Plovoucí podlaha

Plovoucí podlaha je zárukou pro rychlé, čisté a cenově méně náročné řešení podlah pro každý interiér. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. má v oblasti dodání a montáže všech typů a provedení podlah dlouholeté zkušenosti, plovoucí podlaha není výjimkou. Náš sortiment je poptávce v tomto oboru velice dobře přizpůsoben a svým klientům umíme nabídnout široké portfolio materiálů, dekorů a cenových variant.

Plovoucí podlaha je vhodným řešením jako náhrada všech typů klasických podlah

Podlaha v plovoucím, nebo také zámkovém či clik provedení má tu přednost, že si zákazník může vybrat z velmi širokého spektra materiálů, použitých jako pochozí vrstva, kterou je plovoucí podlaha opticky definována. V naší nabídce je pro zákazníka připravena k výběru nejen laminátová plovoucí podlaha, dodáváme také provedení, ve kterých je plovoucí podlaha opatřena pochozí vrstvou ze dřeva, vinylu či z přírodního linolea. Všechny tyto druhy podlah vyžadují shodné požadavky na úpravu podkladu.

Obecně plovoucí podlaha vyžaduje pevný rovný podklad s maximální nerovností 2mm na 2m. Tato tolerance nerovnosti zajistí, že vytvořená samonosná plocha, sestavená z jednotlivých lamel, bude kompaktní, a že nebude docházet ke zlomení zámků, jimiž je plovoucí podlaha opatřena. Další podmínkou pro instalaci je, aby byla plovoucí podlaha montována na vhodnou, výrobcem doporučenou, kročejovou izolaci a paronepropustnou vrstvu.

Plovoucí podlaha ve skutečnosti neplave, jak bychom mohli na první dojem podle označení předpokládat. Jedná se o technologický systém podlah, kdy jsou jednotlivé dílce spolu spojeny zámky. Plovoucí podlaha a její lamely jsou zámky opatřeny na všech čtyřech stranách. Jejich vzájemným spojením vytvoříme kompaktní plochu podlahy, kterou je nutné u stěn a ve dveřních prostupech dilatovat.

Obvodové dilatace by měly být cca 1 – 1,5 cm, jedině tak může plovoucí podlaha správně fungovat. Vzniklé spáry obvykle zakrýváme obvodovými soklovými lištami, které svým dekorem buď kopírují dekor podlahy, nebo mohou naopak tvořit odlišnou výraznou linii po obvodu plochy. Přechodové dilatace u styčných dlažeb nebo ve dveřních průchodech obvykle řešíme zakrytím přechodovými lištami. Vhodnou volbou doplňků docílíme toho, že bude mít plovoucí podlaha požadovaný vzhled.

Plovoucí podlaha  - výhody

 • Výběr z různých materiálů pochozích vrstev
 • Snadná, poměrně čistá a rychlá montáž
 • Možnost výběru z různých rozměrů podlahových dílců
 • Široká nabídka dekorů
 • Zdravotní nezávadnost
 • Vhodné pro použití na teplovodní podlahové topení
 • Dobrá cenová dostupnost

 Plovoucí podlaha dřevěná - skladba lamel

 • Nášlapná pochozí vrstva, tvořící pohledovou část skladby podlahy se vyrábí z ušlechtilého dřeva obvykle o tloušťce 2,5 – 4,5 mm, je od výrobce opatřena povrchovou úpravou lak nebo olej. Ve variantě dýhovaná plovoucí podlaha je pochozí vrstvou lakovaná dřevěná dýha.
 • Nosná vrstva je vyrobena z levnějšího dřeva, které a je vždy situováno kolmo na nášlapnou pochozí vrstvu. Zaručuje tak větší objemovou stálost jednotlivých dílců. V případě dýhovaných podlah je nosnou vrstvou HDF deska opatřená zámky.
 • 3-vrstvé dřevěné plovoucí podlahy mají u jednotlivých lamel ještě třetí – spodní vrstvu, která je vyrobena taktéž z levnějšího dřeva a je orientována opět kolmo na předešlou, v tomto případě, nosnou vrstvu dřevěné podlahy.

 Plovoucí podlaha laminátová - skladba lamel

 • Nášlapná pochozí vrstva je vyrobena a zároveň dekorována laminovanou folií, která určuje nejen vzhled podlahy, ale její provedení řeší, jakou má zátěžovou třídu tato laminátová plovoucí podlaha
 • Nosnou vrstvou je HDF deska se zámky.
 • U některých řad jsou laminátové plovoucí podlahy na spodní straně nosné desky opatřena kročejovou izolací.

Plovoucí podlaha přírodní linoleum - skladba lamel

 • Pochozí nášlapná vrstva  je řešena z přírodního linolea s PUR povrchovou úpravou
 • Nosná deska se vyrábí z HDF desek s integrovanými zámky po celém obvodu jednotlivých lamel
 • Na spodní straně nosné HDF desky je instalována zvuková a tepelná izolace ve formátu korku.

Plovoucí podlaha vinylová - skladba lamel

 • Nášlapná pochozí vrstva je vždy tvořena vinylovou podlahovou krytinou. Ve variantě celovinylové plovoucí podlahy je tato vrstva zároveň také nosnou vrstvou podlahy s integrovanými zámky po všech stranách obvodu jednotlivých lamel.
 • Nosná deska je vyrobena z materiálu HDF se zámky po obvodu lamel.
 • U některých vinylových podlah je na spodní straně nosné desky aplikována kročejová izolace.

Plovoucí podlaha a její montáž

Obvyklý systém pokládky stanovuje, že plovoucí podlaha je montována zámkovým systémem bez celoplošného lepení k pevnému rovnému podkladu. Při pokládce je vždy nutno dbát pokynů, kterými je plovoucí podlaha opatřena výrobcem dané krytiny. To znamená, že je nutno dodržet nejen výběr a provedení zvukové izolace a paronepropustné folie, ale hlavně je potřeba použít předepsaný technologický postup montáže. Jen tak může být plovoucí podlaha správně instalována a může plnit řádně svou funkci.

Plovoucí podlaha od společnosti Podlahy Praha Vás potěší

Společnost Podlahy Praha s.r.o. prodává a zároveň nabízí realizaci pokládky pro všechny typy podlahových krytin, které nabízí. Ke všem podlahám, tedy k polovoucí podlaze, umíme našim zákazníkům doporučit vhodné doplňky, např. přechodové, soklové lišty a hrany pro řešení schodů. V naší nabídce naleznete i doplňky, čisticí a údržbové prostředky. V neposlední řadě našim klientům dokážeme zaručit kompletní servis.

Naším cílem je spokojenost každého klienta. Zákazníků si u nás vážíme a snažíme se vyhovět co nejlépe všem, kdo nás osloví nebo jen požádají o radu. Dokážeme garantovat seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň našich zaměstnanců i provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Věříme, že si u nás vyberete takovou plovoucí podlahu, kterou hledáte!

×