Plovoucí podlahy jsou synonymem pro rychlé a cenově méně náročné řešení podlah v každém interiéru. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. má v oblasti prodeje a instalace plovoucích podlah všech typů a provedení dlouholeté zkušenosti. Náš sortiment je poptávce v této oblasti velice dobře přizpůsoben a svým zákazníkům dokážeme nabídnout široké spektrum dekorů, materiálů a cenových variant.

Plovoucí podlahy jsou vhodnou alternativou všem typům klasických podlah

Podlahy v plovoucím, nebo také zámkovém či clik provedení mají tu výhodu, že si zákazník může vybrat z širokého portfolia materiálů, použitých pro pochozí vrstvu plovoucí podlahy. V naší nabídce jsou na výběr nejen laminátové plovoucí podlahy, ale umíme dodat i plovoucí podlahy dřevěné, vinylové i z přírodního linolea. Pro všechny tyto typy plovoucí podlahy platí pro pokládku shodné požadavky na úpravu podkladu.

Obecně tento typ podlah vyžaduje pevný rovný podklad s maximální tolerancí nerovnosti 2mm na 2m. Tato podmínka zajišťuje, že samonosná plocha plovoucí podlahy, vytvořená z jednotlivých lamel, bude kompaktní a nedojde ke zlomení zámků, které by byly situovány nad větší než přípustnou nerovností podkladové vrstvy podlahy. Další podmínkou pro instalaci plovoucí podlahy je použití vhodné kročejové izolace a paronepropustné vrstvy.

Plovoucí podlahy ve skutečnosti neplavou, jak by se na první dojem podle označení mohlo zdát. Jedná se o systém podlah, kdy se jednotlivé lamely spolu spojují zámky, kterými jsou na všech čtyřech stranách opatřeny. Jejich vzájemným spojením dojde k vytvoření kompaktní plochy podlahy, která musí být u stěn a ve dveřních průchodech dilatována.

Obvodové dilatace jednotlivých ploch plovoucí podlahy, které by měly být cca 1 – 1,5 cm, jsou obvykle zakryty soklovými lištami, které svým dekorem mohou kopírovat dekor podlahy, nebo mohou naopak tvořit výraznou linii po obvodu plochy. Přechodové dilatace ve dveřních prostupech nebo dilatace u styčných dlažeb bývají obvykle řešeny přechodovými lištami.

Plovoucí podlahy  - výhody

 • Možnost výběru různých materiálů pochozích vrstev
 • Poměrně snadná a rychlá montáž
 • Variabilita rozměrů podlahových dílců
 • Široká škála dekorů
 • Zdravotní nezávadnost
 • Vhodnost použití na teplovodní podlahové topení
 • Obvykle dobrá cenová dostupnost

 Plovoucí podlahy dřevěné - skladba lamel

 • Pochozí nášlapná vrstva - pohledová část skladby podlahy je vyrobena z ušlechtilého dřeva obvykle o tloušťce 2,5 – 4,5 mm a je povrchově upravena lakem nebo olejem. V případě dýhovaných podlah je pochozí vrstvou lakovaná dřevěná dýha.
 • Nosná vrstva – je vyrobena z levnějšího dřeva a je vždy situována kolmo na pochozí vrstvu. Zaručuje tak větší objemovou stabilitu jednotlivých lamel. V případě dýhovaných podlah je nosnou vrstvou HDF deska se zámky.
 • U 3-vrstvých dřevěných podlah jsou jednotlivé lamely opatřeny třetí – spodní vrstvou, která je vyrobena taktéž z levnějšího dřeva a je orientována opět kolmo na nosnou vrstvu dřevěné podlahy.

Plovoucí podlahy laminátové - skladba lamel

 • Pochozí nášlapná vrstva – je vyrobena laminovanou folií, která určuje nejen dekor podlahy, ale její provedení řeší zátěžovou třídu podlahy.
 • Nosná vrstva – tou je HDF deska se zámky.
 • U některých laminátových podlah je na spodní straně nosné desky instalována kročejová izolace.

Plovoucí podlahy přírodní linoleum - skladba lamel

 • Pochozí nášlapná vrstva – tato je tvořena přírodním linoleem s PU povrchovou úpravou
 • Nosná deska je vyrobena z materiálu HDF s integrovanými zámky po obvodu lamel.
 • Na spodní straně nosné HDF desky je aplikována kročejová izolace ve formátu korku.

Plovoucí podlahy vinylové - skladba lamel

 • Pochozí nášlapná vrstva – tato je vždy tvořena vinylovou podlahovou krytinou. V případě celovinylové plovoucí podlahy je tato vrstva zároveň také nosnou vrstvou podlahy se zámky po celé délce stran jednotlivých lamel.
 • Nosná deska je vyrobena z materiálu HDF s integrovanými zámky po obvodu lamel.
 • U některých vinylových podlah je na spodní straně nosné desky instalována kročejová izolace.

Pokládka plovoucí podlahy

Obvyklý systém pokládky plovoucí podlahy je zámkový bez celoplošného lepení k rovnému pevnému podkladu. Při montáži plovoucí podlahy je nutno vždy dbát instrukcí daných vždy výrobcem dané krytiny. To znamená, že je nutno dodržet nejen výběr a tloušťku kročejové izolace a parozábrany, ale hlavně je potřeba použít předepsaný technologický postup montáže. Jen tak může být zaručena správnost instalace uvedeného typu podlahy. 

Plovoucí podlahy od společnosti Podlahy Praha jsou správnou volbou

Společnost Podlahy Praha s.r.o. je nejen dodavatelskou, ale zároveň realizační podlahářskou firmou, která prodává a montuje prakticky všechny typy a druhy podlahových krytin. Ke všem podlahám nabízíme našim zákazníkům vhodné doplňky, například soklové a přechodové lišty a hrany pro řešení schodů. Dále jsou v naší nabídce doplňky, čisticí a údržbové prostředky. V neposlední řadě našim klientům dokážeme zaručit kompletní servis.

Naším cílem je spokojenost každého klienta. Zákazníků si u nás vážíme a snažíme se vyhovět co nejlépe všem, kdo nás osloví nebo jen požádají o radu. Dokážeme garantovat seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň našich zaměstnanců i provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

 

Věříme, že si u nás vyberete takovou podlahu, kterou hledáte

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×