Společnost Podlahy Praha s.r.o. vždy aktuálně reaguje na poptávku trhu v oblasti nabídky a instalace podlahových krytin. Jedním z nejžádanějších typů krytin pro byty i pro komerční prostory jsou v současné době elegantní a praktické vinylové podlahy. U nás v Podlahy Praha s.r.o. Vám dokážeme nabídnout aktuální dekory těchto podlah nejen ve verzi pro celoplošné lepení, ale také jako plovoucí vinylové podlahy.

Vinylové podlahy - video

Vinylové podlahy jsou odolné a cenově přijatelné 

Použití vinylu jako materiálu na podlahy není žádnou novinkou. Tento materiál byl a stále je nejčastěji dodáván ve formátu PVC podlahových krytin v rolích. V posledních letech se na náš trh rozšířil jako vinylové podlahové dílce pro celoplošné lepení nebo jako vinylové podlahy plovoucí. Díky svým vlastnostem si tento materiál vybudoval velkou oblibu a zájem ze strany zákazníků.

Jedná se o stálobarevný a odolný materiál, vhodný pro podlahové topení. Vinylové podlahy jsou díky systému výroby a použitému materiálu vhodné do všech interiérů. Zákazníci si mohou vybírat z nepřeberného množství dřevěných, kamenných i abstraktních dekorů. Dekory jsou při běžném pohledu k nerozeznání od pravých přírodních materiálů. Povrchová PUR úprava zaručuje vysokou odolnost vinylové podlahy.

Charakteristika této podlahové krytiny je taková, že se jedná o cenově dostupnější alternativu masivních dřevěných i kamenných podlah. Jejich předností je nejen vyšší odolnost, ale také to, že jsou příjemné na dotek. Údržba vinylové podlahy je velmi snadná a při doporučeném užívání se jedná o krytinu, která svému účelu bude sloužit mnoho let.

Vinylové podlahy  - výhody

Umělý vinyl si získává stále větší oblibu hlavně pro své užitné vlastnosti. Vyniká nejen vysokou odolností v silně zatěžovaných místnostech, ale i zajímavým vzhledem. Navíc se hodí do všech interiérů. Vinylové podlahy jsou praktické, odolné a nově zpracované do takové užitné podoby, že si i přes svůj umělý charakter získávají stále více příznivců. Na dotek jsou teplejší než laminátové podlahy, v odolnosti před mechanickým poškozením a vlhkostí nemají konkurenci, stačí jim snadná údržba, nabídka dekorů je věrohodná a překvapivá.

 • Cenová dostupnost
 • Odolnost proti vlhkosti
 • Možnost výběru z široké škály dekorů 
 • Velké množství rozměrů podlahových dílců
 • Variabilita volby možnosti pokládky
 • Vhodnost použití na teplovodní podlahové topení
 • Zdravotní nezávadnost
 • Snadná údržba

Vinylové podlahy lepené - skladba lamel

 • PUR ochranná vrstva
 • Nášlapná vrstva
 • Dekorační vrstva
 • U některých výrobků skelné rouno
 • Podkladní vrstva
 • Spodní vrstva  

Vinylové podlahy plovoucí - skladba lamel

 • PUR ochranná vrstva
 • Nášlapná vrstva
 • Dekorační vrstva
 • U některých výrobků HSF nosná vrstva s patentovaným zámkem, u celovinylových plovoucích podlah horní a spodní vinylová vrstva se zámky
 • Korková dilatace u HDF a stabilizační podložka u celovinylových podlah

Vinylové podlahy lepené

-         jsou vyráběny ve formátu větších lamel různých rozměrů

-         jsou cenově dostupnější než podlahy z přírodních materiálů

-         pokládají se lepením jedné podlahy vedle druhé

-         vhodné pro pokládku podlahové vytápění

-         jsou opatřeny povrchovou úpravou PUR

-         jsou dodávány v široké škále dekoru prken, mozaiky, kamene nebo abstraktních vzorů

-         snadná údržba

Vinylové podlahy plovoucí

Vinylové podlahy plovoucí jsou řešením pro ty, kteří chtějí mít doma vinylovou podlahu, kterou nemohou přilepit k podkladu (protože žijí v nájemním bytě, nebo jen proto, že nechtějí zničit stávající parkety), nebo jen potřebují mít možnost podlahu rozložit a opětovně složit.

-        rychlá a snadná instalace

-        možnost okamžitého nastěhování po pokládce

-        vhodná pro podlahy s teplovodním podlahovým topením

-        snadná demontáž a výměna poškozených lamel

-        jsou opatřeny povrchovou úpravou PUR  

-        vysoká odolnost

-        snadná údržba

Vinylové podlahy – možnosti pokládky

Systém pokládky pro plovoucí vinylové podlahy je dán výrobcem podlah, Obecně se jedná o montáž pomocí zámků. Spojením jednotlivých lamel vytvoříme ucelenou kompaktní desku podlahy, kterou je nutno opatřit určenými podložkami a dilatovat od stěn a v dveřních průchodech. Dilatace překrýváme soklovými a přechodovými lištami podle dekoru podlahy nebo dle přání zákazníka.

Vinylové podlahy lepené je nutno vždy montovat celoplošným lepením k pevnému podkladu. 

Vinylové podlahy od společnosti Podlahy Praha drží krok s trendy, ale zároveň ctí tradice

Společnost Podlahy Praha se zabývá prodejem a montáží nejen vinylové podlahy v lepeném a plovoucím systému, ale nabízí i další podlahové krytiny, případně renovace stávajících podlah. Všem námi nabízeným podlahovým krytinám dokážeme vybrat a navrhnout vhodné doplňky, například soklové lišty, hrany, přechodové lišty, podložky, atd. Do naší nabídky patří také kompletní servis pro námi dodané vinylové podlahy i pro ostatní podlahové krytiny.

Naši zaměstnanci se Vám v podlahovém studiu Podlahy Praha s.r.o. Komunardů 38, Praha 7 – Holešovice budou věnovat s co největší péčí, vyslechnou Vaše požadavky a pokusí se pro Vás nalézt co nejzajímavější alternativu při dodání a montáži Vaší nové podlahy, nebo při požadavku na realizaci renovaci Vaší stávající podlahy.

Samozřejmostí je pro nás to, že si vážíme každého zákazníka a naším cílem je jeho spokojenost. Zaručujeme seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň realizovaných prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

 

Věříme, že Vám zpříjemníme život takovou podlahou, kterou hledáte

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×