Forbo monel

Máte doma podlahu z přírodního linolea FORBO Marmoleum, FORBO linoflex, vinylovou podlahu FORBO original, element nebo FORBO solidstep? Potřebujete vyčistit své PVC podlahy Novilon Viva, Novilon Nova nebo Novilux Traffic? Výrobce těchto povlakových (i plovoucích verzí) podlahových krytin pro údržbu svých podlah vyvinul a na náš trh dodává čisticí prostředek FORBO Monel. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže pro své zákazníky tento údržbový prostředek objednat v 1 litrovém a 10 litrovém balení.

Většina klientů se ptá, jestli musí přírodní linoleum Marmoleum a vinylové podlahy nějak speciálně udržovat? Na těchto stránkách Vám předáme několik doporučení, která Vám pomohou pro zajištění dlouhé životnosti a hezkého vzhledu Vašeho přírodního linolea a vinylu. Pro všechny používané čistící přípravky obecně platí, že pH by mělo být neutrální (pH=7,0 +/-).

Příliš kyselý nebo příliš zásaditý přípravek na údržbu může významně poškodit ochrannou povrchovou vrstvu přírodního linolea nebo vinylové podlahy. Pokud pH čisticího přípravku neznáte, raději ho nepoužívejte. Mohlo by dojít k proniknutí do struktury povlakové podlahy a k jejímu nenávratnému poškození. Vhodným prostředkem na čištění a údržbu těchto podlah je FORBO Monel.

Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám dokážeme představit, nabídnout a prodat nejen různé druhy podlahových krytin, ale také prostředky a systémy na jejich čištění a údržbu. Jedním z  čisticích přípravků na podlahové krytiny z naší nabídky je FORBO Monel pro domácnosti v 1 litrovém a pro komerční plochy v 10 litrovém balení.

Důvody pro používání FORBO Monel:

 • Estetický – pro hezký vzhled
 • Hygienický – proti tvorbě bakterií a šíření mikroorganismů
 • Prevence - proti poničení podlahové krytiny tvrdými nebo ostrými částmi nečistot a zajištění dlouhé životnosti

FORBO Monel je speciálně vyvinut na údržbu podlahových krytin výrobce FORBO

Prevence je nejlepším způsobem ochrany podlahové krytiny. Doporučujeme umístit čisticí rohože před vchody a čisticí zóny před vstupy na interiérové podlahy. Dále nezapomínejte na podložky pod kolečkové židle a na filcové podložky pod nohy nábytku.

Intervaly údržby přírodního linolea a vinylových podlah nejsou stanoveny výrobcem, ale především potřebou úklidu. Nejedná se o žádný závazný předpis. Můžeme zde hovořit o provádění:

Forbo Monel – požití při běžné domácí údržbě

 • vytření na sucho prachovým mopem, vysávání prachu a pevných částic hubicí vysavače s kartáčky, zametení
 • vytření mokrou cestou vlhkým hadrem nebo mopem pouze vodou
 • vytření mokrou cestou za použití roztoku vody a přípravku FORBO Monel v poměru 50 ml FORBO Monel na 10 litrů vody

Forbo Monel – použití při mimořádném vánočním nebo jarním úklidu

Při těchto typech úklidů můžete po provedení běžného úklidu posílit ochrannou povrchovou úpravu linolea následovně:

 1. podlahu zameťte, vysajte, vytřete a nechte uschnout
 2. připravte roztok vody a přípravku FORBO Monel v poměru 10 litrů vody + 500 ml FORBO Monel
 3. roztokem vytřete podlahu a nechte zaschnout. Vytvoříte tak ochranný film, který prodlouží životnost Vašeho linolea

Forbo Monel - čištění a odstraňování skvrn

Na odstranění skvrn nepoužívejte žádné univerzální čističe ani čisticí prášky. Narušili byste ochrannou povrchovou vrstvu a vytvořili byste neodstranitelný flek. Pokud se na Vaší podlaze objeví skvrna, pokuste se ji co nejdříve odstranit běžným způsobem hadrem navlhčeným vodou. Pokud tato metoda nepomůže, použijte místo vody neředěný prostředek FORBO Monel. Doporučujeme prvotní odstraňování vyzkoušet na méně viditelném místě. V případě, že ani tato metoda nebude účinná, kontaktujte odbornou firmu.

Forbo monel - čištění po pokládce podlahy

Nově položenou podlahu zameťte, vysajte a zbavte ji veškerých nečistot. Vytřete podlahu vlhkým mopem roztokem FORBO Monel v poměru 50 ml na 10 litrů vody. Podlahu nechte pořádně uschnout. Po uschnutí podlahy aplikujte ochranný filtr, vytvořený z roztoku 500 ml FORBO Monel na 10 litrů vody. Tento nechte opět řádně uschnout. Pro zlepšení účinnosti aplikujte ještě jednou uvedený roztok kolmo na první ochrannou vrstvu. Po zaschnutí obou vrstev, nejdříve však po 24 hodinách po aplikaci, můžete podlahu přeleštit bílým padem. Získáte tím jemně matný vzhled podlahy. S ohledem na zatížení podlahy doporučujeme opakovat aplikaci ochranného filmu cca 1x za 12 měsíců.

Důležité informace pro použití FORBO Monel: 

 • Skladujte mimo dosah dětí
 • Při zasažení očí důkladně vypláchněte proudem čisté vody
 • Při požití vypláchněte ústa pitnou vodou, nevyvolávejte zvracení a vyhledejte lékařskou pomoc

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×