Společnost Podlahy Praha je dlouholetým dodavatelem a realizační společností pro klienty, kteří řeší nové podlahové krytiny. Zároveň se zabýváme renovací stávajících podlah včetně dodání a montáže příslušenství. Významnou součástí každé podlahové krytiny jsou podlahové lišty, přechodové a schodové profily. V našem podlahovém studiu dokážeme našim klientům nabídnout a představit širokou škálu doplňků, zahrnující i podlahové lišty všech možných typů.

Vhodným výběrem podlahové lišty docílíte dokonalého vzhledu podlahy.

Přechodové lišty, schodové hrany a podlahové lišty obvodové jsou významnou součástí každé profesionálně položené podlahy. Jakákoliv podlaha, ať podlaha drahá nebo levná, bez vhodně vybraných a namontovaných podlahových obvodových a přechodových lišt není úplná. Navíc, podlahové lišty plní nejen roli estetickou, ale jsou též funkčními doplňky Vaší podlahy.

Podlahové lišty - video

Současným trendem při výběru podlahové lišty je volba barevně i tvarově jednodušší varianty těchto doplňků. Setkáváme se s požadavkem na dodání a montáž lišt v barvách od bílé, přes jemné pastelové barvy až po dekory kovu. Klasické vzory dřeva a kamene jsou však také stále žádané.

Podlahové lišty a profily, které používáme při pokládce, dělíme do dvou základních skupin a to na podlahové lišty obvodové a podlahové lišty a profily přechodové.  

Podlahové lišty obvodové

Podlahové lišty a profily obvodové někdy také nazýváme soklovými lištami. Plní funkci zakončení podlah u stěn, zakrývají obvodové dilatační spáry podlah, řeší překrytí vedení elektrických a jiných rozvodů. Slouží také jako praktická ochrana stěn při čištění podlahových krytin. Podlahové lišty a profily obvodové obecně dělíme podle materiálu, použitého při jejich výrobě na:

  • Podlahové lišty z MDF
  • Podlahové lišty dýhované
  • Podlahové lišty z masivního dřeva
  • Podlahové lišty plastové
  • Podlahové lišty kovové

Podlahové lišty z MDF

Jedná se o nejrozšířenější podlahové lišty obvodové, které používáme při pokládce podlah. Jejich oblíbenost zajišťuje nízká cena, široká škála dekorů a variabilní provedení profilů. Jedná se o podlahové lišty a profily obvodové, vyrobené z papíru, lisovaného pod tlakem. Renomovaní výrobci laminátových plovoucích podlah mají ve svém výrobním programu nejen samotné krytiny, ale zajišťují i výrobu MDF lišt v dekoru svých podlah. Klient si sám může zvolit, jestli chce podlahové lišty ladit k dekoru podlahy, obložek dveří, vestavěného nábytku nebo jiných markantních bytových doplňků.

Podlahové lišty dýhované

Základem těchto podlahových lišt je obvykle smrkové jádro, které je na povrchu dekorováno dýhou z ušlechtilého dřeva. Tyto lišty jsou obvykle používány k dýhovaným plovoucím podlahám (podlahové lišty k plovoucí podlaze) a podlahám z masivního a vrstveného dřeva. Pohledová dýha může být vyrobena z jakékoliv dřeviny od běžných evropských, kterými jsou dub, buk, jasan, olše, až po podlahové lišty z exotických dřevin. Povrchovou úpravou těchto dýhovaných soklových lišt je lak nebo olej a jejich barevné verze.

Podlahové lišty z masivního dřeva

Tyto podlahové lišty obvykle používáme k ukončení dřevěných nebo dýhovaných podlah. Cena soklové podlahové lišty z masivu je obvykle vyšší, protože se při jejich výrobě používá výběr z kmene stromu. Tyto dřevěné lišty dodáváme s povrchovou úpravou olej nebo lak. K podlahám z parket volíme ploché nebo profilované podlahové lišty, které upevňujeme hřebíčky do podlahy. K podlahám z prken jsou vhodnější vyšší masivní dřevěné podlahové lišty a profily.

Podlahové lišty plastové

K podlahám z PVC obvykle montujeme standardní plastové pásy v profilu L. Jedná se o nejlevnější podlahové lišty. Další verzí plastové podlahové lišty jsou profily, podobné MDF lištám. Tyto lišty mají tu přednost, že většina z jejích provedení slouží i jako podlahové lišty na kabely. Ke kobercům, přírodnímu linoleu a k PVC používáme plastové profily, do kterých vkládáme pruh z povlakové krytiny, použité na podlaze.

Podlahové lišty kovové

Jsou z uvedených provedení podlahových lišt obvodových nejméně používané především pro svou vysokou cenu. Materiálem pro výrobu těchto lišt je obvykle nerezová ocel nebo hliník. Povrchová úprava bývá v eloxovaném, leštěném nebo broušeném provedení. Výška a profily těchto lišt se liší podle výrobního programu jednotlivých výrobců. Kovové podlahové lišty lepíme na zeď nebo je montujeme jako systémové celky.

Podlahové lišty a profily přechodové

Přechodové lišty podlahové jsou určeny pro zakrytí přechodů mezi podlahovými krytinami, k jejich ukončení, nebo pro řešení schodových hran. Jde o přechodové, náběhové, vyrovnávací profily a schodové hrany. Materiálem pro výrobu této podlahové lišty přechodové je kov, plast, dřevo i MDF. Nepřeberná množství dekorů a velká škála tvarů a velikostí je pro zákazníky zárukou, že si mohou vybrat takové podlahové lišty, které jim budou vyhovovat nejlépe.

Nejpoužívanějším materiálem pro podlahové lišty a profily přechodové je hliník. Tento materiál je dekorován PE foliemi, dřevěnými dýhami, nebo je eloxovaný. Hliníkové přechodové lišty jsou mezi podlaháři nejoblíbenější pro svou vysokou odolnost, univerzální použití a relativně nízkou cenu. Vyrábí se v různých šířkách a provedení podle toho, jaký přechod potřebuje zákazník řešit.

Přechodová lišta ve dveřním průchodu musí být při zavření dveří ukrytá pod nimi

Společnost Podlahy Praha s.r.o. dodává svým zákazníkům komplexní řešení jejich požadavku na podlahové krytiny tak, aby bylo naplněno jejich očekávání. V našem podlahovém studiu Vás uvítají profesionálové, kteří se Vám ochotně věnují a dokážou Vám odborně poradit. Nabízené podlahové lišty a většinu podlahových krytin si můžete v našem studiu prohlédnout na vzorcích.

Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. dokáže nabídnout kompletní podlahu, kterou hledáte!

 

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×