovanými úklidovými společnostmi nebo je prováděna zaměstnanci majitele objektu či úřadu. V komerčních prostorách se obvykle setkáváme s tak zvanými tvrdými podlahovinami. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. Vám na údržbu těchto krytin doporučuje BONA Deep Clean System.

Vlastníkům komerčních pochozích ploch a veřejných budov umí společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout zpracování nabídky vhodných čističů a údržbových prostředků pro to, aby údržba podlah komerčních prostor a veřejných budov mohla proběhnout k plné spokojenosti provozovatelů těchto prostor.

Údržba podlah společných prostor bytových domů

Tento typ úklidu objednávají správci objektů prostřednictvím úklidových firem nebo jej zajišťují vlastními silami. V tomto typu prostor jsou obvyklé podlahy z PVC, slinuté dlažby nebo lité podlahy. Každá z těchto krytin vyžaduje, aby byla údržba podlah prováděna vhodnými prostředky na jejich čištění. Majitelům těchto prostor dokáže společnost Podlahy Praha, s.r.o., nabídnout vhodný sortiment přípravků pro úklid, provedení periodické údržby a zajímavé množstevní slevy.

Údržba podlah v bytech

Údržba podlah v bytech je obvykle zajištěna vlastníkem nebo uživatelem bytu. Používají při tom čističe, které znají, nebo které jim doporučili přátelé či jsou propagované v reklamách. Ne všechny čisticí přípravky jsou však vhodné pro čištění každé podlahy. Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám dokážou doporučit vhodné čisticí prostředky a přípravky na údržbu konkrétních podlahových krytin.

Údržba podlah venkovních pochozích ploch, zhotovených z jakéhokoliv materiálu, je doporučena provádět dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Pochozí plochy musíte zbavit veškerých anorganických a organických nečistot, které na plochách teras ulpí v průběhu jejího užívání. Toto čištění ploch v exteriérech musí začít mechanickým čištěním (kartáčem, tlakovým čištěním, atd.). Dalším krokem podlahy vyčistíte vhodnými čisticími a údržbovými prostředky.

Údržba podlah venkovních v exteriérech se dělí podle materiálů pochozích ploch:

  • Údržba podlah dřevěných teras
  • Údržba podlah kompozitových (dřevoplastových) teras
  • Údržba podlah zámkových dlažeb a ploch z přírodního kamene

Údržba podlah dřevěných teras

Vhodně zvolená údržba podlah dřevěných teras zaručí prodloužení jejich životnosti a zpomalí šednutí (oxidace) barvy dřeva. Při výběru vhodného prostředku pro čištění podlah dřevěných venkovních teras musíme přihlédnout k tomu, z jakého dřeva je terasa montována. Venkovní terasy z evropských jehličnanů nebo listnatých dřevin je potřeba po mechanickém očištění ošetřit exteriérovým olejem s UV ochranou v přírodním nebo pigmentovaném provedení.

Údržba podlah dřevěných teras z exotických dřevin, jako jsou Massaranduba, Merbau, Angelim Pedra, Bukit a podobné, čistíme prostředky ověřených výrobců WOCA, BONA, OSMO nebo Saicos. Čističe doplníme o vhodný exteriérový venkovní olej v přírodním provedení, nebo ve variantě s pigmentem barvy předmětné dřeviny. Tyto pigmentované oleje terasy nejen ochrání, zároveň zpomalí proces jejich šednutí.

Údržba podlah kompozitových (dřevoplastových) teras

Pro čištění pochozích ploch venkovních teras kompozitových (dřevoplastových) používáme řady čisticích přípravků, speciálně pro tyto povrchy vyvinuté. Údržba podlah kompozitových (dřevoplastových) teras použitím takových řad údržbových přípravků zvyšuje jejich odolnost a prodlužuje životnost tohoto druhu terasových pochozích ploch. Uvedené přípravky u nás nabízí například výrobci OSMO nebo WOCA. My, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o., umíme klientům nabídnout také strojové čištění Bona Deep Clean System.

Údržba podlah zámkových dlažeb a ploch z přírodního kamene

Pravidelná údržba podlah zámkových dlažeb a ploch z přírodního kamene může při použití vhodného čisticího přípravku a prostředku pro údržbu zaručit nejen jejich oživení. Dokáže zároveň odstranit nežádoucí mechy a lišejníky. Pochozí plochy z přírodního kamene a venkovní dlažbu je nutno čistit neagresivními přípravky, které nenaruší jejich povrchy. Takovým vhodným čističem je například OSMO Odstraňovač zeleného povlaku.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. svým zákazníkům umí nabídnout vhodné čističe a systémy údržby pro většinu podlah.

Údržba podlah na ostatních stránkách

Pro více informací můžete navštivit náš novější web (Podlahy Praha). Kompletní nabídku naších služeb v oblasti údržby podlah najdete na webu Renovace podlah v sekci Údržba podlah

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×