Venkovní terasy

Venkovní terasy jsou funkčními součástmi bytové i komerční stavby a je jedno, jestli jsou dřevěné, dřevoplastové, betonové, kamenné nebo z dlaždic či z jiných materiálů. Řešení kvalitně instalované venkovní plochy by mělo být započato zpracováním projektu. Tento projekt řeší nejen umístění venkovní terasy a výběr materiálů. Důležité je zpracování jejího vztahu k přilehlé budově, schodům, bazénu, zahradě a dalším prvkům. Profesionálové společnosti Podlahy Praha s.r.o. dokážou svým zákazníkům nabídnout pomoc při řešení jejich venkovní terasy.                                                     

Určení systému montáže venkovní terasy je jedním z důležitých kroků při řešení jejího projektu.

My ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. máme dlouholeté zkušenosti s nabídkou, prodejem, zpracováním a instalací venkovní terasy. Nejedná se pouze o řešení venkovních ploch pro byty a rodinné domy. Naše realizace probíhají i na obchodních a relaxačních plochách komerčních staveb. U nás, v podlahovém studiu Komunardů 38 Praha 7 – Holešovice, jsme připraveni zákazníkům předvést vhodné materiály, které obvykle používáme na pochozí plochy venkovních teras. Terasy jsou tak individuální záležitostí, že s každým klientem řešíme individuální výběr, konkrétní kontrolu podkladů, zaměření, skladbu a detaily jeho venkovní terasy. Našim zákazníkům bezplatně zpracujeme cenovou nabídku.

Volba terasového deckingu a jeho profesionální montáž budou definovat vzhled a životnost Vaší venkovní terasy 

Instalaci venkovní pochozí plochy může majitel zvolit ke také staršímu stávajícímu domu. Montáž takové venkovní terasy však s sebou nese některé záludnosti. Tato dostavba terasy nesmí, například, narušit konstrukci stávající stavby a musí od ní být dostatečně dilatována. Pokud majitel nemůže zbudovat novou terasu najednou kvůli velkým finančním nárokům, doporučujeme mu volit menší výměru této plochy, nebo její vybudování odložit. Úsporu na profesionální instalaci a volbu nevhodného levného materiálu nedoporučujeme. Exteriérové terasy jsou volným pokračováním interiérů a jejich provedení by tak mělo korespondovat se stylem stavby a jejího zařízení.

 Projekt venkovní terasy, řešený v rámci novostavby budovy je ideálním postupem. Tento projekt je souhrnným řešením požadavků a hledisek a netýká se pouze výběru pochozího terasového materiálu. Dalšími kritérii jsou například stanovení tvaru, velikosti, uspořádání venkovní terasy a její vazby na stavbu a okolí. Při řešení střechy nad venkovní terasou vázáním na konstrukci střechy domu, je společné řešení pro dům i terasu nezbytností.

Prostorná stavba s velkoryse řešenými interiéry by měla mít prostorné venkovní terasy.

Valná většina našich klientů si pro své venkovní terasy zvolí jako pochozí materiál masivní dřevěná prkna. Z tohoto důvodu se naše společnost Podlahy Praha s.r.o. na dřevěné terasy, jejich dodání a montáž, specializuje. Výběr dřeviny s klienty provádíme na základě vzorků, které dokážeme představit v našem podlahovém studiu.

Dřevěné venkovní terasy dělíme podle typu dřevin, které obvykle používáme při montáži na:

  • Venkovní terasy z exotických dřevin
  • Venkovní terasy z Thermowood dřevin
  • Venkovní terasy z jehličnatých dřevin

Venkovní terasy z exotických dřevin

Tvrdost, houževnatost, stálost a vysoká hustota dřeva, to jsou vlastnosti exotických dřevin, díky kterým si našly oblibu mezi našimi zákazníky. Tyto vlastnosti totiž dokážou zaručit odolnost dřevěné exotické venkovní terasy proti škůdcům, hnilobě dřeva a také povětrnostním vlivům. Nejžádanějšími exotickými dřevinami, použitými na venkovní terasy, jsou Merbau, Teak barmský, Teak jávský a Ipe. Jsou to zároveň o dřeviny ve vyšší cenové hladině.

Středně finančně náročné dřeviny na venkovní terasy z exotického dřeva zastupují Massaranduba, Kempas, Badi a Bangkirai. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. svým zákazníkům nabízí komplexní zpracování cenové nabídky na instalaci teras z exotického dřeva. Dokážeme svým zákazníkům nabídnout venkovní terasy včetně jejich instalace od úpravy podkladu, přes výběr materiálu a řešení montáže, až po doporučení a realizaci čištění a údržby dřevěné terasy.

Venkovní terasy z Thermowood dřevin

V posledních letech jsou oblíbenou a přitom cenově zajímavou variantou mezi levnými jehličnatými a cenově náročnými exotickými dřevinami venkovní terasy z tepelně upravených dřevin listnatých stromů nebo jehličnanů. Tato úprava dřeva nese obchodní název Thermowood. Jedná se o dřeva za tepla v rozsahu 160 až 215°C. Při tomto procesu dojde ke změně fyzikálních vlastností a vnitřní struktury měkkého dřeva.

S výběrem venkovní terasy z Thermowoodu Vám u nás, v podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o. rádi pomůžeme.

Venkovní terasy z jehličnatých dřevin

Nejlevnější řešení dřevěné venkovní terasy je z pochozích terasových prken z jehličnatých dřevin. Navíc jsou tyto dřeviny velmi často konstrukčně přiznány na fasádách budov, ve štítu, na trámech, pergolách a podobně. Dalším důvodem klientů může být volba, která je místně příslušná v přírodě v okolí stavby.  Vhodnými druhy jehličnanů na pochozí venkovní terasy jsou Sibiřský Modřín, Douglaska a Borovice stepní.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. a její zaměstnanci Vám rádi poradí s vhodným řešením Vaší venkovní terasy. 

Venkovní terasy nejsou vhodným doplňkem pouze pro rodinné domy s pozemkem, ale také pro pochozí plochy balkónů, zimních zahrad nebo lodžií u bytů. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. se zabývá také dodáním a instalací venkovní terasy pro restaurace, kavárny a cukrárny s venkovními předzahrádkami a venkovní obchodní plochy komerčních staveb. Tyto terasy plní roli estetickou a zároveň jsou funkčními obchodními podlahami.

Renovace teras a údržba terasy je detailně popsána na webu Renovace podlah Praha 

×