Nabídnout zákazníkům pouze prodej podlahové krytiny umí jakýkoliv prodejce podlah. Kompletní dodávku a montáž nové podlahové krytiny, nebo renovaci stávající podlahy, včetně všech nezbytných doplňků, však umí málokterý dodavatel. Společnost Podlahy Praha s.r.o. je jednou z takových firem. Pro nás je samozřejmostí kompletní dodání a montáž podlah včetně příslušenství na klíč. Nedílnou součástí všech námi realizovaných podlahových krytin je vhodný výběr podlahové lišty soklové, přechodové a schodové hrany.

Podlahové lišty soklové - video

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí svým zákazníkům ucelené řešení jejich požadavků na dodání nebo renovaci podlahové krytiny tak, aby bylo zcela naplněno jejich očekávání. V našem podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 – Holešovice se Vám budou věnovat profesionálové, kteří Vám odborně poradí. Námi prezentované podlahové lišty soklové a většinu podlahových krytin si můžete v našem studiu prohlédnout na vzorcích.

Garantujeme seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. je připravena nalézt pro Vás a Vaši podlahu kompletní řešení

Podlahové lišty soklové rozhodnou o vzhledu každé podlahy

Přechodové lišty, schodové profily a podlahové lišty soklové, nazývané také obvodové, jsou důležitou součástí každé kvalitně položené podlahové krytiny.  Nijak výrazně nezáleží na materiálu, z něhož je podlaha vyrobena. Zda je z PVC, lamina, kameme nebo dřeva, jestli je její pořizovací cena vysoká či přijatelná.…bez citlivě vybrané a kvalitně instalované podlahové lišty soklové a přechodové lišty není úplná. Podlahové lišty plní nejen roli estetickou, ale jsou zároveň funkčními doplňky podlahy.

Aktuální trend při výběru dekoru a zpracování podlahové lišty soklové se v současné době posunuje směrem k tvarově i barevně méně výraznému provedení. Čím dál obvyklejším požadavkem, nejčastěji z řad architektů, je volba instalace obvodových lišt v jednobarevných UNI barvách od bílé, přes jemné pastelové barvy až po dekory kovu. Klasické vzory dřeva od jednoduchých po výrazně profilovaná provedení jsou však také stále žádané.

Podlahové lišty soklové můžeme v průběhu životnosti podlahové krytiny změnit

Podlahové lišty soklové také můžeme označit jako obvodové lišty. Tyto doplňky vytváří grafiku podlahy, plní estetickou roli ukončení podlah u zdi, řeší zakrytí obvodové dilatační spáry dřevěných i všech plovoucích podlah, kryjí vedení elektrických a jiných rozvodů. Jejich praktickou funkcí je zároveň ochrana stěn při čištění podlahových krytin. Podlahové lišty soklové a profily obvodové obecně dělíme podle materiálu, použitého při jejich výrobě na:

  • Podlahové lišty soklové z MDF
  • Podlahové lišty soklové dýhované
  • Podlahové lišty soklové plastové
  • Podlahové lišty soklové kovové
  • Podlahové lišty soklové dřevěné

Podlahové lišty soklové z MDF

MDF podlahové lišty soklové jsou nejrozšířenější variantou obvodových podlahových lišt, které můžeme použít při dokončení pokládky podlah. Předností těchto lišt je jejich nízká pořizovací cena, výběr z velkého množství dekorů, tvarů a rozměrů. Tyto obvodové lišty jsou vyrobeny z papíru, lisovaného pod tlakem. Výrobci všech typů plovoucích podlah mají obvykle ve svém programu nejen produkci samotných krytin, ale zajišťují i výrobu MDF lišt v dekoru svých podlah.

Zákazník si sám může vybrat, v jakém provedení podlahové lišty soklové použije ke své podlaze. Obvodové lišty může vybrat přímo k dekoru podlahy, k obložkám dveří, k vestavěnému nábytku nebo k dalším výrazným doplňkům v bytě.

Podlahové lišty soklové dýhované

Nosný základ této podlahové lišty soklové je obvykle vyroben ze smrkového dřeva. Na tento základ je nalepena dýha z ušlechtilého dřeva s povrchovou úpravou lak, olej nebo je základ dekorován folií. Tyto podlahové lišty soklové montujeme obvykle k dřevěným masivním nebo dýhovaným podlahám a podlahám z vrstveného dřeva. Pohledová dýha může být vyrobena prakticky z jakékoliv dřeviny od exotických až po běžné evropské, kterými jsou buk, dub, javor, jasan a podobně.

Podlahové lišty soklové plastové 

Podlahy z PVC v rolích jsou nejčastěji ukončovány standardními plastovými pásy v profilu L. Jedná se o nejlevnější řešení podlahových lišt. Dalšími variantami plastové podlahové lišty soklové jsou obvodové profily, které tvarově a dekorem připomínají dřevěné nebo MDF lišty. Výhodou těchto profilů je možnost jejich použití jako podlahové lišty soklové na kabely. K přírodnímu linoleu, PVC a kobercům je vhodné použití základových plastových profilů, do kterých se vlepuje řezaný pruh z krytin, použitých na podlaze.

Podlahové lišty soklové kovové

Nejméně používanými obvodovými profily k podlahám jsou podlahové lišty soklové kovové. Důvodem je především jejich vysoká pořizovací cena. Tyto lišty jsou obvykle vyrobené z hliníku nebo nerezové oceli. Povrchová úprava těchto materiálů je prováděna eloxováním, leštěním, kartáčováním nebo broušením. Profily a rozměry těchto lišt je stanovena výrobním programem jednotlivých výrobců. Kovové podlahové lišty soklové vždy montujeme na zeď lepením nebo jako systémové celky.

Podlahové lišty soklové dřevěné

Podlahové lišty soklové dřevěné jsou používané nejčastěji k masivním dřevěným podlahám ve formátu parket i prken. Jelikož se jedná o podlahy pevně lepené nebo montované k podkladu, řešíme montáž těchto lišt obvykle fixací k podlahové krytině. Široká škála tvarů, použitých dřevin a velikostí je pro zákazníky výhodou. Výběr vhodného profilu od klasického plochého, přes různě profilované tvary L až po různě vysoké rovné i frézované podlahové lišty soklové dřevěné, umožní uživateli změnit charakter celé místnosti. 

Společnost Podlahy Praha s.r.o. Vám umí představit, dodat i namontovat podlahové lišty soklové podle Vašeho přání

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×