Přechodové lišty k plovoucím podlahám

Podlahové lišty soklové - video


Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. moc dobře víme, že ke každé správně řešené podlaze jsou nezbytné vhodné přechodové lišty k plovoucím podlahám. V našem podlahovém studiu umíme tyto doplňky zákazníkům ukázat a pomoci jim vyřešit jejich správný výběr ke konkrétní podlaze. Samozřejmostí naší práce je také kontrola a zaměření realizované plochy a zpracování cenové nabídky na dodání a montáž podlah včetně nezbytného příslušenství.

V naší nabídce naleznete přechodové lišty k plovoucím podlahám v různých šířkách a tvarech profilů. Obecně můžeme profily rozdělit podle tvaru na:

  • Přechodové – pokud řešíme podlahové krytiny ve stejných výškách
  • Náběhové – při kterých je jedna podlaha níž než druhá
  • Ukončovací - kterými dokážeme ukončit podlahovou krytinu
  • Schodové – používané na hrany schodů

Výrobci nabízejí přechodové lišty k plovoucím podlahám v samolepícím provedení nebo jako profily šroubované, které mají po montáži přiznané kotvící šrouby. Dále se setkáváme s montáží do základového profilu, tento se instaluje pod podlahovou krytinu. Posledním typem jsou profily, které se montují na skryté kotvy. Přechodové lišty k plovoucím podlahám, použité ve dveřích, by měly být montovány tak, aby byly při zavření dveřního křídla ukryté pod ním.

Přechodové lišty k plovoucím podlahám plní svůj estetický účel při zakončení podlah

Kvalifikovaný výběr a profesionální montáž přechodové lišty k plovoucím podlahám ji na konkrétní podlaze udělá prakticky neviditelnou. Není důležité, jaký druh podlahové krytiny zvolíte. Lišty, profily a hrany by měly být nedílnou součástí každé profesionálně položené podlahy, která tyto doplňky vyžaduje. Jsou to zároveň plně funkční doplňky překrývající jednotlivé dilatační přechody mezi podlahovými krytinami. Jsou také používané pro jejich ukončení, nebo v profilech schodových hran.

Podle materiálů, z kterých jsou přechodové lišty k plovoucím podlahám vyrobeny, je dělíme na:

  • Přechodové lišty k plovoucím podlahám kovové
  • Přechodové lišty k plovoucím podlahám dřevěné
  • Přechodové lišty k plovoucím podlahám MDF

Přechodové lišty k plovoucím podlahám kovové

Pro přechodové lišty k plovoucím podlahám je nejčastěji používaný hliník. Důvodem obliby tohoto materiálu je jeho odolnost, nízká hmotnost, fakt že nekorodují, jsou tvarově stálé a cenově dostupné. Výhodou je, že mohou být dekorovány foliemi s potiskem přírodních materiálů i různých jiných motivů a barev či dýhami z ušlechtilých dřevin. Kromě folie jsou přechodové lišty k plovoucím podlahám dekorovány povrchovou úpravou eloxování ve vzhledu různých kovů.

Nejobvyklejším dekorováním pro hliníkové přechodové lišty k plovoucím podlahám je PE folie. Dekorem je fotografie, přenesená na speciální odolnou folii, která je nalepena na hliníkovém profilu. Takto upravené přechodové lišty k plovoucím podlahám obvykle velmi dobře imitují různé dřeviny, korespondující s přírodními podlahami. Dobře vybranou a namontovanou přechodovou lištu na podlaze vůbec nezaznamenáte. Je nepříjemné, pokud Vás přechodová lišta opticky zabrzdí.

Další verzí dekorování hliníkové přechodové lišty k plovoucím podlahám je dýhování. Jde o podobný výrobní proces jako při foliování, ale pro dekorování se zde používají dýhy z ušlechtilého dřeva. Klient si může vybrat profily s dýhami z klasických evropských stromů i dýhy exotických dřevin. Obvyklou povrchovou úpravou bývá lak, ale setkáváme se i s olejem nebo s profily bez povrchové úpravy.

Přechodové lišty k plovoucím podlahám dřevěné

Tyto přechody jsou nejstarším, doposud používaným, systémem pro překrytí přechodu mezi jednotlivými podlahami. Jejich nejznámější verzí jsou dřevěné dveřní prahy. Někteří výrobci vrstvených podlahových krytin vyrábějí vlastní přechodové lišty k plovoucím podlahám, které jsou opatřeny shodným zámkem a dekorem, korespondující s podlahou. Tyto přechodové lišty a hrany označujeme jako systémové a dají se použít pouze ke konkrétním podlahám od shodného výrobce.

Přechodové lišty k plovoucím podlahám MDF

Tak, jako systémové dřevěné přechodové profily a hrany, jsou opatřeny zámky, které jsou použitelné pouze pro podlahy od stejného výrobce. V nabídce některých výrobců jsou přechodové lišty k plovoucím podlahám MDF, které můžete drobnou úpravou změnit z přechodového na náběhový profil. Tyto systémové přechodové lišty jsou dekorovány podle plovoucích podlahových krytin daného výrobce.

Zvláštní skupinou jsou přechodové lišty k plovoucím podlahám na kabely

Běžným profilem přechodové lišty k plovoucím podlahám umíme vyřešit zakrytí přechodů a dilatací mezi podlahami nebo pro jejich ukončení. Pod běžné přechodové profily skryjete maximálně jeden úzký kabel a to pouze pokud je dilatace mezi podlahami širší. Kdo potřebuje vyřešit zakrytí většího počtu vodičů, musí zvolit nestandardní profil přechodové lišty, nebo se obrátit na truhláře pro výrobu přizpůsobeného dveřního prahu.

Věříme, že si u nás vhodné přechodové lišty k plovoucím podlahám dokážete vybrat!

×