Marmoleum

Podlahy jsou jednou z nejdominantnějších a nejdéle užívaných součástí každé domácnosti. Toto máme na zřeteli i my v Podlahy Praha s.r.o. Zároveň si uvědomujeme, že nelze do nekonečna používat materiály, které nejsou ekologicky odbouratelné. Z tohoto důvodu je jednou z námi preferovaných podlahových krytin, kromě dřevěných podlah, i marmoleum. Nabídku přírodního linolea máme velmi širokou a snažíme se ji propagovat jako ekologickou podlahovinu.

Marmoleum a ostatní přírodní linolea jsou ekologicky nezávadná

Snem každého člověka, který smýšlí ekologicky, je aby, se v co největší míře obklopoval materiály, které nezatěžují přírodu. Podlaha marmoleum od výrobce Forbo je jednou z mála podlahových krytin, které jsou 100% přírodním výrobkem, nezatěžuje životní prostředí a je biologicky odbouratelným. Jedná se o podlahu, která je vyrobena ze surovin, které jsou prakticky nevyčerpatelné.

Často se na naší společnost Podlahy Praha, s.r.o., obrací zákazníci s požadavkem na dodání a montáž linolea a přitom myslí na  PVC. Rozdíl mezi podlahovou krytinou přírodní linoleum Marmoleum a PVC je v jejich rozdílném složení. Přírodní linoleum je čistě přírodní materiál, zatímco PVC je chemická sloučenina polyvinylchlorid. Dále je rozdíl mezi dekorováním těchto podlahovin. PVC je možno dekorovat jakýmkoliv motivem (dřevo, kámen, atd.), Marmoleum je dekorováno barevným mramorováním. 

Základními surovinami pro výrobu přírodního linolea Marmoleum jsou:

 • lněný olej
 • dřevitá moučka
 • pryskyřice
 • přírodní pigmenty
 • vápenec
 • juta

 Všechny uvedené vstupní materiály jsou obnovitelné i ekologicky odbouratelné.

Marmoleum materiály

Marmoleum - lněný olej

Lněný olej, je základní surovinou při výrobě přírodního linolea Marmoleum a zároveň propůjčuje přírodnímu linoleu i název.  Tento olej se získává extrakcí ze zrn lnu. Použití lněného oleje je historicky doložené a má široké spektrum užití. Vařením počínaje až po použití pří léčení respiračních onemocnění. Léčivé vlastnosti tohoto oleje přinášely rychlou úlevu při dušnosti a nachlazení.

Marmoleum - dřevitá moučka

Dřevitá moučka se při výrobě podlahy Marmoleum používá pro svou schopnost vázat na sebe přírodní pigmenty. Tato vlastnost dřevité moučky zajišťuje přírodnímu linoleu Marmoleum možnost zvolit nekonečně široké barevné spektrum při jejich výrobě a zároveň technologicky určuje jejich dlouhotrvající barevnou stálost. Použité dřevo pochází z evropských lesů, které jsou regulovány a kde je každý vytěžený strom nahrazen novou výsadbou.

Marmoleum - pryskyřice

Jedná se o pryskyřice z borovic, kterou výrobce získává metodou, neškodící jejich růstu. Tato pryskyřice funguje jako pojidlo přírodního linolea Marmoleum. Spolu se lněným olejem zaručuje přírodnímu linoleu jeho odolnost a flexibilitu.

Marmoleum - přírodní pigmenty

Jedná se o ekologicky šetrné pigmenty, které propůjčují přírodnímu linoleu Marmoleum výrazné, živé a nápadité barvy. Tyto pigmenty nejsou škodlivé životnímu prostředí, neboť neobsahují látky  kadmium ani olovo.

Marmoleum - vápenec

Jemně mletý vápenec, který se těží prakticky v celém světě, určuje při výrobě přírodního linolea Marmoleum jeho jemnou strukturu a odolnost.

Marmoleum - juta

Podkladní vrstvu, která je přiznaná z rubové strany přírodního linolea Marmoleum tvoří juta. Jde o přírodní tkaninu, která je upředená z vláken rostliny Juta, vyskytující se v Indii a v Bangladéši. Její přírodní původ zajišťuje obnovitelné pěstování těchto rostlin.

Proces výroby podlahoviny přírodní linoleum Marmoleum

Hlavní složka, kterou je lněný olej, získaný ze semen lnu, se rozpustí s pryskyřicí z borovice. Dále je do směsi přidána dřevitá moučka získaná z evropského dřeva. Tato složka funguje jako plnivo a zlepšuje stabilitu použitých ekologicky šetrných pigmentů. Pro vytvoření jemné struktury hmoty se přidává jemně mletý vápenec. Podkladovou vrstvu podlahové krytiny Marmoleum tvoří juta.

Přírodní původ surovin, ze kterých je Marmoleum vyrobeno, předurčuje tuto podlahovou krytinu k použití pro uživatele s alergickými reakcemi na chemické produkty. Zároveň je vhodné pro zdravotnictví. Marmoleum je ideální podlahovinou pro alergiky a astmatiky, školní a předškolní zařízení, specializovaná oddělení zdravotnických zařízení, pro domovy seniorů, lázeňská a stravovací zařízení.

Výhody podlahové krytiny Marmoleum

 • Přírodní podlahová krytina
 • Vhodná pro astmatiky a alergiky
 • Vyrobená z ekologicky odbouratelných a obnovitelných surovin
 • Možnost výběru z široké škály barev
 • Není studené na dotyk
 • Vhodné na teplovodní podlahové topení
 • Podlahovina vhodná do všech typů prostor

Přírodní linoleum Marmoleum je vyráběno v široké škále s dekorem mramoru

Podlahová krytina přírodní linoleum Marmoleum se dodává jako povlaková podlahovina v pásech šíře 2m, nebo jako plovoucí podlaha pro bytové použití v lamelách 300x300mm nebo 900x300mm. V případě plovoucí podlahy se jedná o označení Marmoleum Click. Pro oba dodávané typy podlahy je vždy nutný kvalitně připravený podklad, který musí být suchý, pevný, rovný, soudržný, hladký, celistvý nejlépe vystěrkovaný a přebroušený.

Marmoleum je čistě přírodní materiál, který má specifické vlastnosti a proto vždy doporučujeme pro pokládku této podlahy oslovit odbornou společnost, jejíž zaměstnanci absolvovali školení společnosti výrobce této podlahoviny. Podlahy Praha, s.r.o. jsou takovou společností. Náš prodejní tým Vám dokáže poradit s výběrem přírodního linolea a naši technici na místě pokládky zhodnotí, jestli je pro Vás tato podlahová krytina vhodná. Pokud ano, vypracujeme Vám bezplatně cenovou nabídku.

Při správném užívání a údržbě linolea Marmoleum zajišťuje výrobce její životnost 20 – 30 let

Náš web, který je zaměřený na Marmoleum

Na webu podlahy-linoleum.cz naleznete například tyto užitečné stránky:
×