Vinylová podlaha bez lepení

Vinylová podlaha bez lepení se řadí mezi tak zvané zámkové plovoucí podlahy. Tento typ podlahových krytin získal své obecné pojmenování podle montážního postupu, kterým se tyto podlahy montují. Podlahy, v tomto případě, nejsou pevně spojeny s podkladem a ostatními stavebními konstrukcemi. Na podklad jsou položeny, nebo tak zvaně „plavou“. Jednotlivé díly podlahy jsou mezi sebou spojeny zámky. Pokud má tato krytina pochozí vrstvu vinyl, nebo je celovinylová, označuje se jako plovoucí vinylová podlaha bez lepení.

Tak, jak se mění technologie a architektonické styly, mění se i nabídka doplňků, kterými jsou také podlahové krytiny. Plovoucí podlahy se svou širokou škálou provedení, dekorů, vzorů, barev a materiálů, nejsou v tomto ohledu výjimkou. Jednou z novinek v tomto oboru je vinylová podlaha bez lepení, která je u nyní u nás, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o., jedním z nejžádanějších typů podlahových krytin.

Plovoucí vinylová podlaha bez lepení je vhodná pro řešení pochozích ploch prakticky v každém interiéru.

Plovoucí vinylová podlaha bez lepení má takové vlastnosti, které určují, že je vhodná i do interiérů, které jsou zatíženy změnami teplot a vlhkosti. Zámkový celovinyl je vhodnou podlahou pro kuchyně, chodby nebo do koupelny. Krytiny s dobře zvolenou pochozí vinylovou vrstvou odolávají i zvýšenému zatížení na chodbách. Pokud dojde k poškození jejího povrchu, je vinylová podlaha bez lepení relativně snadno opravitelná. V případě většího poškození má majitel možnost vyměnit jednotlivé lamely. Proto každému doporučujeme, aby si po pokládce uschoval náhradní lamely. 

Vinylová podlaha bez lepení je instalována pomocí zámků, integrovaných na každé jednotlivé lamele po všech jejích čtyřech obvodových stranách. Tyto zámky jsou u produktů renomovaných výrobců konstrukčně přesné a při jejich spojení nedochází k vytvoření spár mezi jednotlivými lamelami. Vinylová podlaha bez lepení je navržena pro rychlou a čistou pokládku, po které je nově instalovaná podlaha připravena k okamžitému užívání.

Plovoucí vinylová podlaha bez lepení a její výhody:

 • Rychlá a jednoduchá instalace bez lepení
 • Zajímavá škála dekorů
 • Snadný úklid a údržba
 • Jednoduchá výměna poškozených lamel
 • Jedinečná odolnost proti vlhkosti
 • Zdravotní nezávadnost
 • Vhodná pro teplovodní podlahové vytápění

Zámková podlaha s pochozí vrstvou z vinylu se podle své konstrukce dělí na Zámková vinylová podlaha bez lepení na nosné desce HDF a Zámková celovinylová podlaha bez lepení.

Zámková vinylová podlaha bez lepení na nosné desce HDF

 • Plovoucí podlahy s pochozí vrstvou z vinylu na HDF nosné desce jsou v nabídce naší společnosti Podlahy Praha, s.r.o. již několik let. Výhodou, kterou má tato zámková vinylová podlaha bez lepení proti ostatním plovoucím podlahám je její vrstvená konstrukce. Spodní vrstva může být tvořena korkovou dýhou, která zajišťuje uživateli dobré zvukové a tepelně izolační vlastnosti. Nosná deska HDF s integrovanými zámky zajistí podlaze pevnost a stálost jednotlivých lamel. Tato pochozí vrstva je pro majitele zárukou komfortního uživatelského pocitu.
 • Zámková vinylová podlaha bez lepení na HDF nosné desce vždy vyžaduje montáž na rovný a pevný podklad. Při její instalaci je potřeba použít jako mezivrstvu polyetylenovou folii. Konstrukce tohoto typu krytiny umožňuje její pokládku na podklady s integrovaným teplovodním podlahovým topením. V aktuální nabídce Podlahy Praha, s.r.o. je vinylová podlaha bez lepení v široké škále dekorů formátu prken s realistickou strukturou dřeva.
 • Celovinylová plovoucí podlaha je konstruována v celé své tloušťce z vinylu. Tato podlaha má, podobně jako u provedení zámkového vinylu na nosné desce HDF, integrované zámky. Při její instalaci je vždy nutno použít speciální kročejovou podložku, specifikovanou konkrétním výrobcem krytiny. Také tato podlaha je vhodná pro podklady s integrovaným teplovodním podlahovým vytápěním. 
 • Rozdíl mezi uvedenými dvěma typy těchto plovoucích podlah je na první podhled patrný v jejich skladbě a v celkové tloušťce těchto podlah. Zámková vinylová podlaha bez lepení na HDF nosné desce má obvykle tloušťku kolem 10 mm, zatímco zámková celovinylová podlaha bez lepení má tloušťku cca 4-6 mm. Oba typy pro svou montáž vyžadují shodné rovné a pevné podklady. K oběma druhům tohoto zámkového vinylu umíme my, v Podlahy Praha, s.r.o., nabídnout vhodné soklové a přechodové lišty, doplňky a údržbové prostředky.

Zámková celovinylová podlaha bez lepení

Námi dodaná vinylová podlaha bez lepení zajistí budoucímu majiteli pohodlí.

Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. dokážeme klientům nabídnout široké spektrum podlahových krytin, vinylová podlaha bez lepení k nim samozřejmě patří také. Jedná se o krytiny z produkce renomovaných výrobců. Dokážeme pro Vás zajistit nejen prodej, ale také montáž a kompletní servis. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost klienta. V našem podlahovém studiu na adrese Komunardů 38, Praha 7 - Holešovice, potkáte profesionály, kteří s podlahami pracují mnoho let a dokážou Vám poradit, jaká vinylová podlaha bez lepení bude právě pro Vás nejvhodnější.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. Vám nabízí kompletní prodej a pokládku plovoucí vinylové podlahy bez lepení tak zvaně „Na klíč“. Vážíme si každého klienta a naším cílem je splnění jeho představ a také jeho spokojenost. Nabízíme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň provedeného díla, dodržení požadované kvality materiálů a záruční i pozáruční servis.                          

Nestačí podlahové krytiny pouze dobře vybrat, je nutno zajistit jejich profesionální montáž se zárukou, kterou nabízíme my, Podlahy Praha, s.r.o.

×