Olej na dřevěné terasy

Všechny typy podlahovin na zpevněných plochách venkovních teras potřebují nejen čištění a pravidelnou údržbu, ale také vizuální kontrolu povrchu i podkladu a zajištění drobných oprav nebo následné renovace. Materiál, který je použit jako exteriérová terasová podlaha, vyžaduje vhodné údržbové přípravky a speciální čisticí systém. Volba špatného prostředku, ale i postupu renovace terasy, zkrátí její životnost nebo ji dokonce trvale poškodí.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. svým zákazníkům pomůže při výběru materiálů ze široké nabídky podlahových krytin pro venkovní i vnitřní prostory.  Zároveň  uživatelům pomůžeme s výběrem vhodných prostředků na jejich údržbu. O každou podlahu musíte důkladně pečovat tak proč ne o terasy, které jsou také podlahami. Nejčastěji používaným materiálem při realizaci venkovních teras je dřevo, kameny, dlažba a beton. Požadavky na vhodnou údržbu a pravidelnou renovaci terasy je v tomto případě naprosto stejný, i když se jedná o různorodé materiály. Na dřevěné plochy je nutné správně vybrat olej na dřevěné terasy.

Dlouhou životnost a kvalitu zajistí dřevěným terasám vhodný olej na dřevěné terasy z konkrétní dřeviny.

Řešení exteriérových zpevněných ploch Vám nabízí naše společnost Podlahy Praha s.r.o. Specializujeme se na dodání a montáž dřevěných teras z evropských listnatých i jehličnatých dřevin, tepelně upravených dřevěných teras Thermowood a na terasy z exotických dřevin z celého světa. Řešíme také pochozí plochy z dřevoplastů, tak zvané kompozitové terasy nebo WPC. Společným znakem těchto materiálů je dřevo a jeho varianty.

Nejméně dvakrát do roka, na jaře a na podzim by měla proběhnout údržba a čištění těchto dřevěných a kompozitových venkovních pevných ploch. Během roku na terasách ulpí mnoho anorganických i organických nečistot, kterých se musíme zbavit. Čištění provádíme mechanicky nebo strojově. Pro údržbu použijte vhodný typ kartáče nebo vodní tlakový čistič a vhodné čisticí prostředky. Po vyčištění následuje postup renovace terasy, při kterém je použit vhodný olej na dřevěné terasy. 

Venkovní zpevněné plochy ze dřeva můžeme považovat za jedinečné díky svému provedení a volbě dřeviny, ze které jsou řešeny. Pro to, aby tato jejich jedinečnost byla zachována co nejdéle, musíme pečlivě vybírat vhodný olej na dřevěné terasy. Strukturu a kresbu v dokonalém provedení Vám přizná profesionální instalace přírodního dřeva. Kompaktní a odolnou plochu získáte, když zvolíte dřevoplastové kompozitové WPC plochy.

Olej na dřevěné terasy - pomůžeme s výběrem

Klimatické změny, povětrnostní podmínky a škůdci napomáhající rozkladným procesům, kterým je vystaveno dřevo použité na venkovní terasy. Pokud nebude majitel pečovat vhodnými prostředky o dřevěnou terasu, zkrátí podstatně její životnost. Vhodně zvolenými přípravky na čištění a renovaci terasy, zabrání také oxidaci dřeva, způsobenou slunečním zářením. Prodloužit životnost dřevěné terasy Vám pomůže vhodný olej na dřevěné terasy s UV filtrem.

Čistící a údržbové prostředky a olej na dřevěné terasy od výrobců WOCA, BONA, OSMO nebo Saicos jsou, podle našich zkušeností a ohlasu uživatelů, nejvhodnější pro renovace teras z exotických i evropských dřevin. Tito výrobci jsou specialisty na výrobu prostředků pro povrchovou úpravu a čištění všech druhů krytin. Vybraný čistící přípravek a postup na renovaci dřevěné terasy doplňte o vhodný exteriérový olej na dřevěné terasy v provedení přírodním bezbarvém, nebo ve variantě s pigmentem barvy konkrétní dřeviny.

Olej na dřevěné terasy - vždy aplikujeme vhodný přípravek

Stává se, že potřebujete vyřešit a odstranit problém, který vznikl na ploše terasy. Tento musíte přesně určit, a podle něj vybrat vhodný přípravek na jeho odstranění. Čištění a údržba, prováděná obvyklým způsobem, zajišťuje ochranu dřevěných ploch před standardním znečištěním. Mohou však nastat případy, kdy tato rutinní údržba, při které použijete olej na dřevěné terasy, nejsou dostatečné, a Vy musíte začít s důkladnějším postupem renovace.

U nás, ve společnosti Podlahy Praha s.r.o., dokážeme zákazníkům nabídnout celou řadu prostředků pro odstranění skvrn od oleje, tuku i jako prevenci proti nežádoucím parazitům a houbám. Tyto vhodné čističe a absorbenty, dokážou neutralizovat olejové a tukové skvrny do hloubky dřeva i bez kartáčování. Není výjimkou, že Vaši terasu napadly lišejníky, mechy, řasy, houby nebo jiná vegetace. Doporučujeme Vám použít fungicidní a herbicidní prostředky od výrobců WOCA nebo OSMO. Po vyčištění a následné neutralizaci použijte opět olej na dřevěné podlahy.

Dřevinu venkovní terasy ochrání a navrátí mu jeho původní barvu exteriérový olej na dřevěné terasy s pigmentem.

Terasy kompozitové nebo dřevoplastové, označované také jako WPC, ošetřujeme vždy řadou čističů speciálně určených pro plochy z těchto materiálů.  Výrobci OSMO a WOCA dodávají na náš trh celou řadu těchto údržbových prostředků. Plochy dřevoplastových teras vyčistíme také strojovým čištěním Bona Deep Clean. Tento patentovaný systém údržby dokážeme našim zákazníkům zajistit.

Pokud už máte dojem, že Vaše dřevěné terasy ztratily svůj původní vzhled, můžete si je nechat hloubkově vyčistit. Na začátku a po ukončení sezony užívání exteriérových teras, doporučujeme svým zákazníkům renovaci dřevěných teras použitím hloubkového čištění jako výbornou variantu důkladné údržby. Po důkladném vyčištění doporučujeme na tyto pochozí plochy použít speciální exteriérový olej na dřevěné terasy. 

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. Vám vybere a nabídne vhodný olej na dřevěné terasy, který ošetří právě Vaši dřevěnou terasu.

×