Pod pojmem renovace terasy si představujeme pravidelnou údržbu všech typů podlahových krytin v exteriérech. Každá venkovní terasová podlahová krytina vyžaduje specifický čisticí prostředek a čistící systém pro svou údržbu. Při použití nesprávného údržbového přípravku nebo postupu renovace terasy může dojít ke zkrácení životnosti nebo dokonce k trvalému poškození. Renovace terasy je nezbytností pro udržení její dlouhé životnosti.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže svým zákazníkům nabídnout široký sortiment podlahových krytin pro interiéry i pro venkovní prostory. Víme, že jakákoliv terasa je vlastně podlahou, a o každou podlahu musíme náležitě pečovat. Dřevo, kámen a beton jsou nejčastějšími materiály, používanými při realizaci venkovních teras obytných i komerčních staveb. Všechny tyto materiály spojuje nutnost správné údržby. 

Při adekvátním výběru prostředků a postupů renovace terasy prodloužíme její funkčnost a životnost 

Renovace terasy a venkovních pevných ploch, provádíme většinou dvakrát do roka a to na jaře a na podzim. Snažíme se tím pevné plochy zbavit anorganických i organických nečistot, které na plochách v průběhu roku ulpí. Renovace terasy v exteriérech provádíme mechanickou cestou (kartáčem, strojovým nebo tlakovým čištěním, apod.). V následné fázi renovace terasy je nutno podlahové krytiny ošetřit údržbovými prostředky.

Každá pevná venkovní plocha je jedinečná nejen tím, jak je zhotovena, ale také z jakého materiálu je realizována. Při dokonalé montáži přírodních materiálů, kterými jsou dřevo a kámen vynikne jejich jedinečná struktura a kresba. Pro betonové a zámkové dlažby je zase charakteristická jejich odolnost a kompaktní provedení povrchu.  Podle materiálů můžeme renovace terasy rozdělit na :

-              renovace terasy – zámkové, slinuté dlažby a ploch z přírodního kamene

-              renovace terasy -  dřevěné

-              renovace terasy -  kompozitové (dřevoplastové) 

Renovace terasy - dřevěné 

Pokud o svou dřevěnou terasu nebudete správně pečovat, bude materiál vystaven rozkladným procesům a dřevo terasy se začne postupně rozkládat. U dřevěných venkovních ploch správně zvolené přípravky na renovace terasy a její čištění umí prodloužit její životnost a zpomalit šednutí (oxidace) barvy dřeviny. U těchto teras doporučujeme opakování renovace terasy, čímž prodloužíme její životnost.

Pro renovace terasy z exotických dřevin, jakými jsou Teak, Massaranduba, Merbau, Tatajuba, Angelim Pedra, Badi, Cumaru, Bangkirai a podobné, volíme údržbové a čisticí přípravky výrobců WOCA, BONA, OSMO nebo Saicos. Tyto společnosti se, kromě jiného, specializují na výrobu prostředků na povrchovou úpravu a čištění podlah. Vybrané čisticí prostředky ještě doplníme o vhodný exteriérový olej buď v přírodním provedení, nebo v provedení s pigmentem barvy dané dřeviny.

Použitím exteriérových olejů s pigmentem dřevo venkovních teras nejen ochráníme, ale také mu navrátíme jeho původní barvu a zpomalíme proces šednutí 

Pro plochy teras z evropských listnatých i jehličnatých dřevin doporučujeme renovace terasy exteriérovým olejem s UV ochranou v přírodním provedení. Prodloužíme tím jejich plnou funkčnost a životnost.

Renovace terasy – kompozitové (dřevoplastové)

Pro renovace terasy kompozitové (dřevoplastové) používáme řadu čističů, speciálně vyrobených pro pochozí povrchy z těchto matriálů. Takové řady prostředků na náš trh dodávají výrobci WOCA nebo OSMO. Nově dokážeme nabídnout a zajistit patentované strojové čištění Bona Deep Clean systémem, který čistí plochy teras do hloubky

Venkovní terasy dřevěné, dřevoplastové (kompozitové), ale i kamenné a betonové plochy s ochrannými nátěry lze hloubkově čistit. Renovace terasy hloubkovým čištěním v exteriérech můžeme našim klientům doporučit pro důkladnou údržbu na začátku a po ukončení sezony používání venkovních ploch. Po důkladném vyčištění je důležité následné ošetření dřevěných teras speciálními exteriérovými oleji. 

Nabízíme Vám venkovní terasy (venkovní dřevěné terasy, venkovní dřevoplastové terasy)  i na našem novějším webu (Podlahy Praha). 

Informace na téma Údržba dřevěných teras naleznete na webu Renovace podlah Praha

Renovace terasy – zámkové dlažby a plochy z přírodního kamene 

Terasy, zhotovené ze zámkových dlažeb a kamenné venkovní plochy, také vyžadují údržbu. Před výběrem vhodných přípravků pro renovace terasy, zhotovené z uvedených materiálů, musíme definovat, jaké problémy je nutno řešit. Běžná údržba řeší, aby byly tyto plochy chráněny před poškozením a znečištěním klimatickými či jinými vnějšími vlivy. Přesto mohou nastat situace, kdy ani tato prevence nestačí a na řadu musí přijít renovace terasy.

Úniky motorového oleje z auta na příjezdové cestě ke garáži či nepříjemné mastné skvrny po grilování na terase, zašlapané žvýkačky, nebo nevhodně rašící vegetace. To je výčet nejčastějšího důvodu pro renovace terasy. Při čištění teras z kamene a zámkové dlažby je nutné zbavit plochy hrubých nečistot, jako je bahno či mechy, lišejníky a traviny. Následně je nutno řešit hloubkové znečištění, jako jsou olejové skvrny.

Pro odstranění olejových skvrn nebo parazitů Vám společnost Podlahy Praha, s.r.o. umí nabídnout celou řada přípravků. Jedná se o odstraňovače a absorbenty, které vyčistí většinu olejových, tukových a dalších mastných skvrn do hloubky i bez kartáčování. Pokud je Vaše betonová nebo kamenná dlažba napadena mechy, lišejníky, houbami, řasami či jinou vegetací, doporučujeme renovace terasy použitím herbicidních a fungicidních prostředků. Takové prostředky na renovace terasy vyrábí OSMO a WOCA.

Po dokonalém vyčištění ploch terasy a opravě poškozených spár mezi jednotlivými dlaždicemi doporučujeme aplikaci fungicidního nátěru, který Vaši zámkovou dlažbu ochrání před dalším nárůstem parazitických rostlin. Na celou dlážděnou plochu finálně aplikujeme ochranný impregnační nátěr, který odpuzuje vodu i oleje a celkově zpevní dlažbu. Výsledným efektem je také zlepšení vzhledu Vaší zámkové dlažby.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže svým klientům nabídnout vhodné čisticí prostředky pro renovace terasy v exteriérech.

Renovace terasy - videa

Renovace terasy - ruční broušení

Renovace terasy - strojové broušení

Renovace terasy - čištění

Renovace terasy - olejování

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×