Podlahy jako takové nejsou pro společnost Podlahy Praha jen dodáním a montáží nových podlah, které si náš klient vybere z širokého sortimentu dekorů a typů krytin, které v našem podlahovém studiu nabízíme. Pro nás je samozřejmostí řešení stávajících podlahových krytin, renovace podlah a údržba podlah. Naši profesionálové dokážou komplexně řešit nejen podlahové plochy, u nás může klient poptat také renovace schodů a celkový servis schodů v bytových i komerčních prostorách.

Vhodně řešená renovace schodů usnadní jejich údržbu a prodlouží životnost

Schody v komerčních i v bytových domech jsou funkční a estetickou součástí interiérů. Užíváním schodišť dochází k jejich opotřebení stejně jako u ostatních pochozích ploch. A stejně jako o plochy podlahy musíme i o plochy schodů náležitě pečovat. Pokud zákazník nezajistí potřebný servis schodů, může před ním vyvstat velký problém s dostupností a možným užíváním ploch v rozdílných nadzemních podlažích. V tu chvíli je potřeba zvážit provedení renovace schodů.

Zejména ve veřejných prostorách a společných prostorách bytových domů je nezbytná pravidelná kontrola a údržba schodů. V těchto typech interiérů je frekvence pohybu osob na schodištích vysoká a tyto jsou velmi namáhána. V případě zanedbání údržby a kontroly schodišťových stupňů může dojít k jejich poničení a následnému úrazu osob. Pravidelný servis schodů a případná včasná výměna krytin nebo renovace schodů těmto nepříjemnostem dokáže předcházet.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. svým zákazníkům dokáže nabídnout renovaci schodů, pravidelný servis a jejich údržbu, která zajistí nejen bezpečnost jejich provozu, ale zaručí také prodloužení jejich životnosti. Provádíme renovace schodů v bytových prostorách i renovace schodů a jejich servis v komerčních prostorách. 

Renovace schodů v bytových prostorách

V těchto případech rozumíme bytovými prostorami společné prostory bytových domů s centrálními schodišti, ale také schodiště v jednotlivých bytech například v rodinných domech nebo ve vícepodlažních bytech v nových i starších zástavbách.

Renovace schodů v bytových prostorách dělíme podle realizované práce na:

  • Renovace schodů – celodřevěných schodišť
  • Renovace schodů – betonových schodišť s PVC a linoleem
  • Renovace schodů – schodišť, obložených plovoucími podlahami
  • Renovace schodů – údržba schodišť

Renovace schodů – celodřevěných schodišť

Celodřevěná, obvykle atypicky řešená schodiště, jsou nejčastěji vybudována v rodinných domech. Frekvence užívání takových schodů není velká, proto se jejich majitelé s poptávkou na renovace schodů takového typu obrací na odborné firmy obvykle jednou za několik desítek let. Provedenými pracemi jsou v tomto případě obroušení, tmelení a lakování všech dřevěných částí. Renovace schodů je někdy doplněna o renovaci zábradlí a měla by být završena návrhem na vhodnou údržbu.

Renovace schodů – betonových schodišť s PVC a linoleem

S betonovými schodišti se nejčastěji setkáváme v novostavbách, v panelových a bytových domech. Standardním řešením pochozích povrchů prefabrikovaných betonových schodišťových ramen je a nejspíš nadále bude obložení podlahovou krytinou PVC nebo přírodním linoleem. Renovace schodů s touto nášlapnou vrstvou obvykle sestává z výměny poškozených krytin a schodových hran. V případě, že jsou povlakové krytiny pouze poškrábané, provádíme na těchto krytinách obnovení PUR ochranného povrchu.

Renovace schodů – schodišť, obložených plovoucími podlahami

V případě řešení tohoto typu pochozích vrstev záleží na typu plovoucí podlahy, kterou je schodiště obloženo. Pokud je poškozena laminátová nebo vinylová plovoucí podlaha nebývá jiné řešení než výměna poškozených částí za stejnou podlahu, kterou by měl mít klient „v záloze“. V případě renovace schodů, obložených dřevěnou plovoucí podlahou se postup řídí stejným pravidlem jako pro renovace schodů – celodřevěných schodišť.

Renovace schodů – údržba schodišť

Ke správnému užívání schodišť a schodišťových stupňů se přímo úměrně váže i renovace schodů, jejich servis a údržbaDřevěné schodiště je nutno udržovat nejen vhodnými údržbovými prostředky, musíme dbát i na stálou teplotu a vlhkost v místech, kde je umístěno, aby nedošlo k poškození nosné konstrukce. V případě betonových schodišť je servis schodů zaměřen především na správnou údržbu, kontrolu a včasnou výměnu podlahových krytin a schodových hran.

Renovace schodů v komerčních prostorách

Pro schodiště v komerčních prostorách bývá nejčastěji zvolenou pochozí krytinou PVC nebo přírodní linoleum. Podlahoviny jsou doplněny o vhodné schodové hrany a soklové lišty. Renovace schodů v komerčních prostorách sestává obvykle z následujících kroků:

-              Provedení kontroly stávajícího stavu

-              V případě potřeby výměna krytiny nebo doplňků

-              Při požadavku na oživení stávající krytiny provedeme hloubkové čištění a aplikaci nové PUR úpravy

-              Návrh vhodné denní údržby schodiště

Včasná renovace schodů a jejich pravidelná údržba zajistí jejich dlouhou životnost

Profesionálové společnosti Podlahy Praha s.r.o. zajišťují pro své klienty komplexní řešení jejich požadavků na podlahové krytiny pro různé typy interiérů. V našem podlahovém studiu Vás uvítají odborníci, kteří se Vám budou ochotně věnovat a dokážou Vám odborně poradit nejen při výběru podlah, ale i pro jejich následné užívání. Podlahové krytiny, jejich doplňky i vhodné prostředky údržby si můžete v našem studiu prohlédnout, objednat a zakoupit.

Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. řeší kompletní služby pro Vaše podlahy.

Schody a schodiště Vám nabízíme na webových stránkách Truhlářská výroba Praha.
Servis schodu, renovace dřevěných schodů, broušení starých schodů, obklad schodů nabízíme i na našich novějších stránkách Podlahy Praha

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×