Údržba plovoucí podlahy

Plovoucí podlaha, která je ošetřena vhodnou údržbou, a věnujete jí správnou péči, se Vám odmění dlouhou životností.

Komerční i obytné prostory jsou v dnešní době zcela běžně vybaveny plovoucími podlahami. Tento systém si u svých majitelů získává čím dál větší oblibu a plovoucí podlahy tak můžeme vidět téměř na každém kroku. Je to způsobeno i tím, že tyto podlahy mají širokou škálu provedení pochozích ploch. Pokud jste majiteli plovoucí podlahy, ať v komerčním prostoru nebo obytném, je pro Vás důležité řešit čištění a údržbu. Každý typ plovoucí podlahy má různou pochozí vrstvu a proto vyžaduje jinou údržbu.

Údržbu plovoucích podlah, volíme podle materiálu, ze kterého je vyroben povrch plovoucí podlahy a rozdělujeme je na:

  • Údržba plovoucí podlahy – Tvrdé podlahoviny
  • Údržba plovoucí podlahy – Přírodní podlahoviny 

Údržba plovoucí podlahy – Tvrdé podlahoviny

Tvrdé podlahoviny, pod tímto názvem máme zastoupeny laminátové plovoucí podlahy a z těch novějších vinylové plovoucí podlahy. Takto označené materiály jsou použité jako pochozí vrstva na plovoucí podlaze. Proces výroby a její postup je prakticky stejný. Nosným podkladem je v těchto případech HDF nosná deska. Na HDF desku je přímým tiskem dekoru vytvořena pochozí vrstva laminátové podlahy dalším možným postupem je instalace dekorativní folie. U vinylové plovoucí podlahy je aplikován heterogenní vinyl jako pochozí vrstva. Při údržbě plovoucích podlah s těmito povrchy postupujeme prakticky stejně.

Vinylové plovoucí podlahy a HDF nosnou deskou jsou jinou variantou plovoucích podlah celovinylových. Popis těchto podlah určuje viditelný rozdíl mezi nimi. Podstatným rozdílem mezi těmito druhy podlah je jejich tloušťka. Společným znakem těchto plovoucích vinylových podlah je jejich údržba. Plovoucí podlaha laminátová se udržuje prakticky stejným způsobem jako plovoucí podlaha celovinylová. Základním pravidlem úklidu u plovoucích podlah kde je použita nosná deska HDF, je že nesmí podlaha po úklidu zůstat mokrá, a to z jednoho důvodu, nosná deska HDF je vyrobena z velké části z dřevní hmoty a ta reaguje na vysokou vlhkost.

Údržba plovoucí podlahy – Přírodní podlahoviny

Čistění a údržba dřevěné plovoucí podlahy olejované se liší od údržby dřevěné plovoucí podlahy lakované. Do přírodních podlahovin, které se používají jako pochozí vrstva plovoucích podlah, řadíme linoleum a dřevo. Přesně daný postup údržby, který je určen výrobcem společnosti FORBO, najdete u přírodního linolea pod názvem Marmoleum. Povrchy dřevěných plovoucích podlah rozlišujeme podle úpravy dřeva na lakované a olejované.

Specificky a přesně popsanou údržbu plovoucí podlahy Marmoleum Click, najdete v technickém listu plovoucí podlahy Marmoleum. Pokud bude dodržen postup a zásady pro čištění výše zmíněné plovoucí podlahy, tak společnost FORBO, jako její výrobce Vám zaručí její dlouhou životnost. Musíme zde zmínit nejdůležitější zásadu a to se týká všech plovoucích podlah, a to je vytírání bez přemokření. Na tuto podlahu používejte prostředek Monel, který máme v prodeji od výrobce FORBO.

Dřevěné plovoucí podlahy lakované čistíme přípravky, které jsou zásadně pro tyto povrchy určené. Dřevěné plovoucí podlahy lakované ale i masivní podlahy lakované, čistíme a udržujeme naprosto shodným způsobem. Dřevěná plovoucí podlaha olejovaná vyžaduje údržbu speciálními prostředky k tomu určenými. Tyto údržbové prostředky jsou vyrobené na bázi mýdla, při jejich použití nedochází k vysušování a poškození povrchu těchto krytin. Čisticí prostředky, které nejsou určeny na čištění zvoleného druhu podlahy, nepoužíváme.

Správné čisticí prostředky vybrané na ten daný druh podlahy Vám zajistí dokonalou údržbu plovoucích podlah a vybrat si je můžete v naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. Nabídka údržbových a čisticích prostředků v naší firmě je široká. Klient se u nás seznámí s výrobky společností, WOCA, BONA, OSMO, Saicos nebo Dr. Schütz. Tato široká škála výrobků, kde si každý vybere ten správný, Vám zaručí vhodný prostředek na úklid Vaší plovoucí podlahy.

Správný výběr čisticích prostředků a systémů na údržbu Vám bude zárukou, že Vaše plovoucí podlahy vinylové nebo laminátové, nepoškodíte.

Na našem trhu je široká nabídka speciálních čisticích prostředků a čisticích systému pro vinylové a laminátové plovoucí podlahy. V naší společnosti Podlahy Praha, s.r.o. máme velké zkušenosti v oboru údržba plovoucí podlahy a čištění vinylových podlah. Svým klientům naše rady a zkušenosti rádi předáme. 

Ve veřejných prostorech, kde je velká výměra podlahových ploch, zajišťují nejčastěji čištění plovoucích laminátových a vinylových podlah, specializované úklidové firmy, nebo zaměstnanci společností a úřadů. Z těchto důvodů se zde přistupuje k údržbě plovoucích podlah strojovým čištěním. Systém Bona Deep Clean nabízíme našim klientům, v naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. Tento systém vyžaduje použití vhodných čisticích přípravků pro maximální efekt čištění. 

Každý, kdo řeší výběr čisticích prostředků i to jak bude probíhat údržba plovoucí podlahy laminátové nebo vinylové, se může obrátit na odborníky ze společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Není výjimkou, že specializované úklidové firmy používají pro úklid laminátových a vinylových plovoucích podlah univerzální čisticí prostředky. Tyto universální prostředky nejsou vhodné pro jejich údržbu. Jsou častou příčinou poškození krytin a zkrácení jejich životnosti. Údržba plovoucí podlahy universálními prostředky se tak majitelům nemusí vyplatit, naopak nutnost předčasného pořízení nových krytin, jsou další náklady na jejich pořízení. Nesprávná údržba a následné možné poškození podlah, při prokázání pochybení, vede k neuznání reklamace podlahy ze strany prodejce i výrobce.

Ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. se Vám budeme maximálně věnovat, a řešit komplexní zpracování nabídky vhodných čisticích prostředků na strojové i klasické manuální čištění podlah a čistění průmyslových podlah. Údržba plovoucí podlahy pro naše odborníky není žádnou neznámou. Pro naše klienty dokážeme nastavit údržbový systém laminátové a vinylové plovoucí podlahy v ekonomicky zajímavé rovině.   

Více informací na téma údržba podlah naleznete na webu Renovace podlah 

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×