Pokládka lina

Technologicky správná pokládka lina pomůže uživateli prodloužit životnost podlahy

Linem většina lidí chybně označuje všechny povlakové podlahové krytiny. Obvykle se pak zákazníkem řešíme, jaký je vlastně mezi PVC a přírodním linoleem rozdíl. V našem podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o. umíme klientům vysvětlit a ukázat jak se tyto podlahové krytiny liší. Společný mají oba uvedené typy podlahovin požadavek na to, aby proběhla pokládka lina i PVC na rovný, suchý, pevný a soudržný podklad celoplošným lepením.

Pokládka lina je ekologicky nezávadná

Plochy podlah jsou jedny z nejužívanějších částí každé místnosti. My v Podlahy Praha, s.r.o. víme, že není udržitelné neustále volit podlahy, které nelze ekologicky recyklovat. Z tohoto důvodu prodáváme a montujeme, kromě dřevěných podlah, také přírodní linoleum. Nabízíme přírodní linolea od několika výrobců v široké škále provedení. Samozřejmostí naší nabídky je, kromě prodeje, také pokládka lina, našimi proškolenými podlaháři.

 Ekologicky uvědomělý člověk se snaží obklopovat materiály, které nezatěžují přírodu. Podlaha z přírodního linolea je jedním z typů podlahovin, které jsou vyrobeny z 100% přírodních materiálů, nezatěžující životní prostředí a je biologicky odbouratelná. Pokládka lina je volbou podlahy s použitím krytiny, která je vyrobena z prakticky nevyčerpatelných surovin.

 Společnost Podlahy Praha, s.r.o. oslovují zákazníci, kteří nám sdělí, že chtějí, aby u nich byla provedena pokládka lina. Přitom mají na mysli PVC. Rozdíl mezi PVC a přírodním linoleem je především v jejich složení. PVC je chemickou sloučeninou polyvinylchlorid, ale přírodní linoleum je vyrobeno z přírodních surovin. Další, pro klienta obvykle určující, je rozdíl v dekorech těchto podlah. PVC může mít jakékoliv vyfocené dekory (dřevo, kámen, a podobně.), zatímco přírodní linoleum je vždy barevně mramorováno nebo má uni barvy.

Pokládka lina – vstupní suroviny pro jeho výrobu:

 • lněný olej
 • dřevitá moučka
 • pryskyřice
 • přírodní pigmenty
 • vápenec
 • juta

 

Lněný olej

Lněný olej, je základním materiálem při výrobě přírodního linolea. Krytině také propůjčuje název. Olej je extrahován z lněných zrn. Lněný olej má široké spektrum užití. Využívá se nejen při vaření, ale také pří léčení nachlazení a dušnosti.

Dřevitá moučka

Dřevitá moučka má schopnost vázat na sebe přírodní barviva. Tato vlastnost umožňuje přírodnímu linoleu vytvořit nekonečně široké spektrum barev a také určuje jejich dlouhotrvající barevnou stálost. Dřevo je pěstováno v regulovaných evropských lesích, kde je každý vytěžený strom nahrazen novou výsadbou.

Pryskyřice

Používá se pryskyřice z borovic, kterou její zpracovatelé získávají systémem, nepoškozující jejich růst. V přírodním linoleu funguje jako pojidlo. S lněným olejem zaručuje přírodnímu linoleu pružnost a odolnost.

Přírodní pigmenty

Tato přírodní, ekologicky šetrná barviva, dodávají přírodnímu linoleu živé a výrazné barvy. Používané pigmenty jsou neškodné, protože neobsahují olovo ani kadmium.

Vápenec

Jemně mletý vápenec se těží na celé Zemi a zaručuje přírodnímu linoleu jemnou strukturu a odolnost.

Juta

Podkladovou vrstvu, přiznanou z rubové strany přírodního linolea, tvoří juta. Je to o přírodní tkanina, upředená z vláken rostliny Juta. Tato rostlina se vyskytuje v Indii a Bangladéši.

Pokládka lina - výroba přírodního linolea

 Proces výroby začíná rozpuštěním lněného oleje s pryskyřicí. Do směsi je přidána dřevitá moučka, která má funkci plniva a zlepšuje stabilitu použitých barevných pigmentů. Jemně mletý vápenec se do směsi přidává pro vytvoření hladké struktury hmoty. Podkladem podlahoviny, který zajistí, že pokládka lina proběhne bez lámání materiálu, je juta.

Výběr a pokládka lina je vhodné pro klienty s alergickou nesnášenlivostí na chemické produkty. Z tohoto důvodu je lino vhodné pro pokládku ve zdravotnických zařízeních. Pokládka lina je ideální pro alergiky, astmatiky, předškolní a školní zařízení, pro domovy seniorů, specializovaná oddělení zdravotnických zařízení, stravovací a lázeňská zařízení.

 Pokládka lina a jeho výhody

 • Jedná se o přírodní podlahovou krytinu
 • Je vyrobena z ekologicky odbouratelných a obnovitelných materiálů
 • Je vhodná pro astmatiky a alergiky
 • Klient si může vybrat z široké škály barev
 • Podlahy není studená na dotek
 • Je vhodná na teplovodní podlahové topení
 • Podlahovina je vhodná pro všechny typy interiérů

 

Přírodní linoleum je v nabídce jako povlaková krytina v rolích o šíři 2m, nebo jako plovoucí podlaha s rozměry lamel 300x300mm, 300x600mm nebo 300x900mm. Ve variantě plovoucí podlahy výrobce FORBO je tato označena Marmoleum Click. Pokládka lina je možná pouze na kvalitně připravený podklad, nejlépe přestěrkovaný a přebroušený. Přírodní linoleum je specifickou podlahovinou, proto vždy doporučujeme pro pokládku oslovit odbornou společnost, kterou je například Podlahy Praha, s.r.o.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×