Pokládka plovoucí podlahy

Zákazníci společnosti Podlahy Praha s.r.o. řeší jak nové podlahové krytiny, tak i renovaci stávajících podlah. Široké portfolio dává našim zákazníkům možnost výběru takové krytiny, která jim bude nejvíce vyhovovat. Naše společnost však dokáže nabídnout i další služby, mezi které patří zejména pokládka plovoucí podlahy. Naši zaměstnanci, kteří jsou profesionály ve svém oboru, umí pomoci nejen s výběrem vhodné podlahové krytiny, ale dokážou zajistit i to, aby pokládka vybraných podlahových, proběhla na vysoké řemeslné úrovni.

Pokládka plovoucí podlahy musí proběhnout podle předepsaného technologického postupu.

Podlahová krytina je sama o sobě jen materiálem nebo zbožím, které si zákazník vybírá v obchodě, specializovaném podlahovém studiu nebo třeba na internetu. Pouhý výběr a koupě podlahy nestačí. Podlaha bude svému účelu dlouhá léta správně sloužit pouze za předpokladu, že bude přesně dodržen technologický postup její pokládky. Pro správnou funkci a možnost dlouholetého užívání je potřeba, aby koupi krytiny následovala technologicky správná pokládka podlah a jejich příslušenství, a ani pokládka plovoucí podlahy není v tomto ohledu výjimkou. Takto komplexní službu umí zajistit společnost Podlahy Praha, s.r.o.

Na samém počátku, při výběru podlahové krytiny, našim zákazníkům prezentujeme, jak u daného typu podlahy probíhá její pokládka a jestli je tento typ podlahy a její montáže vhodný právě pro zvolený prostor. Plovoucí podlaha je v posledních letech jedním z nejoblíbenějších typů krytin pro bytové i komerční prostory. Pokládka plovoucí podlahy má své požadavky na přípravu podkladu, kterými jsou hlavně pevnost a rovinnost podkladu.

Pokládka plovoucí podlahy je obecně dělena do dvou základních skupin a to:

  • Pokládka plovoucí podlahy zámkové
  • Pokládka plovoucí podlahy lepené ve spoji pero - drážka

Pokládka plovoucí podlahy zámkové

Podlahové krytiny laminátové, dodávané v plovoucím systému se zámky, nazýváme také zámkové nebo click podlahy. Tento typ krytiny je na našem trhu zastoupen v nejrozšířenějším spektru dekorů a rozměrů, provedení a variant podlah vůbec. V praxi se jedná o plovoucí podlahy s různými povrchovými úpravami, ale pro všechny z těchto krytin platí shodné zásady pro požadavek na připravenost podkladu. Jedná se o to, že pokládka plovoucí podlahy zámkové musí proběhnout na rovný, soudržný, pevný podklad.

V praxi není důležité, jestli je podkladem beton, anhydrit, konstrukční deska nebo podlahová stěrka, důležité je, aby tyto byly pevné, soudržné, nehýbaly se a jejich rovinnost odpovídala technologické normě, při které je povolena pokládka plovoucích podlah. Tato norma určuje, že na podkladu nesmí být větší výškové nerovnosti než 2mm / 2 m. Reálně se dodržení roviny měří položenou 2m vodováhou, pod kterou nesmí být vyšší než uvedené odchylky podkladu, a to z důvodu, aby na nich nedošlo ke zlomení zámků lamel podlah.

Pokládka plovoucí podlahy nesmí být realizována pod vestavěné skříně kotvené do podlahy

Technologický předpis, zaručující, že pokládka plovoucí podlahy zámkové proběhne správně, stanovuje pro své krytiny každý výrobce individuálně. Tyto předpisy jsou u renomovaných výrobců zveřejněny na obalech samotných krytin nebo na internetu. Obecně pokládka plovoucí podlahy zámkové zahrnuje nejen předmětnou montáž, ale vyžaduje použití kročejové izolace a paronepropustné folie.

Důležitým bodem, nezbytným pro tento typ krytiny, je pokládka plovoucí podlahy s dodržením dilatací u obvodových stěn a ve dveřních prostupech mezi jednotlivými místnostmi. Tyto dilatace zajišťují jmenovaný plovoucí systém, kterým je pokládka plovoucí podlahy charakteristická. Jedná se vlastně o ucelené plochy podlah, montovaných z jednotlivých lamel pomocí integrovaných zámků a neustále se velmi nepatrně pohybujících.

Protože jsou plovoucí podlahy z výroby opatřeny finální pochozí vrstvou a není nutno například u dřevěných plovoucích podlah řešit jejich povrchovou úpravu na místě realizace, je pokládka plovoucích podlah zámkových poměrně čistou a rychlou záležitostí. Po montáži jednotlivých lamel do ucelené plochy finálně řešíme zakrytí dilatačních spár, spár u styčných dlažeb a ve  dveřních prostupech obvodovými a přechodovými lištami. Takto dokončená pokládka plovoucích podlah zámkových umožňuje klientům okamžité užívání.

Pokládka plovoucí podlahy lepené ve spoji pero - drážka 

Plovoucí podlahy lepené ve spoji pero – drážka jsou předchůdcem plovoucích podlahy zámkových. Tento typ podlahové krytiny je v současné době na ústupu, protože většina uživatelů volí spíše zámkový systém pro jeho možnost demontáže a zpětné montáže. Jestliže si zákazník přeje pro svůj interiér plovoucí podlahy se spojem pero-drážka, můžeme mu z naší nabídky doporučit dřevěné vrstvené podlahy.

Pokládka plovoucí podlahy lepené ve spoji pero – drážka probíhá za prakticky stejných podmínek jako pokládka plovoucí podlahy zámkové. I zde je nutno dodržet normovanou toleranci rovinnosti podkladu, jeho pevnost a soudržnost. Kombinace lepení ve spoji pero – drážka s celoplošným lepením k podkladu je nejobvyklejší pro pokládku tohoto typu podlahové krytiny. Takto řešená montáž zajišťuje uvedenému typu krytiny její dlouhou životnost.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. řeší dodání a montáž podlahových krytin dle Vašeho požadavku

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí komplexní řešení požadavků svých klientů tak, aby bylo naplněno jejich očekávání. V našem podlahovém studiu se Vám budou věnovat profesionálové, kteří Vám ochotně poradí a předvedou nabízené podlahové krytiny. Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

 

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×