Společnost Podlahy Praha je dodavatelskou a realizační firmou, která pro své zákazníky řeší nové podlahové krytiny i renovaci stávajících. Z našeho širokého portfolia si zákazníci vybírají různé druhy podlah, o které mají zájem a zpravidla si objednávají i další služby, mezi které patří zejména pokládka podlah. Naši zaměstnanci, kteří jsou profesionály ve svém oboru, dokážou pomoci našim zákazníkům nejen s výběrem správné podlahové krytiny, ale umí zajistit i to, aby pokládka vybraných podlah, proběhla na vysoké řemeslné úrovni.

U každé podlahy musí proběhnout odpovídající pokládka podlah

Podlahová krytina je sama o sobě pouhým zbožím, které si zákazník vybírá v obchodě, specializovaném podlahovém studiu nebo třeba na internetu. Proto, aby podlaha dlouhá léta správně sloužila svému účelu, pouhý výběr a koupě podlahy nestačí. Pro správnou funkci je nutno, aby koupi krytiny následovala technologicky správná pokládka podlah a jejich příslušenství. Toto komplexní řešení dokáže zajistit společnost Podlahy Praha, s.r.o.

Už při výběru by měl zákazník vědět, jak u daného typu probíhá pokládka podlah a jestli je tento typ podlahy a její montáže je vhodný právě pro zvolený prostor. Ne vždy jsou všechny typy krytin vhodné pro všechny stávající podklady. Z toho důvodu je při samotném výběru nové podlahy nejlepším řešením, když se zákazník poradí s odborníkem, který stanoví, jaký typ krytiny a jaké následná pokládka podlah bude nevhodnější.

Pokládka podlah může být obecně dělena do tří základních skupin a to na:

  • Pokládka podlah plovoucích
  • Pokládka podlah masivních dřevěných
  • Pokládka podlah povlakových

Pokládka podlah - video

Pokládka podlah plovoucích

Podlahové krytiny, dodávané v plovoucím systému, nazývané také zámkové nebo click podlahy, jsou na našem trhu zastoupeny v nejrozšířenějším spektru provedení a variant podlah vůbec. Setkáváme se s plovoucími podlahami s různými povrchovými úpravami, ale pro všechny z těchto krytin platí shodné zásady pro požadavek na připravenost podkladu. Jedná se o to, že pokládka podlah plovoucích musí proběhnout na rovný, soudržný, pevný podklad.

Je jedno, jestli je podkladem beton, podlahová stěrka nebo konstrukční deska, důležité je, aby tyto byly pevné, soudržné, nehýbaly se a jejich rovinnost odpovídala technologické normě, při které je povolena pokládka podlah plovoucích. Tato norma určuje, že zde nesmí být větší nerovnosti než 2mm na 2 m. V praxi se dodržení prověřuje položenou 2m vodováhou, pod kterou nesmí být vyšší než uvedené odchylky rovinnosti podkladu – aby na nich nedošlo ke zlomení zámků lamel podlah.

Samotný technologický předpis, který zaručuje, že pokládka podlah plovoucích proběhne v pořádku, stanovuje pro své krytiny každý výrobce individuálně. Tyto předpisy jsou u renomovaných výrobců zveřejněny na internetu, nebo na obalech samotných krytin. Obecně pokládka podlah plovoucích zahrnuje nejen samotnou montáž, ale požaduje použití paronepropustné folie a kročejové izolace.

Dalším důležitým prvkem, který je pro tento typ krytiny nezbytným, je pokládka podlah plovoucích s dodržením řešení dilatací u obvodových stěn a v prostupech mezi jednotlivými místnostmi. Tyto dilatace zajišťují právě onen plovoucí systém, kterým je pokládka podlah plovoucích charakteristická. Jedná se vlastně o ucelené plochy podlah, sestavené z jednotlivých lamel pomocí zámků a neustále se velmi nepatrně pohybujících.

Jelikož jsou plovoucí podlahy z výroby opatřeny finální pochozí vrstvou, je pokládka podlah plovoucích poměrně rychlou a čistou záležitostí. Po montáži jednotlivých lamel do ucelené plochy,

 následuje finální zakrytí dilatačních spár, spár v dveřních prostupech a u styčných dlažeb lištami. Takto dokončená pokládka podlah plovoucích umožňuje zákazníkům okamžité užívání.

Pokládka podlah masivních dřevěných

Jestliže si zákazník vybere pro svůj interiér masivní dřevěnou podlahu a pokládka podlahy proběhne technologicky i esteticky správně, má klient záruku, že mu tato bude sloužit celá desetiletí.

Pokládka podlah masivních dřevěných probíhá podle zvolených dílců tohoto typu krytiny a podle uvažovaného zhotoveného podkladu.

-       Pokládka podlah masivních dřevěných celoplošným lepením

-       Pokládka podlah masivních dřevěných skrytým nebo přiznaným šroubováním

Pokládka podlah celoplošným lepením je prováděna u menších formátů masivních dřevěných podlah, označovaných jako parkety nebo vlysy. Má výhodu v tom, že si klient může zvolit z širokého portfolia typů pokládky. Jedná se nejčastěji o pokládku do stromečku, na řemen, tabulový, anglický nebo maďarský vzor atd.

Pokládka podlah šroubováním přes pero drážku nebo přiznanými spoji je vhodná pro větší formáty dřevěných lamel, kterými jsou prkna. Finální pochozí vrstvu masivních dřevěných podlah je nutno řešit broušením, tmelením, a lakováním nebo olejováním povrchu po ukončení samotné montáže. Po aplikaci pochozí vrstvy podlah dochází k namontování obvodových a přechodových lišt.

Pokládka podlah povlakových

Pojmem povlakové podlahové krytiny označujeme veškeré typy podlah, které se dodávají v rolích nebo v dílcích a pokládka podlah probíhá celoplošným lepením. Mezi takové podlahy řadíme koberce, PVC, přírodní linoleum nebo také vinylové podlahy pro celoplošné lepení v dílcích. Pokládka podlah povlakových může být provedena celoplošným lepením, bodovým lepením nebo na volno. Záleží na velikosti prostoru, typu podlahy a konkrétním podkladu.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí komplexní řešení Vašich podlah

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí komplexní řešení požadavků svým zákazníkům tak, aby bylo naplněno jejich očekávání. V našem podlahovém studiu Vám pomohou profesionálové, kteří Vám ochotně poradí. Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis. 

 

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×