Dřevěné terasy

Dřevěné terasy - dřeviny MERBAU a IPE 

Decking z tropických dřevin je již několik let velmi oblíbeným řešením pro venkovní dřevěné terasy, chodníky, balkony a další venkovní plochy. Na trhu se v současné době můžeme setkat s celou řadou zejména tropických dřevin, které na první pohled nabízejí podobný vzhled, nicméně nabízí obrovské rozdíly ve fyzikálně mechanických vlastnostech a kvalitě dřeva.

Špičkou v pomyslním žebříčku těchto materálů je dřevina Merbau a jihoamerické Ipe. Merbau patří k jedné z nejkvalitnějších dřevin světa a nabízí jedny z nejlepších fyzikálně mechanických vlastností vůbec. Právě proto je využíváno nejen pro interiérové, ale rovněž ve velké míře o pro venkovní použití. Dřevina Merbau je nejstabilnější dřevina světa s velmi nízkými hodnotami objemového sesychání a tak se objemové změny, sesychání, bobtnání, vnitřní pnutí projevují snad nejméně ze všech dřevin.

Dřevěné terasy - dřevina IPE

O dřevině IPE se často hovoří jako o nejlepším deckingu světa. Díky své vysoké hustotě až 1300 kg/1 m3 nabízí ještě vyšší odolnost a extrémní tvrdost, je odolné proti hmyzu, termitům, plísním, hnilobě a mnoha druhům kyselin. Ipe je rovněž obtížně zápalné. Podobně jako u dřeviny Merbau se jedná o olejnatou dřevinu s menším obsahem barviv zvaných Lapačol, které se někdy po uvolnění a zaschnutí na povrchu vytvoří jemnou žlutavou práškovou vrstvu. Barvivo se ze dřeva uvolňuje v mnohem menší míře než je tomu u dřeviny Merbau. Jedná se o dřevo s vyšším indexem sesychání nicméně s velmi nízkými hodnotami kroutivosti a zakřivení a proto patří společně s dřevinou Merbau mezi to nejlepší.

Dřevěné terasy - dřevina Massaranduba

Massaranduba je další dřevinou v nabídce terasových palubek. Tato jihoamerické dřevina je velice tvrdá, těžká s vysokou odolností a trvanlivostí. Je to celosvětově známé dřevo velmi často používáno právě pro venkovní decking. Massaranduba nabízí nižší cenu v porovnání s dřevinami Merbau a IPE nicméně se svými fyzikálně mechanickými vlastnostmi nemůže těmto dřevinám vyrovnat. Charakteristické pro dřevinu Massaranduba je vnitřní pnutí a kroutivost. Rovněž je pro tuto dřevinu charakteristické rozpraskávání dřeva. Vyplavování barviva se projevuje v menší míře než u dřevin Merbau a Ipe. Massaranduba je cenově výhodnějším řešením pro dřevěné terasy. 

V případě jakýchkoliv dotázů se na nás obraťte. Společnost Podlahy Praha Vám ráda vždy pomůže a poradí. Všechny dekory, které pro dřevěné terasy nabízíme naleznete na stránce Dřevěné terasy dekory. 

Dřevěné terasy - poznámky k fotografiím 

Uvedené fotografie jsou pouze informativní. Každý kus dřeva je jedinečný originál pocházející z rostlých kmenů není nikdy možné dosáhnout jednotnosti v barvě dřeva nebo v struktuře. Výrazné barevné odlišnosti jsou povoleny a jsou přirozené pro přírodní dřevo. Uvedené fotografie reprezentují náhodně vybrané kusy. Dodané dřevo se může lišit v odstínu, barvě a struktuře od uvedených fotografií. Použité fotografie nejsou díky zkreslení monitorů či dalším faktorům přesně shodné s reálnou barvou dřeva. 

Dřevěné terasy na novém webu

Kompletní vzorník naleznete na stránce Venkovní terasy vzorník, která se nachází na našem novějším webu - > Podlahy Praha

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×