Realizace a údržba teras

Rozhodnou-li se vlastníci pro vybudování zpevněné pochozí venkovní plochy u svého domu, musí nejprve, vyřešit její umístění a velikost. Řešení materiálu, ze kterého bude zbudován její povrch je až dalším krokem, ale od tohoto výběru se následně bude odvíjet, kromě jiného i proces, zvaný realizace a údržba teras. Každý z materiálů, které se používají na výrobu pochozí plochy teras, má jiné požadavky na instalaci a následnou údržbu a čištění.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. je specialistou, pro kterého je prodej, realizace a údržba teras dřevěných a kompozitových pro exteriéry komerčních i obytných staveb jedním ze stěžejních oborů činnosti. V našem podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 pomáháme zákazníkům s výběrem vhodného terasového deckingu a zároveň navrhujeme vhodné řešení jejich teras. Vzorníky vhodných dřevin i WPC materiálů dokážeme klientům prezentovat na vzorcích.

Realizace a údržba teras, které jsou prováděny na profesionální úrovni, zajistí harmonické propojení interiéru budovy s jejím exteriérem.

Před výběrem konkrétního pochozího materiálu na terasy musíte stanovit její velikost a situování k budově. Zvolte si, ze které místnosti chcete mít terasu přístupnou, jestli Vám bude vadit pohled na sousední zástavbu nebo na ulici. Projekt novostavby domu s terasou je sám o sobě ideálním řešením. Terasa tak s domem bude tvořit ucelený architektonický prvek. Jestli řešíte zastřešení terasy a jeho vazby na konstrukci střechy domu, je společný projekt pro dům i terasu nutný. Realizace a údržba terasy dřevěné a dřevěných částí stavby lze řešit jako celek.

Realizace a údržba teras se může reálně řešit i dodatečně k již postavené budově. Musíte dát pozor na to, aby nebyla narušena statika stávajícího domu. Jestli, pro finanční náročnost, nemůžete vyřešit stavbu terasy jako celek, vyřešte menší rozměr plochy nebo její montáž odložte. Nedoporučujeme šetření na materiálu a montáži. Tato úspora se Vám dříve či později nevyplatí kvůli nákladům na následné opravy.

Pro menší dům s malými prostorami je vhodná realizace teras přiměřených rozměrů.

Montážní postupy, kterými je prováděna realizace teras, obvykle umožňují následné rozšíření pochozí plochy terasy. Pergoly, schody a jiné detaily můžete řešit dodatečně. Důležitá je investice do realizace hlavní a trvalé plochy teras. Další rozšíření komfortu teras můžete řešit až v průběhu jejího užívání. Realizace a údržba teras je sama o sobě nákladná. Co už není bez finanční náročnosti možné změnit, je směr a změna instalovaných terasových prken nebo dodatečná úprava podkladu.

Realizace a údržba teras není určena jen pro majitele rodinných domů se zahradou. Tyto plochy řešíme také pro ty, kdo mají u svého bytu zimní zahradu, střešní terasu, balkón nebo lodžii. Podlahy Praha s.r.o. v praxi řeší také realizace teras pro restaurace, cukrárny a kavárny s předzahrádkami, pro botanické zahrady a obchodní komerční plochy. Tyto terasy se tak stávají plně funkčními obchodními podlahami.

Realizace a údržba teras - rozdělení podle materiálů:

  • Realizace a údržba teras dřevěných z exotických dřevin
  • Realizace a údržba teras dřevěných z jehličnatých dřevin
  • Realizace a údržba teras dřevěných Thermowood
  • Realizace a údržba teras kompozitových

Realizace a údržba teras dřevěných z exotických dřevin

Zákazníci, kteří se rozhodnou pro realizace teras z exotických dřevin, volí hlavně jejich charakteristické vlastnosti, kterými jsou tvrdost, stabilita a hustota. Tyto vlastnosti zajišťují terasám jejich odolnost vůči hnilobě dřeva, povětrnostním vlivům a škůdcům. Mezi nejodolnější exoty patří Teak barmský, Teak jávský, Merbau a Ipe. U těchto dřevin však musíte počítat s tím, že jsou to dřeviny v nejvyšší cenové kategorii. Levnějšími variantami jsou Massaranduba, Bukit,  Bangkirai a Badi.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí komplexní zpracování cenové nabídky s přesným definováním všech položek realizace teras z exotického dřeva. Dokážeme zákazníkům také doporučit, jak by měla probíhat vhodná údržba jejich teras.

Realizace a údržba teras dřevěných z jehličnatých dřevin

Realizace a údržba teras z jehličnatých dřevin jsou v oblasti dřevěných teras nejlevnější variantou. Své zákazníky si najde mezi těmi, kdo volí dřevinu, obvyklou v přírodě v okolí stavby. Na pochozí plochu terasy není vhodný každý jehličnan. Vhodnými dřevinami jsou Sibiřský Modřín, Douglaska a Borovice stepní a Borovice slezská.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. Vám dokáže poradit, jak by realizace a údržba teras z jehličnanů měla probíhat.

Realizace a údržba teras dřevěných Thermowood

Variantou mezi tvrdými exoty a měkčími jehličnany je realizace a údržba teras z tepelně opracovaného dřeva jehličnatých a listnatých evropských stromů. Komerční název Thermowood sám o sobě identifikuje proces tepelného zpracování měkké dřeviny. Při teplotě v rozmezí 160 až 215°C dochází k vnitřní změně struktury a fyzikálních vlastností dřeva.

S výběrem deckingu v provedení Thermowood pro realizace Vašich teras Vám pomůžeme v podlahovém studiu naší společnosti Podlahy Praha, s.r.o.

Realizace a údržba teras kompozitových

Materiál kompozitových, dřevoplastových nebo také WPC teras je materiál, vyrobený z pilin evropských obnovitelných jehličnatých dřevin a z recyklovaného plastu. Jeho struktura zaručuje pevnost a stálost terasových prken. Výrobci kompozitových deckingů na náš trh uvádí formáty prken s jedinečnými charakteristikami. Realizace a údržba teras kompozitových je stanovena konkrétním výrobcem. Tyto pracovní a údržbové postupy doporučujeme dodržovat.

Ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. je samozřejmostí, že kromě pomoci s výběrem vhodné krytiny terasy, Vám nabízíme její zaměření a bezplatné zpracování cenové nabídky.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×