Terasa

Terasa je pochozí exteriérovou plochou vedle domu, nebo je jeho součástí a je určena převážně pro relaxaci

Terasa je většinou rozměrnější než balkón či lodžie a její konstrukce bývá řešena nad úrovní terénu. Zvláštností není ani střešní terasa. Funkcí terasy je propojení interiéru bytu s exteriérem stavby. Ani si to neuvědomujeme, ale v uzavřeném prostoru u nebo v zaměstnání trávíme více než osmdesát procent denního času. Proto je terasa vhodným místem za účelem relaxace, opalování, společenských setkání a dalších aktivit například grilování. My, v podlahy Praha s.r.o., se svým klientům snažíme pomoci, aby jejich terasa byla vhodným místem pro relaxaci.

Společnosti Podlahy Praha s.r.o. umí svým zákazníkům poradit s výběrem terasy, a s jejím kompletním řešením na klíč. Vhodně vybraná a kvalitně namontovaná venkovní terasa vhodně doplní každý interiér. Terasa dřevěná, WPC kompozitová, dlážděná, kamenná nebo betonová, všechny tyto typy venkovní podlahy jsou plně funkčními součástmi bytové nebo komerční stavby. Doplňkové prvky teras, kterými jsou schodiště, pochozí plochy okolo bazénu a zastřešení, které navazují na řešení stavby a okolní prostor, musíte důkladně zvážit.

Detailem projektu, který je nutno řešit na počátku je systéme montáže, kterým bude terasa instalována.

Naše společnost Podlahy Praha s.r.o. má rozsáhlou praxi v oboru zaměření, výběru, zpracování nabídky a instalace venkovních zpevněných pochozích ploch. Venkovní terasa na klíč, to je řešení, které svým zákazníkům dokážeme nabídnout, navrhnout a zrealizovat pro jejich rodinný dům, byt i obchodní prostor. V našem podlahovém studiu Vám vhodné materiály představíme. Ukážeme Vám, které dokážeme dodat a instalovat na plochy teras. S každým zákazníkem řešíme individuálně výběr materiálu, úpravu podloží, obhlídku a zaměření, skladbu terasy a detaily montáže tak, aby venkovní terasa odpovídala jeho představě.

Výběr vhodného dřevěného deckingu a profesionální montáž zajistí, že terasa citlivě propojí Váš interiér s exteriérem

Projektování terasy je souhrnem řešení technických požadavků a pro jeho zpracování nestačí samotný výběr pochozího materiálu. Stanovení rozměrů, tvaru, umístění a její vazby, kterou bude mít terasa na konkrétní stavbu a okolí, je nejdůležitější. Pochozí venkovní podlaha, kterou projektujete jako součást novostavby budovy, je ideálním řešením. Požadavky na její zastřešení svázáním s konstrukcí střechy budovy, je nutno řešit společným projektem.

Ke starému domu může být terasa dostavěna také. Toto řešení dostavby však nesmí narušit konstrukci budovy. Pokud majitel nemůže, kvůli vysokým nákladům, realizovat zamýšlenou terasu jako celek, doporučujeme řešení hlavní části v menším rozměru, nebo odložení realizace. Úspora použitím méně kvalitních materiálů a instalace se nevyplácí. Touto cestou bude Vaše terasa zlevněna jen na krátkou dobu. Vícenáklady se následně dříve či později projeví při nutných opravách.

Velká venkovní terasa vhodně doplní velký dům nebo byt s prostornými místnostmi a francouzskými okny.

Ze své každodenní  praxe víme, že většina našich klientů zvolí za materiál pro pochozí plochu své venkovní terasy dřevěná prkna, označovaná jako decking. Výběr vhodné dřeviny na terasu řešíme s našimi klienty podle vzorků, které máme k dispozici v našem podlahovém studiu v Praze Holešovicích.

Dřevěná venkovní terasa se rozděluje podle typu dřeva řešeného na decking při realizaci na:

  • Terasa z Thermowood
  • Terasa z jehličnatých dřevin
  • Terasa z exotických dřevin

Terasa z Thermowood

Alternativním řešením mezi levnými měkkými jehličnany a cenově nákladnými tvrdými exoty je terasa z tepelně upravených dřevin evropských listnatých stromů nebo jehličnanů. Toto zpracování je obchodně označována anglickým výrazem Thermowood.  Zjednodušeně, jde o změnu vnitřní struktury a fyzikálních vlastností měkké dřeviny, která proběhne při teplotě mezi 160 až 215°C. Tyto verze původně měkkých dřevin Vám u nás v podlahovém studiu Podlahy Praha s.r.o. ukážeme na vzorcích.

Terasa z jehličnatých dřevin

Dřevěná terasa, řešená z jehličnanů je nejlevnější variantou tohoto typu deckingu. Zákazníci tuto dřevinu volí nejen kvůli ceně, ale také proto, že je tato dřevina na jejich domě opticky přiznána. Důvodem může být také požadavek, aby byla terasa montována z dřeviny, která je místně příslušná v okolí stavby.  Všechny jehličnaté dřeviny nejsou vhodné k použití na terasy. Prověřenými jehličnany jsou například Sibiřský Modřín, Borovice stepní, Borovice slezská a Douglaska.

Terasa z exotických dřevin

Houževnatost, tvrdost, vysoká hustota a stabilita technologicky určují tyto druhy dřeva jako jedny z nejvhodnějších pro řešení deckingu venkovní terasy. Tyto dřeviny zaručují, že terasa z nich zbudovaná, je odolnější proti hnilobě dřeva, škůdcům a i proti povětrnostním vlivům. Zákazníci konkrétně preferují Teak barmský a Teak jávský, Merbau a Ipe. Jde zároveň o nejdražší dřevěné deckingy.

Cenově dostupnější jsou exotické dřeviny Massaranduba, Bukit, Badi a Bangkirai. Našim zákazníkům nabízíme zpracování konkrétní nabídky na prodej a instalaci terasy z exotického dřeva na klíč. Terasa, řešená našimi profesionály, začíná výběrem dřeviny, přes úpravu podloží, řešení rozměru prken, jejich profilování a typu montáže. Z vlastní zkušenosti víme, že každá dřevěná terasa potřebuje vhodné čistění a údržbu, které dokážeme Vašim terasám nabídnout a v případě zájmu i zajistit.

U nás, v Podlahy Praha, s.r.o., Vám rádi poradíme, jak by měla být Vaše dřevěná terasa řešena a ošetřována.

×