Podlaha na terasu

My ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. máme rozsáhlou dlouholetou praxi v oboru nabídky, prodeje a montáže většiny druhů podlahových krytin. Podlaha na terasu, její řešení, nabídka a instalace, je jedním z našich stěžejních odvětví. V praxi řešíme požadavky zákazníků na řešení exteriérových pochozích ploch pro domácnosti i teras, určených ke komerčním účelům. U nás, v podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 Holešovice našim zákazníkům představíme na vzorcích, jak by jejich podlaha na terasu mohla vypadat. Zároveň jim poradíme s výběrem vhodných dřevin.

Na vyžádání našim klientům navrhneme řešení a bezplatně zpracujeme nabídku tak, aby nová dřevěná podlaha na terasu byla podle jejich představ

Exteriérová podlaha na terasu je zpevněnou plochou u bytů nebo komerčních objektů, u kterých je instalována. Profesionálně pojatá terasa je stavbou. Jako každá jiná stavba potřebuje projekt. Protože se jedná o konstrukci stavby, projekt nemůže řešit jen konkrétní místo a materiály na její stavbu. Důležitá je její návaznost na dotčené objekty, bazén, schody, pozemek, její zastřešení, osvětlení a další vazby a detaily. 

Profesionálně realizovaná montáž a uvážený výběr materiálů zajistí, že podlaha na terasu vhodně propojí interiér s exteriérem.

Projekt venkovní terasy začíná stanovením místa realizace a jejích rozměrů. Pokud má být Vaše podlaha na terasu součástí novostavby, je to ideální stav a Vy ji řešte jako součást projektu celé stavby. Základy a provázání venkovní terasy s budovou tak budou pojaty jako jeden konstrukční celek. Pro plánované zastřešení terasy s vazbou na krovy střechy stavby, je společné řešení projektu pro dům i terasu nezbytné. Novostavba a podlaha na terasu budou svým provázáním tvořit architektonický celek.

Podlaha na terasu může být instalována také u starší budovy nebo dokonce na její ploché střeše, pokud je tato vhodně dimenzována. Řešení takové terasy nesmí narušit statiku stavby. Pokud je pro Vás realizace celého projektu terasy finančně náročná, zvolte radši realizaci menší plochy, nebo montáž odložte. Šetřit na materiálu a montážních postupech se Vám nevyplatí. Technologické postupy pro montáž obvykle dovolí, aby podlaha na terasu mohla být později zvětšena.

Dřevěná podlaha na terasu je pokračováním obytných prostor, volně navazujícím na exteriéry a měla by tak být také řešena. Velkou budovu s velkoryse pojatými místnostmi vhodně doplní prostorná terasa. Menší dům s malými okny a pokoji propojte s terasou přiměřené velikosti. Schody, pergoly, osvětlení a jiná rozšíření komfortu terasy mohou být řešeny dodatečně, v průběhu jejího užívání. Důležitá je počáteční investice provedená tak, aby podlaha na terasu byla kvalitní, trvalá a pevná.

Zákazník se může rozhodnout, jestli bude mít jeho dřevěná podlaha na terasu skryté nebo přiznané spoje.

Nejen majitelé rodinných domů mohou u společnosti Podlahy Praha s.r.o. poptat realizaci podlahy na terasu. Venkovní pochozí plochy řešíme také pro majitele a uživatele bytů s balkonem nebo lodžií. Provádíme instalace venkovních dřevěných teras také pro komerční účely. Zaměřujeme, navrhujeme, vybíráme a realizujeme předzahrádky cukráren, kaváren a restaurací, pochozí plochy botanických zahrad a jiné exteriérové komerční plochy. Dřevěná podlaha na terasu v pojetí komerční plochy je plně funkční obchodní plochou.

Naši klienti mají celkem jasnou představu o tom, že jejich podlaha na terasu bude v provedení dřevěných masivních prken. Opticky tak doplňují dřevěné prvky stavby. Výběr dřeviny na terasu v tomto případě řeší typem dřeva, které už na stavbě opticky přiznané mají. Dřevěná podlaha na terasu může být dělena podle druhu typu dřeva, použitého při montáži na:

-       Podlaha na terasu z jehličnatých dřevin

-       Podlaha na terasu z exotických dřevin

-       Podlaha na terasu z Thermowood dřevin

Podlaha na terasu z jehličnatých dřevin

Terasový decking z jehličnatých dřevin Vám zaručí dřevěnou terasu v nejnižší cenové kategorii.  Jehličnany jsou dále vhodné, pokud je podlaha na terasu montována u stavby, která má jehličnany pohledově přiznané ve štítu, na trámech nebo na fasádě budovy. Jsou však vlastníci, jednoduše respektující místně příslušné dřeviny okolní přírody. Ne každá jehličnatá dřevina je vhodná pro instalaci na pochozí plochu dřevěné terasy. My doporučujeme Sibiřský Modřín, Borovici stepní a Borovici slezskou. 

Podlaha na terasu, její výběr i instalace, s tím vším Vám rádi pomůžeme.

Podlaha na terasu z exotických dřevin

Původem převážně jihoamerické a asijské dřeviny můžeme charakterizovat jako tvrdé, husté, stálé a odolné. Tento výčet vlastností zaručuje, že podlaha na terasu z exotického dřeva je odolnější vůči hnilobě dřeva, škůdcům a povětrnostním vlivům. Nejžádanější exotické dřeviny, které řešíme pro montáž podlah na terasu, jsou Teak, Ipe a Merbau. Jde zároveň o dřeviny s vyššími cenami. V nižší ceně pořídíte Massarandubu, Badi, Angelim Pedra a Bukit.

Podlaha na terasu Thermowood

Řešením pro příznivce jehličnanů s vlastnostmi exotů je varianta, při které je podlaha na terasu montována z tepelně upraveného dřeva evropských jehličnanů nebo listnatých stromů. Tato úprava dřeva je označována jako Thermowood. Jedná se o jeho zpracování v teplotním rozmezí 160 až 215°C, které mění vnitřní strukturu a fyzikální vlastnosti jinak měkkého dřeva.

U nás si vyberete terasový decking, který zajistí, že Vás podlaha na terasu potěší.              
Venkovní terasy také nabízíme na našem webu Podlahy Praha.                                            

×