Parkety patří k podlahám, které působí vždy příjemně a jejichž vzhled dokáže zaujmout. Přes dobrou údržbu však dochází k opotřebovávání parket a ke změně vzhledu a za určitý čas přijde ke slovu renovace parket. Renovace parket neslouží jen k obnově celé podlahy, ale pomáhá zlepšit stav parket tam, kde se na údržbu jaksi pozapomnělo. Výsledek rozhodně stojí za to. Lepšímu vzhledu při renovaci parket pomáhá nejen kvalitní povrchová úprava, ale velmi důležité je i broušení podlah. Jako povrchovou úpravu se aplikuje lak nebo olej (příp. vosk).

renovace parket PrahaRenovace parket - lakované podlahy

 • velká odolnost proti oděru
 • nenáročná na údržbu a čištění
 • několik možností vzhledu (mat, polomat, lesk)
 • protiskluzné vlastnosti

Renovace parket - olejované podlahy

 • vytváří přirozený dojem
 • zdůrazňuje kresbu a zintenzivňuje barvu
 • příjemný na chůzi
 • možnost lokálních opravJak mám zajistit, aby parkety fungovaly znovu jako dřív? Jak mám navrátit své původní vlysové podlaze její původní vzhled? To jsou otázky, které si většina majitelů dřevěných parketových podlah dříve nebo později začne pokládat. Profesionálové společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám mohou nabídnout postupy a materiály, které zajistí hladký průběh a efektní výsledek provedené renovace parket.

Nepříjemným zjištěním bývá skutečnost, že původní parkety bývají poškozené více než jenom běžným opotřebením. Tento stav dokáže posoudit technik Podlahy Praha, s.r.o. a na základě zjištěného aktuálního stavu parket dokáže specifikovat, jak a za jakých podmínek by měla proběhnout případná oprava a renovace parket.

Renovace parket je vhodná pro většinu takových podlah

Pracovní postup renovace parket začíná převzetím poptávky klienta na opravu jeho dřevěné podlahy. Na základě poptávky umíme zákazníkovi vypracovat orientační cenovou nabídku „od stolu“. Pokud je tato pro klienta akceptovatelná, dohodne si s ním náš technik obhlídku konkrétních podlah. Při tomto zaměření se s majitelem dohodne, jaké jsou jeho požadavky a jak tyto korespondují s reálnými technickými možnostmi tak, aby renovace parket dopadla k jeho spokojenosti.

Renovace parket - postup

 • Příjem poptávky na renovace dřevěné podlahy
 • Vytvoření a zaslání orientační cenové nabídky
 • Zaměření technikem a kontrola stavu podlah
 • Vypracování reálné cenové nabídky a odeslání klientovi
 • Při odsouhlasení ceny se zákazníkem dohodneme termín realizace a platební podmínky
 • Oprava nevyhovujícího podkladu, nezbytná výměna nebo doložení vlysů
 • Broušení parket, tmelení a aplikace předem dohodnuté povrchové úpravy
 • Lištování obvodovými a přechodovými lištami, instalace dveřních prahů
 • Předání díla a úhrada zákazníkem
 • Doporučíme vhodnou údržbu

Renovace parket – co vše je důležité

Pokud technik společnosti Podlahy Praha, s.r.o. zjistí, že byly na podlaze prováděny výrazné zásahy, jako jsou změny rozvodů, úprava příček vybouráním nebo jejich dostavba a tyto byly provedeny přes skladbu parketové podlahy, musíme před provedením samotné renovace parket opravit nebo doložit vhodné dřevěné vlysy. Poškození v ploše parket byla dříve opravována tak, že vybouraná místa v parketách byla zalita betonem, v lepším případě nahrazena konstrukčními deskami nebo prkny.

Renovace parket s takovým poškozením dřevěné podlahy musí začít zaměřením a kontrolou stavu vlysů technikem společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Technik řeší rozměr stávajících lamel (původně se používaly parkety s jinými standardními rozměry, než se dnes vyrábí), dále musí určit dřevinu lamel a její třídění. Na základě provedeného průzkumu vypracuje zadání truhlářské výroby nebo přizpůsobení náhradních parket v požadovaném rozměru, dřevině a objemu.

Oprava a doložení vlysů začínají demontáží odlišných výplní. Zabetonovaná místa musíme vybourat až na podklad pod parketovou podlahou a pokud jsou parkety nahrazeny konstrukčními deskami, tyto je též potřeba demontovat. Pokračujeme odstraněním parket v bezprostředním okolí poškozené plochy. Po vyčištění plochy od nesourodých materiálů provedeme kontrolu a případnou nutnou úprava podkladu. Podklad před doložením a realizací renovace parket musí být suchý, rovný, pevný.

Na vyhovující podklad nanese podlahář Podlahy Praha, s.r.o. kovovou stěrkou se zuby speciální lepidlo pro montáž dřevěných parket. Do lepidla postupně ukládá nové lamely ke starým tak, aby přesně navazovaly na skladbu původní dřevěné podlahy. Doložením vlysů však oprava parket nekončí. Po technologické lhůtě tvrdnutí lepidla následuje samotná renovace parket broušením. Tento krok zajistí sjednocení výšek povrchů staré a nové plochy parket.

Renovace parket nabízí možnost nového barevného řešení podlahy

Po provedení samotné opravy vlysů jejich lokálním doložením musíme řešit sjednocení povrchu. Renovace parket by měla být řešena v rámci celé plochy místnosti. Podlahu několikrát přebrousíme válcovými nebo talířovými bruskami brusivem různé zrnitosti. Brusné papíry užíváme vždy od nejhrubších do nejjemnější. Mezi jednotlivými kroky broušení tmelíme spáry řešené dřevěné podlahy. Tmel na spáry vyrobíme smícháním základového tmele s brusem dřeva, který odebereme při broušení čistého dřeva podlahy. Tímto máme zajištěnou jednotnou barevnost tmele a parket.

Barevné rozdíly mezi parketami původní podlahy a nově doloženými dřevěnými lamelami můžeme vyřešit jejich namořením (stainováním). Toto tónování dřeva provádíme lokálně v místě položení nového dřeva, nebo na celé ploše podlahy. Doporučujeme však barevně sjednotit celou plochu místnosti. Po namoření dřevo opatříme pochozím lakem, olejem nebo tvrdým voskovým olejem. Profesionální renovace parket je vždy, zakončena výměnou nebo renovací stěnových obvodových lišt, dveřních prahů nebo přechodových profilů.

Renovace parket je finančně méně náročná než jejich výměna za novou dřevěnou podlahu

Jestliže je to z technického a finančního hlediska pro Vás jen trochu možné, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám doporučíme realizaci renovace parket.Lakování parket
olejování parket a renovace parket jsou detailně prezentovány na webu Renovace podlah Praha.
Renovace parket jsou i v nabídce na našem novém webu -> Podlahy Praha.

Renovace parket, broušení parket - video

 

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×