Leštěnka na parkety

Leštěnka na parkety je přípravkem, který je přímo určen pro ochranu povrchů lakovaných a barevně lakovaných dřevěných podlah.

Všechny lakované dřevěné podlahy vyžadují nejen pravidelný úklid, ale také periodické obnovení ochrany jejich lakovaného povrchu. Pro tento účel je vhodné použít prostředky, označované jako leštěnka na parkety.

Dříve nebo později všechny lakované dřevěné, laminátové plovoucí podlahy, vinylové podlahy, PVC podlahy nebo podlahy z dlažby postihne, v průběhu jejího užívání, proces degradace jejich povrchové vrstvy. Projevuje se jako mírné poškrábání, zašednutí nebo opotřebení ochranného povrchu krytiny. Pokud nemůžete nebo nechcete pochozí plochu renovovat, tak nadešel čas na obnovu jejího povrchu, kterou zvládnete vlastními silami. Nastal čas pro použití ochranného prostředku, obecně označeného jako leštěnka na parkety.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. ve svém podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 – Holešovice, podlahy samozřejmě také má a užívá je. Tyto ochranné prostředky pro obnovení vzhledu povrchu podlahových krytin také sami používáme. To je důvod, proč Vám doporučíme přípravky BONA Leštěnka na parkety v provedení MAT nebo LESK, BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice nebo Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek.

Leštěnka na parkety je prověřeným produktem pro obnovu podlahové krytiny.

BONA Leštěnka na parkety je přípravkem, který je přímo určen pro ochranu povrchů lakovaných a barevně lakovaných dřevěných podlah. Podle verze tohoto výrobku jím dokážete obnovit lesklý nebo matný vzhled Vaší lakované dřevěné podlahy. Tímto produktem zajistíte ochranu Vaší podlahy před opotřebením. Verze BONA Leštěnka na parkety v lesklém i v matném provedení jsou určeny pro okamžité použití.

Jiná leštěnka na parkety, kterou prodáváme, je výrobek Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek. Tyto polymerové disperze s obsahem vosků slouží k ošetření a ochraně všech dřevěných a korkových lakovaných podlah. Nové parkety a lakovaný korek chrání hedvábně lesklým nebo matným ochranným filmem. Dokážou částečně odstranit prochozené cestičky a škrábance na již léta položených lakovaných podlahách, kterým částečně dokážou navrátit „nový“ vzhled.

Pokud Vaše podlahy nejsou dřevěné nebo korkové lakované, je pro Vás určena leštěnka na parkety BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice. Tento výrobek je určený pro podlahy s tvrdým povrchem. Uvedený přípravek umí, při správném použití, oživit vzhled Vašich tvrdých podlahovin a poskytnout jim ochranu pro jejich každodenní používání. Leštěnka na parkety BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice částečně umí zamaskovat drobné nedostatky na povrchu Vašich tvrdých podlah.

Leštěnka na parkety je:

 • Odolná proti opotřebení
 • Má obvykle přidaný akrylát či polyuretan pro lepší odolnost
 • Obsahuje vosky – pro možnost vyleštění
 • Její složení zaručuje snadné použití pro požadovaný optický výsledek
 • Dokáže retušovat menší škrábance a známky opotřebení krytin
 • Má dobrou odolnost proti oděru a poškrábání
 • Je obvykle připravena k okamžitému použití
 • Je rychleschnoucí
 • Prodlužuje životnost podlahovin

Příprava podlah než použijete prostředek leštěnka na parkety:

Plochu podlahy nejprve důkladně zameťte, vyluxujte nebo vytřete mopem na sucho, například mopem s BONA Dusting pad (bílá prachová utěrka). Po odstranění prachu, písku a jiných mechanických částic podlahu pečlivě vytřete roztokem vhodného čističe a vody, který připravíte podle návodu. Plochu podlahy nechte pořádně vyschnout. Leštěnka na parkety s lakovanou nebo s tvrdou pochozí vrstvou nemůže být použita na dřevěné podlahy voskované, olejované nebo ošetřené tvrdým voskovým olejem.

Staré poliše a leštěnky mohou ovlivnit to, že nová leštěnka na parkety nepřilne k povrchu správně

Než bude leštěnka na parkety použita na podlahu, pečlivě si prostudujte její Návod pro použití, který je vždy součástí originálního balení konkrétního produktu. Dále máte od prověřených výrobků k dispozici Technický a Bezpečnostní list, volně přístupný v českém jazyce, na webových stránkách výrobce. Pokud si nejste jisti, jak bude leštěnka na parkety fungovat na Vaší krytině, proveďte před jejím použitím zkoušku na méně viditelném místě podlahy.

Leštěnka na parkety a její postup aplikace:

 • Lahev s  leštěnkou na parkety před použitím vždy důkladně protřepejte.
 • Nanášejte při běžné pokojové teplotě 18–25 °C.
 • Na menší část podlahy aplikujte široký zvlněný proužek prostředku leštěnka na parkety.
 • Rozetřete jej padem, například pomocí Bona Applicator pad (žlutá utěrka), případně podobným typem tkaniny (rouno).
 • Vyhlaďte leštěnku pomocí Bona Applicator pad (žlutá utěrka) ve směru vláken dřeviny.
 • Pokračujte po jednotlivých úsecích, až ošetříte celou plochu podlahy.
 • Povrch nechte zaschnout podle návodu bez toho, abyste na něj vstupovali.

Povrch podlahy, kterou ošetříte jedním z prostředků leštěnka na parkety BONA Leštěnka na parkety, Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek nebo BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice, bude pochozí obvykle po 2 hodinách od aplikace. Plné zatížení a stěhování nábytku snese krytina až cca po 12 hodinách od aplikace přípravku.

Podlahovinu, na kterou použijete prostředek leštěnka na parkety, vytírejte čističem,který je jmenován v návodu k použití konkrétní leštěnky.

Leštěnka na parkety - také by vás mohlo zajímat

Údržba podlah je také popsána na webu Renovace podlah Praha, kde by vás mohla zajímat stránka Bona čistič na parkety. Na našem druhém webu Podlahy Praha je stránka čistící prostředky na podlahu.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×