Podlahové lišty přechodové

Neodmyslitelnou součástí každé správně řešené podlahy jsou přechodové lišty podlahové. V našem podlahovém studiu Podlahy Praha s.r.o. umíme zákazníkům pomoci řešit nejen výběr podlahy, ale také vhodných doplňků k podlaze. V naší nabídce je široká škála vzorníků přechodových a obvodových lišt. Zákazníkům umíme ukázat, jak bude jejich podlaha vypadat v reálu. Samozřejmostí naší práce je zaměření místa realizace a zpracování cenové nabídky na dodání a montáž podlah včetně veškerého příslušenství.

Přechodové lišty podlahové - video

Správný výběr a profesionální montáž přechodové lišty podlahové ji na Vaší podlaze udělá neviditelnou

Není důležité, jaký typ podlahy zvolíte. Lišty jsou nedílnou součástí každé profesionálně položené podlahové krytiny. Přechodové lišty podlahové plní nejen estetickou roli při zakončení podlah, ale jsou to zároveň funkční doplňky Vaší podlahy. Přechodové lišty, řešené při pokládce podlahových krytin, používáme k překrytí jednotlivých přechodů mezi podlahovými krytinami, k jejich ukončení, nebo jako schodové hrany. Podle materiálů, z kterých jsou vyrobeny, je můžeme  rozdělit na:

 

  • Přechodové lišty podlahové hliníkové
  • Přechodové lišty podlahové dřevěné
  • Přechodové lišty podlahové MDF
  • Přechodové lišty podlahové na kabely

 

Přechodové lišty podlahové hliníkové

Jedná se o materiál, který je pro výrobu přechodových lišt podlahových nejčastěji používaný. Důvodem této obliby je, že lišty, vyrobené z hliníku jsou odolné, lehké, nepodléhají rzi, jsou cenově dostupné a tvarově stálé. Další jejich předností je, že mohou být dekorovány nejen foliemi s potiskem přírodních materiálů i v různobarevných provedeních. Kromě folie jsou přechodové lišty podlahové dekorovány dřevěnými dýhami, nebo jsou s klasickou povrchovou úpravou, a to je eloxování v barvách různých kovů.

Nejpoužívanějším dekorováním přechodových lišt, vyrobených z hliníku, je folie. Jedná se o fotografii, přenesenou na speciální odolnou folii.  Tato je nalepena na nosném hliníkovém profilu. Takto upravené přechodové lišty podlahové obvykle velmi dobře imitují různé dřeviny, používané při pokládce podlahových krytin. Pokud je dekor přechodové lišty dobře vybraný, pak ji na podlaze vůbec nezaznamenáte. Není nic horšího, než když Vás přechodová lišta opticky zabrzdí. Pokud to ovšem není záměrně.

Další variantou dekorování hliníkové přechodové lišty podlahové je dýhování.  Jedná se o podobný výrobní postup jako při foliování. Pro dekorování hliníkových profilů se zde používají dýhy z ušlechtilého dřeva. Zákazníci si mohou vybrat hliníkové přechodové lišty podlahové s dýhami klasických evropských dřevin, jako jsou Dub, Buk, Olše, Třešeň, Javor a podobné. V nabídce jsou však i dýhy exotických dřevin. Obvyklou povrchovou úpravou bývá lak, ale setkáváme se i s olejováním.

Přechodové lišty podlahové hliníkové - dělení profilů

  • Přechodové – pokud řešíme podlahové krytiny ve stejných výškách
  • Náběhové – při kterých je jedna podlaha níž než druhá
  • Ukončovací  - kterými dokážeme ukončit podlahovou krytinu
  • Schodové – používané na hrany schodů

Výrobci dodávají přechodové lišty podlahové v samolepícím provedení nebo v provedení šroubovaném, při kterém jsou po montáži přiznané kotvící šrouby. Dále se setkáváme s montáží do základové lišty, instalované pod podlahovou krytinu. Posledním systémem je montáž na skryté kotvy. Přechodové lišty podlahové, použité ve dveřním prostupu, jsou montovány tak, aby byly při zavření dveřního křídla ukryté pod ním.

Přechodové lišty podlahové dřevěné

Tyto jsou nejstarším doposud používaným systémem, pro zakrytí přechodu mezi jednotlivými podlahami. Jejich nejrozšířenějším zástupcem jsou dveřní prahy, které zná každý z nás. Někteří výrobci vrstvených podlahových krytin vyrábějí vlastní přechodové lišty podlahové a schodové hrany, které jsou opatřeny shodným zámkem a dekorem, jako mají jejich podlahy. Tyto přechodové lišty a hrany jsou systémové a dají se použít pouze k podlahám od stejného výrobce.

Přechodové lišty podlahové MDF

Jsou, stejně jako systémové dřevěné přechodové profily a hrany, opatřeny zámky, kompatibilními pouze s podlahami od shodného výrobce. Na trhu se můžeme setkat s variabilními profily přechodové lišty podlahové MDF, kterou je možno drobnou úpravou změnit z přechodové na náběhové. Tyto systémové podlahové lišty jsou dekorovány podle prodávaných plovoucích podlahových krytin. Jedním z mnoha takových výrobců je Balterio.

Přechodové lišty podlahové na kabely

Standardní přechodové lišty podlahové používáme pro zakrytí jednotlivých přechodů a dilatací mezi podlahovými krytinami nebo k jejich ukončení. Obvykle pod tyto přechodové lišty dokážeme skrýt maximálně jeden úzký kabel v případě, že řešíme přechod mezi plovoucími podlahami a jen pokud je dilatace mezi podlahami dost široká. Ti, kdo potřebují řešit překrytí většího množství kabelů, musí volit jiný než standardní profil přechodové lišty.

Pro řešení uložení vodičů do přechodové lišty podlahové i na samotné ploše podlahy je profil Aspro Volta G3. Jedná se o plastový dvoudílný přechodový profil pro zakrytí kabelů vyrobený z tvrzeného PVC. Tato lišta na kabely je dekorována potiskem a její povrch je lakovaný. Základnu je možno připevňovat lepením nebo pomocí hmoždinek. Nevýhodami této přechodové lišty na kabely je poměrně masivní rozměr šíře 74mm a výška 13mm a malý výběr dekorů.

 Věříme, že si u nás v  Podlahy Praha s.r.o. vyberete ty správné přechodové lišty podlahové! Podlahové lišty lze nalézt i na novém webu Podlahy Praha

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×