Olej na podlahy

Čištění a údržba dřevěných podlah je velmi důležitá. Nesmíte opomíjet ani provádění vizuální kontroly jejich povrchu. U všech typů dřevěných podlahových krytin v interiérech i v exteriérech musíte včas zajistit odstranění drobných vad, nebo přistoupit k důkladné renovaci těchto pochozích podlahovin. Dřevěná podlaha je vyrobena z přírodního materiálu, který vyžaduje vhodné čisticí a ošetřující přípravky, jako je například olej na podlahy.

Pro vhodnou údržbu dřevěné pochozí plochy podlahy v interiéru nebo dřevěné venkovní terasy je nutností správný výběr oleje na podlahy. Pokud použijete nevyhovující prostředek, nebo špatný postup údržby, můžete způsobit trvalé poškození či zkrácení životnosti Vaší dřevěné podlahy.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí klientům široké spektrum podlahových krytin pro vnitřní i venkovní pochozí plochy a i Vám pomůže při výběru takového materiálu, který Vám bude vyhovovat. Zákazníkům pomáháme též s výběrem vhodných přípravků pro jejich údržbu a ochranu, jako je olej na podlahy. Každou podlahu musíte udržovat a čistit. Oblíbeným materiálem pro realizaci interiérových podlah i venkovních teras je dřevo. Postup jeho údržby a pravidelná renovace je u této krytiny nezbytností.

Zárukou dlouhé životnosti dřevěných podlah je vhodně zvolená údržba a vhodný výběr oleje na podlahy z konkrétní dřeviny.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se dlouhá léta specializuje na řešení dřevěných pochozích podlah a své zkušenosti dokáže jistě zúročit i na Vaší realizaci podlah. Naše praktické postřehy ohledně dřevěných podlah z evropských jehličnatých a listnatých dřevin, z exotů a tepelně upravených variant dřevěných teras Thermowood, již léta poskytujeme našim klientům. Dokážeme také úspěšně vyřešit venkovní pochozí plochy z dřevoplastů WPC. Každé dřevo, které použijete na podlahu, vyžaduje vhodný olej na podlahy.

Olej na podlahy, použitý na pochozích krytinách v interiéru:

-       Je vhodný pro použití na povrchy nově položených dřevěných podlah.

-       Používá se také při provádění renovace stávajících olejovaných dřevěných podlah.

-       V některých případech je potřeba jeho použití na dřevěné podlahy s olejovaným povrchem z výroby.

-       Vytváří ochrannou vrstvu povrchu dřevěné podlahy.

-       Barvenou variantou dokáže olej na podlahy změnit celkový vzhled podlah.

-       Olejované povrchy dřevěných podlah jsou vhodné pro renovaci.

-       Zabraňuje pronikání nečistot do dřeviny podlahy.

Olej na podlahy, použitý na venkovních pochozích plochách dřevěných teras:

-       Olej na podlahy je vhodný pro použití na nově položených venkovních dřevěných terasách.

-       Pevné pochozí plochy ze dřeva nebo kompozitu WPC je potřeba dvakrát do roka, na jaře a na podzim důkladně vyčistit.

-       Čištění a následné olejování může probíhat strojově nebo ručně.

-       Olej na podlahy teras zpomaluje šednutí (oxidaci) povrchu dřeviny.

-       Prodlužuje životnost venkovních dřevěných ploch.

Dřevo použité na pochozí plochy má jedinečný vzhled díky přírodnímu původu. K zachování této jedinečnosti Vám pomůže správně vybraný olej na podlahy.

Profesionálové společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám rádi pomohou vybrat vhodný olej na podlahy i další údržbové přípravky

Dřevo, použité na venkovní terasy, je každý den vystaveno klimatickým změnám, větru, dešti, slunečnímu záření, ale také škůdcům a houbám. Tyto venkovní vlivy dokážou urychlit jeho rozkladné procesy. Pokud své dřevěné terase nevěnujete patřičnou péči vhodnými přípravky, zkracujete tím její životnost. Oxidaci dřeva, kterou způsobuje sluneční záření, zabráníte správně zvolenými přípravky a postupy na čištění a renovaci teras. Životnost dřevěné terasy Vám pomůže prodloužit vhodný exteriérový olej na podlahy s UV filtrem.

BONA, WOCA,OSMO nebo Saicos, jsou prověření výrobci, dodávající čistící a údržbové přípravky i olej na podlahy ze dřeva. Podle našich zkušeností, a dobrých ohlasů uživatelů, jsou tyto oleje jedny z nejvhodnějších pro renovace stávajících dřevěných podlah z evropských i z exotických dřevin. Postup renovace a vybraný čistící přípravek na dřevěné podlahy doplňte o vhodný olej na podlahy ze dřeva v provedení s pigmentem barvy konkrétní dřeviny, v barevné, nebo v přírodní bezbarvé variantě.

Olej na podlahy z dřeva aplikujte vždy po jejich důkladném vyčištění a vyschnutí, a to vždy přesně podle návodu k použití.

Našim zákazníkům nabízíme ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. celou řadu prostředků na čištění a osvěžení olejovaných povrchů dřevěných podlah. Vybrané čističe, jako je BONA Spray mop s čističem na olejované podlahy, nebo BONA Soap, čistí interiérové dřevěné podlahy bez kartáčování. Vyčištěná, neutralizovaná a suchá dřevěná podlaha vyžaduje, pro finální ošetření, olej na podlahy.

Ochranu původního zbarvení dřeviny venkovní terasy Vám zajistí exteriérový olej na podlahy dřevěné terasy s pigmentem a UV filtrem

Našim klientům umíme zajistit čištění, údržbu, oživení i olejování dřevěných podlah v interiérech i na venkovních plochách. Pokud zjistíte, že Vaše dřevěné podlahy a terasy již nemají svůj původní vzhled, můžete si u naší společnosti Podlahy Praha, s.r.o. objednat jejich hloubkové čištění a následné olejování. Speciální olej na podlahy doporučujeme použít po důkladném vyčištění pochozích ploch.

×