Prkna na terasu

V podlahovém studiu společnosti Podlahy Praha, s.r.o. jsou v nabídce prkna na terasu v různém provedení profilů a v zajímavých dřevinách

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem a realizací exteriérových dřevěných teras již dlouhou řadu let. Venkovní plochy u bytů a domů jsou naší běžnou praxí, ale realizujeme samozřejmě také venkovní dřevěné plochy pro komerční účely. Pro naše klienty standardně nabízíme bezplatné zpracování cenové nabídky a zaměření před vybudováním dřevěné terasy, nebo jen na prodej klientem požadovaného materiálu, jako jsou např. prkna na terasu.

Při profesionálním provedení montáže, jsou dřevěná prkna na terasu, plně funkčními prvky komerčních i bytových objektů, pro které byly realizovány. Venkovní dřevěná terasa je také stavba, a jako taková musí mít vypracovaný projekt.  Projekt neřeší jen její umístění a zvolená dřevěná prkna na terasu a jiné materiály. Nezbytná je provázanost terasy na budovu, schodiště, bazén, pergolu, zahradu a její osvětlení i zastřešení. Jedním z důležitých detailů projektu terasy je také určení systému, jímž se prkna budou na terasu montovat.

Harmonické propojení exteriéru s interiérem Vám zajistí, důkladné a detailní řešení výběru prken na terasu a jejich profesionální montáž.

V první řadě při plánování projektu zpevněné plochy terasy musíme zvážit její velikost a umístění. Pokud řešíte dřevěná prkna na terasu jako součást novostavby, radíme ji zahrnout do projektu v rámci celé stavby. Provázání terasy s budovou a základy jsou tak řešeny jako jeden konstrukční celek domu. Jestliže majitel plánuje zastřešení terasy, provázané na konstrukci střechy domu, je společné řešení základů a dřevěných konstrukcí pro dům a terasu nezbytné.

Montáž prken na terasu může být též provedena u již postavené budovy. Při takovém dodatečném zbudování terasy musí být brán zřetel na konstrukci stavby a nenarušit ji. Vždy musíte mezi oběma stavbami dodržet příslušnou dilataci. Pokud z finančních důvodů nelze realizovat terasu jako celek, zvolte raději menší rozměr plochy. Obvykle se nevyplácí šetřit na profesionální montáži a materiálu. Instalace prken na terasu má mnoho variant a umožňuje její pozdější rozšíření.

Dřevěná prkna na terasu jsou přirozeným navázáním na obytné prostory a měla by tak být navržena. Prostorný obytný dům s velkými místnostmi a francouzskými okny dokonale doplní velká prostorná terasa. Menší domek s malými okny a pokoji by měl být doplněn terasou vhodných rozměrů. Rozšíření o doplňky, jako jsou pergoly, osvětlení a schody mohou být instalovány dodatečně. Investice do pevné, kvalitní a trvalé základní pochozí plochy dřevěné terasy, to je nejdůležitější prvotní investice.

Rozhodnutí, zda budou prkna na terasu montována přiznanými nebo, pokud to technologie montáže umožňuje, skrytými spoji, je pouze na majiteli.

Namontovat a dodat dřevěná prkna na terasu umíme ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. nejen pro vlastníky rodinných domů s pozemkem, ale též pro vlastníky bytů s lodžií, balkónem nebo zimní zahradou. Výjimkou nejsou venkovní dřevěné terasy pro komerční účely. Naší běžnou praxí je instalace předzahrádek restaurací, pochozích ploch botanických zahrad a venkovních ploch komerčních a veřejných staveb. Tato dřevěná prkna na terasu jsou plnohodnotnou funkční komerční plochou.

Ve velké většině, si zákazníci společnosti Podlahy Praha s.r.o., vybírají dřevěná masivní prkna na terasu. Není výjimkou, že tak chtějí opticky navázat na již přiznané dřevěné prvky jejich stavby. Výběr konkrétní dřeviny na dřevěné terasy se tak podřizuje dřevině již přiznané na budově. Tato prkna na terasu dělíme podle druhu dřeva, použitého při montáži dřevěné terasy na:

  • Dřevěná prkna na terasu Thermowood
  • Dřevěná prkna na terasu z exotických dřevin
  • Dřevěná prkna na terasu z jehličnatých dřevin

Dřevěná prkna na terasu Thermowood

Příznivce měkkých dřevin s vlastnostmi exotů jistě zaujme svou cenovou hladinou tento materiál a montáž venkovní dřevěné terasy z tepelně opracovaného dřeva evropských jehličnanů nebo listnatých stromů. Tato úprava dřeva je označena jako prkna na terasu Thermowoood. Zpracováním dřeva při teplotě 160 až 215 °C, dochází ke změně vnitřní struktury a fyzikálním vlastnostem jinak měkkého dřeva.

Prkna na terasu v provedení Thermowood si můžete přijít vybrat k nám do podlahového studia Podlahy Praha s.r.o., Komunardů 38, Praha 7 - Holešovice

Dřevěná prkna na terasu z exotických dřevin

Tyto dřeviny jsou původem z asijských a jihoamerických destinací, jejich charakteristickými vlastnostmi jsou tvrdost, stálost a hustota. Tyto vlastnosti zaručí, že prkna na terasu z exotických dřevin mají vyšší odolnost vůči hnilobě dřeva, povětrnostním vlivům a také škůdcům. Mezi nejvíce žádané exotické dřeviny patří Teak, Merbau a Ipe. Jsou to zároveň dřeviny ve vyšší cenové kategorii. Prkna na terasu ve střední cenové hladině najdeme v provedení Massaranduba, Bukit, badi a Angelim Pedra. Společnost Podlahy Praha s.r.o. se snaží svým zákazníkům nabídnout varianty při výběru požadovaného exotického dřeva. Pro naše zákazníky zajistíme realizaci dřevěné terasy od řešení podloží, rozměru a profilování prken na terasu a typu jejich montáže, přes výběr dřeviny, až po následné vhodné čištění a údržbu dřevěné terasy.

Dřevěná prkna na terasu z jehličnatých dřevin

Menší finanční náročnost stavby představuje pro zákazníky, výběr pochozích prken z  jehličnatých dřevin pro svou terasu. Jedním z dalších důvodů může být, že tuto dřevinu mají již na svém domě opticky přiznanou. Existuje ovšem i důvod, že majitelé domu respektují dřeviny, které korespondují s okolní přírodou. Výběr musí v tomto případě být obezřetný, jelikož ne každý jehličnan je vhodný na prkna na terasu. Vhodnými materiály jsou Sibiřský Modřín, Borovice slezská a Borovice stepní.

Naše dlouholeté zkušenosti v Podlahy Praha s.r.o. Vám při výběru vhodných dřevěných prken na terasu z jehličnatých dřevin, rádi předáme.

 

×