Dřevěné plovoucí podlahy

V každém interiéru jsou podlahy jedním z nejmarkantnějších prvků, který upoutá pozornost hned při prvním pohledu. V jejich řešení se projevuje vkus a náročnost každého jednotlivého majitele nemovitosti. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže našim zákazníkům nabídnout velmi široký sortiment podlahových krytin, ve kterých zaujímají jedno z předních míst dřevěné plovoucí podlahy ve všech možných provedeních a variantách.

Dřevěné plovoucí podlahy jsou synonymem pro tradiční a kvalitní řešení

Masivní dřevěné podlahy nejsou pouze záležitostí klasických parket, zákazník si u nás může vybrat provedení ve formátu průmyslové mozaiky, prken, nebo tabulových vzorů a skládaných vídeňských čtverců. Většinu z těchto provedení umíme našim klientům nabídnout nejen v masivním provedení, ale také jako dřevěné plovoucí podlahy, označované také jako podlahy vrstvené. 

Vrstvené dřevěné podlahy lepené nebo dřevěné podlahy plovoucí by mohly být charakterizovány jako alternativa masivních dřevěných podlah. Tyto typy podlah jsou vyrobeny za použití menšího objemu ušlechtilé dřeviny v kombinaci s levnějšími materiály. Samotná konstrukce a méně nákladné materiály určují nejen nižší cenu, ale zároveň zajišťují větší rozměrovou stálost jednotlivých lamel, které mají tyto dřevěné plovoucí podlahy. Uvedený typ podlah se vyrábí ve 2 – vrstvém, 3 - vrstvém a dýhovaném provedení.

V provedení dřevěné plovoucí podlahy se nejčastěji setkáváme s 3-vrstvou podlahou s dekorem parkety obvykle v 3-pásovém nepravidelném provedení.

Dřevěné plovoucí podlahy a jejich výhody

  • Rozsáhlá nabídka dřevin
  • Možnost volby výběru povrchové úpravy lak nebo olej
  • Výběr z řady rozměrů podlahových dílců
  • Jedinečnost vzhledu podlah
  • Zdravotní nezávadnost
  • Podlaha vhodná na podlahové vytápění
  • Zhodnocení nemovitosti instalací dřevěné podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy vrstvené - skladba lamel

  • Pochozí nášlapná vrstva a zároveň pohledová část dřevěné plovoucí podlahy, která určuje charakter krytiny, je vyrobena z ušlechtilého dřeva obvykle o tloušťce 2,5 – 4,5 mm a je opatřena povrchovou úpravou olej nebo lak.
  • Roznášecí nebo také nosná vrstva je vyrobena z levnějšího dřeva a je vždy montována kolmo na pochozí vrstvu. Toto řešení garantuje větší objemovou stálost jednotlivých dílců. V této vrstvě dřevěné plovoucí podlahy jsou aplikovány zámky lamel.
  • U 3 vrstvé dřevěné plovoucí podlahy jsou jednotlivé lamely opatřeny třetí, spodní vrstvou, která je vyrobena taktéž z levnějšího dřeva, a je lepena opět kolmo na předchozí roznášecí vrstvu dřevěné plovoucí podlahy.

Dřevěné podlahy 2 vrstvé

-                    vyrábí se ve formátu menších prken nebo parket

-                    jsou vhodné na teplovodní podlahové vytápění s pomalým náběhem

-                    mají povrchovou úpravou lak nebo olej

-                    jsou vhodné pro případnou renovaci

-                    mají velkou škálu evropských i exotických dřevin na pochozí vrstvě

-                    jsou levnější než masivní dřevěné podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy 3 vrstvé

-                    jsou vyrobeny ve formátu větších lamel s dekorem prken, parket, proužků nebo mozaiky

-                    jsou levnější než masivní dřevěné podlahy

-                    mají možnost volby pokládky lepením nebo plovoucím způsobem

-                    jsou vhodné na teplovodní podlahové topení

-                    mají povrchovou úpravu olej nebo lak

-                    umožňují případnou renovaci povrchu

-                    jsou dodávány v široké nabídce evropských i exotických dřevin

Dřevěné plovoucí podlahy dýhované

Dřevěné plovoucí podlahy dýhované jsou možností pro ty, kteří chtějí mít doma dřevěnou plovoucí podlahu, kterou není možno namontovat přilepením k podkladu nebo chtějí mít možnost podlahu rozložit a zpětně složit.

-                   snadná a rychlá montáž

-                   vhodná pro teplovodní podlahové vytápění

-                   možnost okamžitého nastěhování po pokládce

-                   snadné rozložení a výměna poškozených dílů

-                   je odolná

-                   má povrchovou úpravou lak pro střední a silné zatížení

-                   snadno se udržuje

Dřevěné plovoucí podlahy – varianty pokládky

Vrstvené dřevěné plovoucí podlahy mají systém pokládky vždy určený výrobcem dané krytiny. Tento systém závisí na typu spoje. Může se jednat o zámkový spoj, při kterém můžeme dřevěné plovoucí podlahy montovat plovoucím způsobem i celoplošným lepením, nebo je dřevěná podlaha opatřena spojem pero drážka, který určuje podlahu pro celoplošné lepení k pevnému rovnému podkladu nebo plovoucím systémem lepením v pero – drážce.

Dřevěné plovoucí podlahy od společnosti Podlahy Praha zaujmou 

Společnost Podlahy Praha prodává a instaluje nejen dřevěné plovoucí podlahy, ale i další podlahové krytiny. Ke všem podlahám, které nabízíme, dokážeme našim klientům doporučit vhodné doplňky, kterými jsou obvodové lišty, přechodové lišty, podložky i údržbové a čisticí prostředky. V naší nabídce naleznete také kompletní servis pro všechny typy podlah, a to nejen pro dřevěné plovoucí podlahy, ale také pro PVC, vinylové podlahy, koberce nebo jiné krytiny.

U nás se setkáte s ochotnými profesionály, kteří se podlahovým krytinám věnují a dokážou Vám odborně poradit. Seznámíme Vás s výběrem vhodné podlahy podle Vašich požadavků, charakteru prostor a účelu užití. Většinu námi nabízených podlah si můžete u nás prohlédnout na vzorcích. Vážíme si každého klienta a naším cílem je jeho spokojenost. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Věříme, že dřevěné plovoucí podlahy od nás Vám splní Vaše představy.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×