Ve většině domů nebo bytů má spousta lidí více druhů podlah. Aby jim podlaha co nejdéle a nejlépe sloužila, musí ji řádně čistit a udržovat. Na našem trhu najdou spoustu univerzálních prostředků na čištění a mytí podlah, u kterých výrobci uvádějí, že jsou vhodné na čištění každé krytiny. My, podlaháři ze společnosti Podlahy Praha s.r.o., díky našim dlouholetým zkušenostem víme, že různé druhy podlah musí být udržovány speciálními prostředky. Tyto čisticí prostředky na podlahy jsou přesně dané podle kritérií, daných výrobci podlah.

Čisticí prostředky na podlahyVám dokážou nabídnout naši odborníci

Základním pravidlem, kterým byste se měli řídit, je, že univerzální čisticí prostředky nejsou většinou vhodné na podlahy. Již při pořizování nové podlahy byste se měli prodejce zeptat, jaké vhodné čisticí prostředky na podlahu, kterou jste si právě vybrali, máte používat. Ve většině případů Vám nabídne výrobek, který nabízí přímo výrobce Vámi vybrané podlahy, nebo to může to být i produkt od prověřené společnosti, zabývající se výrobou podlahových olejů, laků a další chemie.

Pokud náš zákazník ví, jaký typ podlahové krytiny užívá, není pro odborníky společnosti Podlahy Praha s.r.o. problémem vybrat nejvhodnější čisticí prostředky na podlahy. Tyto čističe rozdělujeme podle typů podlahových krytin na:

  • Čisticí prostředky na podlahy teras
  • Čisticí prostředky na tvrdé podlahy
  • Čisticí prostředky na podlahy dřevěné a korkové lakované
  • Čisticí prostředky na podlahy dřevěné olejované

 Čisticí prostředky na podlahy teras

Je jedno zda máte podlahu položenou v interiéru nebo venku, pravidelnou údržbu potřebují tak jako tak. Čisticí prostředky na podlahy venkovních teras musíte rozlišovat podle toho, z jakých materiálů jsou zbudované pochozí plochy teras, lodžií, balkonů a ostatní zpevněné plochy. Údržbu a čištění venkovních teras provádějte nejméně dvakrát do roka, na podzim a na jaře. Nejprve musíte plochy zbavit hrubých nečistot. K těmto účelům doporučujeme použít čisticí prostředky na podlahy v exteriérech od výrobců BONA, OSMO a WOCA.

Čisticí prostředky na tvrdé podlahy

Mezi tvrdé podlahové krytiny řadíme podlahy z materiálů, jako jsou dlažba, kámen, PVC, laminátová plovoucí podlaha, přírodní linolea, vinylové podlahy a pohledové stěrky. Tyto tvrdé podlahové krytiny nejsou obvykle tak citlivé na provádění údržby podlah, ale výjimka potvrzuje pravidlo. Na podlahy se slinutými povrchy, jako jsou kamenné podlahy s povrchovou úpravou a dlažby, použijte vždy čisticí prostředky na podlahy, které doporučí jejich výrobce nebo dodavatel. Tyto prostředky Vám nabízíme od společností Dr.Schütz a OSMO.

Laminátovou plovoucí podlahu a její údržbu provádějte téměř shodně jako u dřevěných podlahových krytin. U těchto podlah platí pravidlo, že krytiny nesmí být přemokřovány a musíte dbát na nezanechávání zbytkové vlhkosti při vytírání. Doporučujeme Vám používat čisticí prostředky na podlahy, které vyrábí Dr.Schütz, nebo BONA a její Spray Mop s čističem na tvrdé podlahoviny.

Na náš trh dodávají společnosti Forbo a Dr. Schütz vhodné čisticí prostředky na podlahy z přírodního linolea. Společnost Forbo vyvinula čistič přímo na Marmoleum a vinylové podlahy, který prodává pod značkou Monel. Tyto čisticí prostředky na podlahu Vám rádi představíme a prodáme u nás v podlahovém studiu Podlahy Praha s.r.o. Komunardů 38, Praha 7 – Holešovice.

Čisticí prostředky na podlahy korkové a dřevěné lakované

U korkových a dřevěných lakovaných podlah neprovádíte čištění na samotném dřevěném masivu nebo dýze, ale čistíte pouze jeho lakovanou ochrannou povrchovou vrstvu. Na povrchy těchto podlah se používají laky, které jsou vyráběné jak na vodní bázi, tak laky polyuretanové a na korkových podlahách jsou používané laky keramické. Čisticí prostředky na podlahy lakované nesmí být agresivní, protože by mohly naleptat povrch lakované vrstvy podlahy. Tím by narušily strukturu povrchu. Narušením laku by došlo k jeho propustnosti a následné vsakování vlhkosti by zapříčinilo začernávání dřeva.

Majitelé dřevěných podlah často při údržbě dělají chybu když přemokřují tyto plochy a zanechávají zbytkovou vlhkost na podlahách. Tato zbytková vlhkost proniká do spár mezi jednotlivými dřevěnými lamelami, vsákne se do dřeva, které následně nabobtná. Z  našich zkušeností proto radíme, korkové a dřevěné podlahy lakované častěji zametat a vysávat a pouze v krajních situacích použít tzv. mokrou cestu. Vždy pečlivě volte čisticí prostředky na podlahy a pořádně vyždímejte hadr nebo mop, kterým vytíráte.

Patentovaný systém BONA Spray Mop a čisticí prostředek na lakované dřevo je alternativou pro vytírání bez kbelíku.

Čisticí prostředky na podlahy dřevěné olejované

U dřevěných podlah olejovaných musíte dodržovat stejná pravidla jako u lakovaných a vyvarovat se přemokření. Zbytková vlhkost by zde mohla napáchat nevzhledné šedivé a matné skvrny. Na základě těchto zkušeností doporučujeme použít vhodné čisticí prostředky na bázi mýdla, které olej nebo vosk nebudou vysušovat. Odborníci ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám nabídnou BONA Soap čistič, který je rozpustný ve vodě nebo BONA Spray Mop s čističem, který je určený právě na dřevěné olejované povrchy podlah.

Na údržbu pochozí plochy, která Vám denně slouží, Vám ve společnosti Podlahy Praha s.r.o., pomůžeme vybrat vhodné čisticí prostředky na podlahy. 

Čištění podlah a údržba podlah je detailně popsána na webu Renovace podlah Praha 

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×