Údržba vinylové podlahy

V současnosti se potkáváme s vinylovými podlahami skoro na každém kroku. Jedná se o fenomén dnešní doby ve stavebnictví. Vinyl jako takový se jím stal díky širokému spektru použití, rozsáhlé nabídce vzorů v oboru podlahových krytin, vhodným užitným vlastnostem a v neposlední řadě i pro svou relativně nízkou cenu. Velice oblíbenou je také díky skutečnosti, že údržba vinylové podlahy je podstatně jednodušší než úklid podlah ze dřeva. Pro co největší spokojenost zákazníka s užíváním vinylové podlahy, dokážeme my, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. doporučit, jak by měla údržba vinylové podlahy probíhat.

Vhodně vybrané čisticí přípravky a údržba vinylové podlahy prodlouží její životnost.

Údržba vinylové podlahy není o moc odlišnější než úklid a čištění ostatních tvrdých podlahovin. Zpravidla se jedná o pravidelný úklid podlah a je jedno, jestli jsou to podlahy v komerčních prostorách firem, nebo v bytech. Na našem trhu jsou v nabídce speciální čisticí prostředky a čisticí systémy pro vinylové podlahy. K poškození nebo ke zkrácení životnosti těchto krytin může přispět také nevhodná údržba vinylové podlahy. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. má zkušenosti s údržbou vinylových podlah, které svým zákazníkům ochotně předá.

Údržba vinylové podlahy je prováděna podle umístění podlahy na: 

  • Údržba vinylové podlahy – komerční a veřejné budovy
  • Údržba vinylové podlahy – obytné prostory

Údržba vinylové podlahy – komerční a veřejné prostory

Vinylové podlahy nás dnes provází téměř na každém kroku - v bance, při návštěvě kadeřnického salonu, při posezení v restauraci, kavárně či cukrárně, ale také v úřadech nebo na obchodních plochách. Stačí se podívat pod nohy. Vinylové podlahy jsou, v poslední době, častým řešením pochozích ploch architekty pro většinu komerčních prostor. Řeší tak podlahy s neobvyklým designem, nebo kombinaci dekorů dřeva, kamene a abstraktních vzorů. I takto kombinované dekory vinylové podlahy mají jednu velkou výhodu, kterou je stejná údržba vinylové podlahy. 

Údržba vinylové podlahy je v komerčních prostorách obvykle prováděna specializovanými úklidovými firmami, nebo zaměstnanci společnosti. Jelikož se obvykle jedná o pochozí plochy o velké výměře, provádí se údržba vinylové podlahy strojním čištěním. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí svým klientům řešení v podobě nabídky vhodných čisticích prostředků a čistícího systému Bona Deep Clean. Údržba vinylové podlahy tímto systémem s použitím vhodných přípravků na čištění, prodlužuje životnost těchto ploch.

Nevhodně volené univerzální čisticí prostředky, které obvykle používají najaté úklidové firmy, nejsou vždy vhodné, a údržba vinylové podlahy jejich prostřednictvím pak může být spíše její zkázou. Pokud dochází k častému používání nevhodných agresivních univerzálních čističů, tyto zkracují dobu životnosti vinylových podlahových krytin, a často dochází i k jejich trvalému poškození. Majitel tento problém pozná obvykle až při klakulaci nákladů na nutné pořízení nových krytin.

Údržba vinylové podlahy - představíme vám prostředky, kterými údržbu provádíme

Vinylové, ale i jiné typy podlah, poškozené použitím nevhodných univerzálních čističů nebo nesprávnou údržbou, jsou, při prokázání tohoto pochybení, důvodem k zamítnutí případné reklamace podlahy prodejcem i výrobcem podlah. Společnost Podlahy Praha s.r.o. Vám všem, kteří chcete předcházet problémům s reklamací, dokáže nabídnout komplexní zpracování nabídky na údržbu, ve které bude detailně zpracována údržba vinylové podlahy včetně nabídky vhodných prostředků na čištění.

Majitelům komerčních prostor a správcům veřejných budov umíme zpracovat komplexní nabídku na prodej vhodných čisticích prostředků nebo na údržbu, která porovná jak strojové tak i manuální čištění podlah, čištění průmyslových podlah a běžnou údržbu rozdílných podlahových pochozích povrchů. Údržba vinylové podlahy na veřejných pochozích plochách, při dobře nastaveném systému, je pro naše klienty ekonomicky zajímavá.

Údržba vinylové podlahy - obytné prostory

Každý, kdo bydlí v bytě, nebo v rodinném domě, řeší obvyklý úklid podlah. Na údržbu své podlahy zvolí každý čisticí přípravky podle svých zkušeností, nebo ty, na které jej upozornili jeho přátelé. Tyto přípravky zviditelňují také reklamy v médiích. Ale i zde platí pravidlo, že použití univerzálního čisticího prostředku na mytí nádobí, není vhodné, aby jím byla provedena údržba vinylové podlahy.

Údržba vinylové podlahy v bytech, je to, co Vám naše společnost Podlahy Praha s.r.o. dokáže nabídnout v komplexním provedení. Tyto údržby provádíme samozřejmě vhodnými čisticími prostředky. Umíme Vám také nabídnout novinku, kterou je strojové čištění Bona Deep Clean systém. Tvrdé podlahoviny, mezi které řadíme celoplošně lepené i plovoucí vinylové podlahy, ošetřujeme přípravky, které jsou určené pro tyto povrchy. Důvodem je, aby nedocházelo k poškození a zkrácení jejich životnosti povrchů těchto podlah.

Společnost BONA je výrobcem takových vhodných čističů. Systém Bona Spray mop je patentovaným a jistě zajímavým prostředkem, kterým se provádí běžná údržba vinylových podlah. S tímto systémem je údržba rychlá, snadná a efektní. WOCA a Dr. Schütz jsou dalšími osvědčenými výrobci přípravků na úklid a čištění podlah.

Všechny výše uvedené čisticí prostředky i systémy, kterými je obvykle prováděna údržba vinylové podlahy, Vám, našim klientům, dokážeme představit a prodat v našem podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o.   

Údržba podlahy a to i údržba vinylové podlahy je detailně pospána na webu Renovace podlah Praha.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×