Podlahové lišty k plovoucím podlahám

Dlouholetý dodavatel a realizační společnost Podlahy Praha dokáže nabídnout svým zákazníkům nejen nové podlahové krytiny, umí také řešit renovace stávajících podlah. Samozřejmostí je kompletní dodání a montáž příslušenství. Nedílnou součástí všech podlahových krytin je vhodné řešení podlahových lišt soklových, přechodových a schodových hran. V našem podlahovém studiu rádi našim klientům předvedeme širokou škálu doplňků, podlahové lišty k plovoucím podlahám všech možných typů nevyjímaje.

Podlahové lišty k plovoucím podlahám - video

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí svým klientům komplexní řešení požadavků na podlahové krytiny tak, aby bylo naplněno jejich očekávání. V našem podlahovém studiu Vás uvítají zkušení pracovníci, kteří se Vám budou ochotně věnovat a umí Vám odborně poradit. Nabízené podlahové lišty k plovoucím podlahám a většinu podlahových krytin si můžete v našem studiu prohlédnout na vzorcích.

Garantujeme seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. umí řešit kompletní podlahu, kterou hledáte!

Podlahové lišty k plovoucím podlahám určí jejich konečný vzhled

Schodové profily, přechodové lišty a podlahové lišty k plovoucím podlahám, které slouží jako obvodové, jsou důležitou součástí každé kvalitně položené podlahové krytiny. Je úplně jedno, jestli je zakoupená podlahovina PVC, laminát, kámen nebo dřevo, jestli byla podlaha drahá nebo levná, bez citlivě vybraných a kvalitně instalovaných podlahových soklových a přechodových lišt není úplná. Podlahové lišty plní nejen roli estetickou, ale jsou zároveň funkčními doplňky Vaší podlahy. 

V současné době je trend při výběru podlahové lišty k plovoucím podlahám soustředěn na tvarově i barevně méně výrazné, jednodušší varianty těchto doplňků. Často se setkáváme s požadavkem na dodání a instalaci lišt v jednobarevných UNI barvách od bílé, přes jemné pastelové barvy až po dekory kovu. Klasické vzory dřeva a kamene jsou však stále žádané.

Podlahové lišty k plovoucím podlahám a profily, používané při pokládce, dělíme do dvou základních skupin - na podlahové lišty k plovoucím podlahám obvodové a podlahové lišty k plovoucím podlahám a profily přechodové. 

Podlahové lišty k plovoucím podlahám obvodové

Podlahové lišty k plovoucí podlaze obvodové také můžeme označit jako soklové lišty. Tyto doplňky plní estetickou funkci zakončení podlah u stěn, zakrývají obvodové dilatační spáry plovoucích i dřevěných podlah, řeší zakrytí vedení elektrických a jiných rozvodů. Jejich praktickou funkcí je však také ochrana stěn při čištění podlahových krytin. Podlahové lišty k plovoucím podlahám a profily obvodové obecně dělíme podle materiálu, použitého při jejich výrobě na:

  • Podlahové lišty k plovoucím podlahám z MDF
  • Podlahové lišty k plovoucím podlahám dýhované
  • Podlahové lišty k plovoucím podlahám plastové
  • Podlahové lišty k plovoucím podlahám kovové

Podlahové lišty k plovoucím podlahám z MDF

Jedná se o nejrozšířenější soklové podlahové lišty k plovoucím podlahám, které můžeme použít při pokládce podlah. Jejich nespornou výhodou je nízká cena, rozsáhlá škála dekorů a rozměrová variabilnost profilů. Jedná se o profily, vyrobené z papíru, lisovaného pod tlakem. Známí výrobci všech typů plovoucích podlah mají ve svém programu výrobu nejen samotných krytin, ale zajišťují i výrobu MDF lišt v dekoru svých podlah. Zákazník si sám může určit, jaké provedení podlahové lišty k plovoucím podlahám zvolí. Lišty může řešit k dekoru podlahy, obložek dveří, vestavěného nábytku nebo jiných výrazných doplňků v bytě.

Podlahové lišty k plovoucím podlahám dýhované

Materiálem pro výrobu nosného základu těchto podlahových lišt je obvykle smrkové jádro. Toto je na povrchu dekorováno dýhou z ušlechtilého dřeva s povrchem lak, olej nebo dekorovaná folie. Tyto podlahové lišty k plovoucím podlahám jsou obvykle montovány k dřevěným dýhovaným plovoucím podlahám a podlahám z masivního a vrstveného dřeva. Pohledová dýha může být vyrobena z jakékoliv dřeviny od běžných evropských, jako jsou dub, buk, jasan, olše, až po podlahové lišty z exotických dřevin.

Podlahové lišty k plovoucím podlahám plastové

K povlakovým podlahám z PVC v rolích nejčastěji instalujeme standardní plastové pásy v profilu L. Jedná se o úplně nejlevnější podlahové lišty. Dalšími variantami plastové podlahové lišty k plovoucím podlahám jsou profily, tvarově podobné MDF lištám. Předností těchto lišt je skutečnost, že většina z jejích provedení slouží i jako podlahové lišty na kabely. Ke kobercům, přírodnímu linoleu a k PVC používáme základové plastové profily, do kterých je možno vlepit řezaný pruh z těchto krytin, použitých na podlaze.

Podlahové lišty k plovoucím podlahám kovové

Jsou z uvedených provedení podlahové lišty k plovoucím podlahám obvodové nejméně často používané a to především pro svou vysokou cenu. Materiálem pro výrobu těchto lišt je obvykle hliník nebo nerezová ocel. Obvyklá povrchová úprava je prováděna eloxováním, leštěním nebo broušením povrchu. Profily a výška těchto lišt se liší podle výrobního programu jednotlivých výrobců. Kovové podlahové lišty vždy montujeme na zeď jako systémové celky nebo je lepíme.

Podlahové lišty k plovoucím podlahám a profily přechodové

Podlahové lišty k plovoucím podlahám a profily přechodové řeší především zakrytí přechodů mezi podlahovými krytinami. Dále se používají k jejich ukončení, nebo pro krytí schodových hran. Základní profily jsou - přechodové, náběhové, vyrovnávací a schodové hrany. Tyto podlahové lišty k plovoucím podlahám a profily přechodové jsou obvykle vyrobeny z kovu, plastu, dřeva i MDF. Široká škála tvarů, dekorů a velikostí je pro zákazníky vhodná pro výběr takového profilu, který jim bude vyhovovat nejlépe.

×