Leštidlo na parkety

Každá podlahová krytina vyžaduje pravidelný úklid a příležitostné obnovení ochranné vrstvy jejího povrchu. K tomuto účelu se používá prostředek, obecně nazývaný leštidlo na parkety.

Leštidlo na parkety - video

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. ve svém podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 – Holešovice, samozřejmě podlahy také má a naši zaměstnanci se o ně starají. V případě potřeby používáme produkty pro obnovení vzhledu povrchu těchto podlahových krytin. To je důvod, proč Vám dokážeme doporučit leštidlo na parkety BONA Leštěnka na parkety MAT nebo LESK, BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice a Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek.

Každý z nás se stará o jinou podlahu. Lakovanou dřevěnou, laminátovou, vinylovou, PVC podlahu nebo podlahu z dlažby vždy postihne proces degradace jejich povrchu. Tento se obvykle projeví jako poškrábání, opotřebení ochranného povrchu nebo zašednutí ochranné vrstvy podlahy. Jestliže z nějakého důvodu nemůžete, nebo prostě pouze nechcete, pochozí plochu nechat zrenovovat profesionálně, můžete obnovu jejího vzhledu vyřešit sami. Leštidlo na parkety je produktem, který budete pro tuto práci potřebovat.

Leštidlo na parkety je prověřeným výrobkem pro obnovu povrchu

BONA Leštěnka na parkety je leštidlo na parkety, které je vhodné pro ochranu podlah dřevěných lakovaných a barevně lakovaných. Podle varianty tohoto přípravku své podlaze navrátíte lesklý nebo matný vzhled lakované dřevěné podlahy. Tímto prostředkem zajistíte ochranu Vaší podlahy před opotřebením. Leštidlo na parkety BONA Leštěnka na parkety LESK i MAT je připraveno k okamžitému použití.

Prověřené leštidlo na parkety, které Vám také můžeme nabídnout, je Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek. Jde o polymerové disperze s obsahem vosků. Slouží k ošetření a ochraně všech dřevěných a korkových lakovaných podlah. Nové parkety a lakovaný korek ochrání toto leštidlo na parkety filmem s hedvábně lesklým nebo matným efektem. Částečně dokáže odstranit cestičky a mírné škrábance na původních lakovaných krytinách.

Pokud máte jiné podlahy než dřevěné nebo korkové lakované, je pro Vás vhodné leštidlo na parkety BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice. Tento výrobek je určený pro podlahy s tvrdými povrchy. Umí, při jeho správném použití, oživit vzhled Vašich podlah a zvýšit jejich ochranu při každodenním užívání. Leštidlo na parkety BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice částečně retušuje drobné nedostatky na povrchu Vaší tvrdé podlahoviny.

Leštidlo na parkety je:

 • Zvyšuje odolnost podlahy vůči opotřebení
 • Obsahuje akrylát nebo polyuretan pro lepší odolnost
 • Obsahuje vosky pro možnost vyleštění povrchu
 • Jeho složení zaručuje snadné použití
 • Dokáže retušovat menší škrábance a známky opotřebení krytin
 • Má dobrou odolnost proti oděru a poškrábání
 • Je připraveno k okamžitému použití
 • Je rychleschnoucí
 • Prodlužuje životnost podlahovin

Příprava podlah před použitím prostředku leštidlo na parkety:

Podlahy nejprve důkladně zameťte, vysajte nebo vytřete mopem na sucho. Doporučujeme mop s BONA Dusting pad. Po odstranění volných nečistot podlahu řádně vytřete roztokem vhodného čističe a vody, který naředíte podle Návodu k použití. Podlahy nechte důkladně vyschnout. Leštidlo na parkety s lakovanou nebo s tvrdou pochozí vrstvou nesmí být použito na dřevěné podlahy olejované, opatřené voskem nebo tvrdým voskovým olejem.

Staré ochranné nátěry mohou ovlivnit to, že nové leštidlo na parkety nepřilne správně k povrchu.  Staré leštěnky vždy důkladně odstraňte.

Než použijete leštidlo na parkety, prostudujte si vždy jeho Návod pro použití.

Návod na použití produktu Leštidlo na parkety je součástí každého originálního obalu konkrétního výrobku. Můžete též, u prověřených výrobků, dohledat Technický a Bezpečnostní list v českém jazyce, na webových stránkách výrobce.

Jestliže si nejste jisti, jak bude leštidlo na parkety reagovat na Vaší konkrétní podlaze, proveďte, před jeho celoplošným použitím, zkoušku na méně frekventovaném místě podlahy.

Leštidlo na parkety a postup jeho aplikace:

 • Lahev s  leštidlem na parkety před použitím vždy důkladně promíchejte.
 • Nanášejte při běžné pokojové teplotě 18–25 °C.
 • Na menší plochu podlahy aplikujte široký zvlněný proužek přípravku leštidlo na parkety.
 • Rozetřete jej padem, například pomocí Bona Applicator pad, případně podobným typem tkaniny (rouno).
 • Vyhlaďte leštidlo na parkety pomocí Bona Applicator pad ve směru vláken dřeviny či lamel podlahy.
 • Pokračujte po jednotlivých dílčích plochách, až dosáhnete ošetření celé plochy podlahy.
 • Povrch podlahy nechte zaschnout podle návodu bez toho, abyste na něj šlapali.

Povrch podlahy, kterou ošetříte jedním z výrobků leštidlo na parkety BONA Leštěnka na parkety, Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek, nebo BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice, bude po aplikaci pochozí cca po 2 hodinách. Plné zatížení a stěhování nábytku doporučujeme až po cca 12 hodinách od ošetření podlahy. Podlahu, na kterou použijete přípravek leštidlo na parkety, vytírejte vždy přípravkem, doporučeným v Návodu k použití konkrétního leštidla.

Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám rádi představíme podlahovou krytinu, ošetřenou přípravkem leštidlo na parkety. Všechny uvedené produkty si můžete u nás zakoupit nebo je můžete objednat prostřednictvím e-mailu obchod@podlahy-praha.cz

×