Servis schodů

Pod pojmem podlahy nevidí společnost Podlahy Praha pouze dodání a montáž nových podlah, které si zákazník vybere z nepřeberného množství dekorů a typů v našem podlahovém studiu. Řešíme i stávající podlahové krytiny, jejich renovace a údržbu. Naši odborníci se zabývají komplexním řešením nejen podlahových ploch, v naší nabídce jsou též renovace a servis schodů v bytových i komerčních prostorách.

Vhodně zvolený servis schodů prodlouží jejich životnost a usnadní údržbu

Schodiště v bytových i komerčních prostorách tvoří funkční a estetickou součást interiérů. Jedná se o nedělitelnou součást podlah v daných prostorách a při volbě systému užívání a údržby na ně je nutné brát stejný zřetel, jako na samotné plochy podlah. Pokud zákazník nezajistí potřebný servis schodů, může před ním vyvstat velký problém s dostupností a možným užíváním ploch v rozdílných nadzemních podlažích.

Zejména v komerčních prostorách a společných prostorách bytových domů je nezbytná pravidelná kontrola a servis schodů. V těchto typech interiérů jsou schodiště velmi namáhána a frekvence pohybu osob na nich je vysoká. V případě zanedbání údržby a kontroly schodišťových stupňů může dojít k jejich poničení a následnému úrazu osob. Pravidelný servis schodů a případná včasná výměna krytin nebo renovace povrchů těmto nepříjemnostem dokáže zabránit.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. svým zákazníkům dokáže nabídnout pravidelný servis schodů a jejich údržbu, která nejen zajistí jejich bezpečnost, ale dokáže prodloužit jejich životnost. Provádíme servis schodů v bytových prostorách i servis schodů v komerčních prostorách. 

Servis schodů v bytových prostorách

Bytovými prostorami v tomto případě rozumíme společné prostory bytových domů s centrálními schodišti, ale také schodiště v jednotlivých bytech například v rodinných domech nebo ve vícepodlažních bytech v nových i starších zástavbách.

Servis schodů v bytových prostorách můžeme rozdělit podle realizované práce na:

  • Servis schodů – renovace celodřevěných schodišť
  • Servis schodů – renovace betonových schodišť s PVC a linoleem
  • Servis schodů – renovace schodišť, obložených plovoucími podlahami
  • Servis schodů – údržba schodišť

Servis schodů – renovace celodřevěných schodišť

Celodřevěná schodiště jsou obvykle atypicky řešená a nejčastěji jsou situována v rodinných domech. Frekvence pohybu na takovém schodišti není velká, a proto se zákazníci s poptávkou na servis schodů takového typu obrací na odborné firmy jednou za několik desítek let. Obvykle provedené práce sestávají z obroušení, tmelení a lakování všech dřevěných částí. Servis schodů je někdy doplněn o renovaci zábradlí a měl by být završen návrhem na vhodnou údržbu.

Servis schodů – renovace betonových schodišť s PVC a linoleem

S betonovými schodišti se nejčastěji setkáváme v novostavbách a v bytových domech. Nejobvyklejším řešením povrchů prefabrikovaných betonových schodišťových ramen bylo, je a nejspíš bude obložením podlahovou krytinou PVC nebo přírodním linoleem. Servis schodů s touto nášlapnou vrstvou obvykle sestává z výměny poškozených krytin a hran. V případě, že jsou krytiny pouze poškrábané, provádíme na těchto krytinách obnovení PUR ochranného povrchu.

Servis schodů – renovace schodišť, obložených plovoucími podlahami

V tomto případě záleží na typu plovoucí podlahy, kterou je schodiště obloženo. V případě poškozené laminátové nebo vinylové plovoucí podlahy nebývá jiné řešení než výměna poškozených částí za stejnou podlahu, kterou by měl mít klient „v záloze“. V případě dřevěné plovoucí podlahy se servis schodů řídí stejným pravidlem jako pro servis schodů – renovace celodřevěných schodišť.

Servis schodů – údržba schodišť

Ke správnému užívání schodišť a schodišťových stupňů se přímo úměrně váže i servis schodů – údržba. Zatímco dřevěná schodiště je nutno udržovat nejen vhodnými údržbovými prostředky, ale musíme dbát i na stálou teplotu a vlhkost v místech, kde jsou umístěna, aby nedošlo k poškození nosné konstrukce, u betonových schodišť je servis schodů zaměřen především na správnou údržbu, kontrolu a včasnou výměnu podlahových krytin a schodových hran. 

Servis schodů v komerčních prostorách

Pro schodiště v komerčních prostorách bývá jako krytina nejčastěji zvoleno PVC nebo přírodní linoleum, doplněné o vhodné schodové hrany. Servis schodů v komerčních prostorách sestává obvykle z následujících kroků:

  • Provedení kontroly stávajícího stavu
  • V případě potřeby výměna krytiny nebo doplňků
  • Pokud se jedná o potřebu oživení stávající krytiny, provedeme hloubkové čištění a aplikaci nové PUR úpravy
  • Návrh vhodné denní údržby schodiště

Pravidelný servis schodů zajistí jeho dlouholeté užívání

Společnost Podlahy Praha s.r.o. zajišťuje svým klientům komplexní řešení v oblasti řešení jejich požadavku na podlahové krytiny pro různé typy interiérů tak, aby byli spokojeni. V našem podlahovém studiu Vás uvítají profesionálové, kteří se Vám budou ochotně věnovat a umí Vám odborně poradit nejen při výběru, ale i pro následný provoz. Podlahové krytiny, jejich doplňky i vhodné prostředky údržby si můžete v našem studiu prohlédnout, objednat a zakoupit.

Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí kompletní služby pro Vaše podlahy.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×