Čištění podlah to je pojem, pod kterým si každý z nás představuje úplně něco jiného. Ovšem základem zůstane vždy pravidelná údržba a úklid různých typů podlahových krytin v exteriérech i interiérech. Čisticí prostředky jsou specifické pro každý daný typ podlahové krytiny na údržbu a čištění. Ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. našim klientům rádi s výběrem vhodných přípravků pro čištění podlah pomůžeme.  

Výrazně zkrátit životnost nebo poškodit trvale podlahy můžete použitím nevhodných přípravků nebo i postupů čištění podlah.

Podle systému užívání ploch rozdělujeme čištění podlah v interiérech budov:

-       Čištění podlah - Úklid firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov

-       Čištění podlah - Úklid společných prostor bytových domů

-       Čištění podlah - Úklid podlah v bytech

Čištění podlah - Úklid firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov

Majitelé komerčních prostor zajišťují čištění podlah prostřednictvím specializovaných úklidových firem nebo prostřednictvím svých zaměstnanců. Dlažby, lité podlahy, kamenné dlažby a PVC podlahy nebo vinylové podlahy jsou druhy takzvaných tvrdých podlahovin, které najdeme nejčastěji ve firmách a na úřadech. Na tyto velké prostory se nejlépe uplatní strojové čištění podlah. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. doporučuje Bona Deep Clean systém.

Není výjimkou, že se ve veřejných budovách setkáváme kromě tvrdých podlahovin také s dřevěnými podlahami, s vysoce zátěžovými laminátovými plovoucími podlahami a s koberci. Strojní čištění podlah, ale také jejich klasická údržba se osvědčuje nejlépe na těchto pochozích plochách. Použití univerzálních čisticích prostředků pro čištění podlah, které volí většina specializovaných úklidových firem, není vždy vhodné pro daný povrch podlahové krytiny.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. dokáže nabídnout provozovatelům komerčních prostor, firmám i vlastníkům a správcům veřejných budov, profesionální čištění podlah vlastními silami. Rádi Vám zpracujeme komplexní nabídku vhodných čisticích prostředků na strojové i ruční čištění podlah, ať se jedná o čištění průmyslových podlah skladových a obchodních prostor. V souvislosti je i údržba podlah ve veřejných budovách a firmách.

Čištění podlah - Úklid společných prostor bytových domů

Správci bytových domů a SVJ obvykle zajišťují čištění podlah společných prostor prostřednictvím úklidových firem nebo vlastními silami. Zpravidla v těchto prostorách nacházíme na podlahách slinuté dlažby, PVC nebo lité podlahy. Na každou z těchto krytin používáme jiný přípravek pro čištění podlah. I na tyto prostory dokážeme ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. nabídnout a sestavit údržbový program a údržbu podlah společných prostor dle programu a přání zákazníka také zrealizovat.

Čištění podlahy - Úklid podlah v bytech

Majitelé a uživatelé bytů si úklid bytů ve většině případů řeší sami. Prostředky, které k úklidu využívají, můžou být takové, na které je upozorní přátelé, nebo vlastní zkušenost a v neposlední řadě též prostřednictvím reklam. Je však známo, že ne každý čisticí prostředek je vhodný pro čištění podlah každého typu. Víme, že v bytových prostorách najdeme tu nejširší škálu podlahovin.

Podlahy Praha s.r.o. Vám dokážou pomoci i s tak choulostivou záležitostí jakou je čištění podlah lakovaných a olejovaných.

Klasické podlahy ze dřeva v lakovaném nebo olejovém provedení a lakované korkové podlahy nacházíme v bytech. Laminátové podlahy, koberce, PVC a dlažby jsou dalšími klasickými podlahovými krytinami. V posledních letech řešíme údržbu novějších a modernějších vinylových podlah nebo podlah z přírodního linolea. I tady má společnost Podlahy Praha s.r.o. řešení a může nabídnout našim zákazníkům vhodné čisticí prostředky pro domácí použití na čištění podlah v bytech.

Profesionálové společnosti Podlahy Praha s.r.o. s Vámi vyřeší výběr vhodného prostředku na čištění podlah.

PVC, laminátové plovoucí podlahy, vinylové podlahy a dlažby, to jsou podlahoviny, které řadíme mezi tak zvané tvrdé podlahoviny. Tyto povrchy ošetřujeme přípravky, které jsou na tyto povrchy určené. Společnost BONA takovéto prostředky na čištění podlah vyrábí, a její patentovaný systém Bona spray mop pro běžnou údržbu podlah je zajímavým systémem. Dr. Schütz, WOCA a FORBO jsou dalšími výrobci osvědčených produktů na údržbu a úklid podlah.

Vhodnou variantou údržby podlah dřevěných a korkových lakovaných je BONA Spray mop pro čištění podlah. Vhodné je použít na čištění lakovaných povrchů čisticí prostředek od stejného výrobce, který je přímo určený. Společnosti WOCA, OSMO, BONA nebo Dr. Schütz vyrábějí vhodné prostředky, které jsou šetrné k olejovaným podlahám. Jestliže máte doma olejované dřevěné podlahy, je vhodné použít čisticí prostředky od těchto společností.

Společnost FORBO, výrobce přírodního linolea Marmoleum, vyvinula čisticí prostředek Monel na čištění podlah Marmoleum. Tento údržbový prostředek Vám dokážeme nabídnout i ve společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Koberce především udržujeme tak zvanou suchou cestou vysáváním. Dokážeme Vám nabídnout prostředky na čištění skvrn na textilních podlahovinách tak zvanou mokrou cestou.

Při výběru prostředků na čištění podlah v exteriérech (na balkonech, terasách a lodžiích) vždy musíme přihlédnout k materiálu, jaký se nachází na pochozí ploše. Přírodní materiály udržujeme přípravkem, který není agresivní a nenarušuje jejich povrchovou strukturu. OSMO,WOCA a BONA jsou společnosti, které vyrábí vhodné čističe.

Čištění podlah dřevěných venkovních teras, i řešení vhodného prostředku na čištění podlah, vždy vybírejte s ohledem na druh dřeva, ze kterého je terasa zbudována. 

Čištění podlah a údržba podlah je detailně popsána na webu Renovace podlah Praha 

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×