Pokládka parket

Podlahy jsou jedním z nejmarkantnějších prvků ve všech interiérech i exteriérech. Podle jejich provedení a celkového pojetí dokážeme odhadnout vkus a náročnost každého jednotlivého majitele nemovitosti. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. umí zákazníkům nabídnout zajímavý a široký sortiment podlahových krytin, ve kterém dřevěné podlahy a pokládka parket ve všech možných provedeních a variantách zaujímají jedno z předních míst.

Dřevěná podlaha a kvalitní pokládka parket je synonymem pro dobrý vkus a nadčasové řešení

Masivní dřevěné podlahy to není pouze pokládka parket v klasickém provedení, zákazník si může vybrat řešení podlah ve formátu průmyslové mozaiky, prken, nebo tabulových vzorů a skládaných vídeňských čtverců. Dřevěná podlaha může být obecně dělena na dřevěné podlahy masivní a dřevěné podlahy vrstvené. Pokládka parket masivních i vrstvených má své přesně stanovené podmínky. 

Dřevěná podlaha z parket, kterou také nazýváme vlysovou, je naprostou klasikou a pokládka parket v tomto provedení je nejrozšířenějším provedením všech dřevěných podlahových krytin. Kromě možnosti výběru rozměru a dřeviny jednotlivých parket si zákazník může zvolit i směr a tvar montáže.

Masivní dřevěná podlaha - tak jsou označovány krytiny, jejichž jednotlivé díly (parkety, prkna, mozaiky, apod.) jsou vyrobeny z jednoho kusu konkrétní dřeviny. Tento fakt určuje i cenu masivní dřevěné podlahy. Prkna jsou vždy nejdražší, protože se jedná o výběr z celého kmene použitého stromu. Z materiálu, který zůstane po zpracování prken, se vyrábí a řeší pokládka parket a následně průmyslová mozaika – kantovka .

Vrstvená dřevěná podlaha by mohla být charakterizována jako pokládka parket v alternativním řešení masivních dřevěných podlah. Tento druh krytiny je vyroben při použití menšího objemu ušlechtilé dřeviny v kombinaci s levnějšími dřevinami. Konstrukce vrstvené podlahy a méně nákladné materiály určují nejen nižší cenu, ale zároveň zajišťuje větší rozměrovou stálost jednotlivých lamel. Uvedený typ podlah se vyrábí ve 3 - vrstvém a 2 - vrstvém provedení.

Pokládka parket a její výhody

  • Široká nabídka dřevin
  • Možnost volby při výběru povrchové úpravy
  • Velká škála rozměrů podlahových dílců
  • Jedinečnost vzhledu podlah
  • Zdravotní nezávadnost
  • Vhodná podlaha na podlahové vytápění
  • Výrazné zhodnocení nemovitosti použitím dřevěné podlahy

 Pokládka parket dřevěných vrstvených - skladba lamel

  • Pohledová část podlahy a zároveň pochozí nášlapná vrstva, která určuje charakter podlahy, je vyrobena z ušlechtilého dřeva obvykle o tloušťce 2,5 – 4,5 mm a je opatřena povrchovou úpravou olej nebo lak.
  • Nosná neboli roznášecí vrstva je vyrobena z levnějšího dřeva a je vždy montována kolmo na pochozí vrstvu. Zaručuje tak větší objemovou stálost jednotlivých lamel. V této vrstvě jsou řešeny zámky lamel.
  • U 3 vrstvých dřevěných podlah jsou jednotlivé lamely opatřeny třetí, spodní vrstvou, která je vyrobena taktéž z levnějšího dřeva, a je orientována opět kolmo na nosnou vrstvu dřevěné podlahy.

Pokládka parket dřevěných 2 vrstvých

-         vyrábí se ve formátu menších prken nebo parket

-         je vhodná na podlahové vytápění

-         z výroby má povrchovou úpravou lak nebo olej

-         je vhodná pro případnou renovaci

-         má širokou škálu evropských i exotických dřevin

-         je levnější než masivní dřevěná podlaha

-         pokládka parket se vždy provádí lepením k pevnému rovnému podkladu

Pokládka parket dřevěných 3 vrstvých

-         je vyrobena jako větší lamely s dekorem prken, parket, mozaiky nebo proužků

-         je levnější než masivní dřevěná podlaha

-         pokládka parket plovoucím způsobem nebo lepením podle systému zámků lamel

-         vhodná na podlahové topení

-         má povrchovou úpravou lak nebo olej

-         možnost renovace povrchu

-         je dodávána v široké nabídce evropských i exotických dřevin

Pokládka parket dřevěných plovoucích dýhovaných

Dřevěná podlaha dýhovaná je variantou pro ty, kteří chtějí mít doma dřevěnou plovoucí podlahu, kterou není možno namontovat přilepením k podkladu nebo chtějí mít možnost podlahu rozložit a zpětně složit.

-        snadná a rychlá montáž

-        možnost okamžitého nastěhování po pokládce

-        vhodná na teplovodní podlahové topení

-        snadná pokládka parket i jejich rozložení a výměna poškozených dílů

-        má povrchovou úpravou lak pro střední a silné zatížení.  

-        je odolná

-        jednoduchá údržba

Pokládka parket dřevěných podlah – varianty montáže

Pokládka parket z masivního dřeva je obvykle realizována rovnoběžně tzv. na řemen, kdy jsou jednotlivé díly lepeny bez návaznosti vzoru parket. Další možností je tzv. anglický vzor, kdy každá parketa ob řadu začíná na stejné úrovni. Kromě rovnoběžné pokládky je klasikou pokládka parket na jednoduchý, dvojitý i trojitý stromeček. Dále je možno parkety montovat v maďarském vzoru nebo v tabulovém provedení. Dřevěná podlaha z masivu se vždy musí montovat celoplošným lepením k pevnému podkladu nebo vrtáním či přibíjením na rošt nebo k podkladovým deskám.

Vrstvená dřevěná podlaha a její pokládka parket je vždy určena výrobcem dané krytiny a závisí na typu spoje. Může se jednat o zámkový spoj, při kterém můžeme podlahy montovat plovoucím způsobem i celoplošným lepením, nebo je dřevěná podlaha opatřena spojem pero drážka, který určuje podlahu pro celoplošné lepení k pevnému rovnému podkladu. 

Pokládka parket od společnosti Podlahy Praha splní Vaše očekávání

U nás se setkáte s ochotnými profesionály, kteří se podlahám věnují a dokážou Vám odborně poradit. Seznámíme Vás s výběrem vhodné podlahy a jejích doplňků podle Vašich požadavků, charakteru prostor a účelu užití. Většinu námi nabízených podlah si můžete u nás prohlédnout na vzorcích. Zákazník si může vybrat z řady masivních dřevěných podlah, z dvouvrstvých a třívrstvých dřevěných podlah, dýhovaných podlah, ale nabízíme také venkovní dřevěné podlahy na terasy.

Věříme, že dřevěná podlaha od nás Vám bude sloužit dlouhá léta.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×