Lepený vinyl

Vybíráte podlahu, která bude hezká, příjemná na dotek a nebude moc drahá? Nemůžete se rozhodnout? Přijďte k nám, do podlahového studia společnosti Podlahy Praha, s.r.o., a my Vám ukážeme lepený vinyl. Vysvětlíme Vám, že vinylové podlahy jsou jedny z nejžádanějších podlahovin posledních let. Je to materiál odolný a stálobarevný, který je vhodný například pro pokládku na teplovodní podlahové vytápění. Představíme Vám lepený vinyl v různých provedeních zátěží, vzorů a velikostí lamel.

Lepený vinyl je zpracovan na takové úrovni, že je vhodný pro pokládku do všech typů interiérů. Zájemci o tento druh krytin si mohou v našem podlahovém studiu Komunardů 38 Praha 7 - Holešovice vybírat z rozsáhlého množství barevných, abstraktních, ale také kamenných a dřevěných vzorů. Pokud pokládku vinylové podlahy svěříte profesionálům, tak vzhled jejího povrchu velice realisticky zobrazí podlahy z přírodních materiálů.

Lepený vinyl - video

Lepený vinyl je finančně zajímavý a univerzálně použitelný

Pokud máte zájem o podlahové krytiny, které jsou elegantní, praktické a univerzálně použitelné, jsou lepené vinylové podlahy jedním z nejlepších současných řešení. Navíc jsou vhodné pro interiéry bytů i komerčních prostor. Společnost Podlahy Praha s.r.o. se snaží aktuálně držet krok s poptávkami zákazníků v oblasti dodání a instalace podlahových krytin a proto u nás, v podlahovém studiu Komunardů 38 Praha 7 – Holešovice vždy najdete aktuální typy podlah, mezi kterými lepené vinylové podlahy zaujímají významné místo.

Lepené vinylové podlahy vždy byly, jsou a nejspíš ještě dlouho budou, nejrozšířenější ve formě PVC podlahových krytin v rolích. V posledních letech se na našem trhu nejvíce obchodovala homogenní i heterogenní varianta lepené vinylové podlahy v rolích i v lamelách. U nás se však setkáte také s vinylovou podlahou plovoucí na HDF nosné desce či v celovinylovém provedení této plovoucí podlahy.

Lepený vinyl je odolný

Lepený vinyl bychom mohli označit jako cenově dostupnější alternativu přírodních masivních i vrstvených dřevěných a kamenných podlah – co do jejich vzhledu. Jedná se o krytiny vysoce odolné, nenáročné na údržbu, ale také příjemné na dotek. Vinylová podlaha je navíc velmi snadná na údržbu - údržba vinylových podlach. Dodržením vhodného režimu užívání této krytiny získáte podlahu s mnohaletou životností.

Lepený vinyl si své klienty získává díky svým praktickým vlastnostem a zajímavou cenou. Vysoká odolnost i v silně namáhaných prostorách, odolnost proti vlhkosti a příjemný vzhled - to jsou jedny z mnoha z předností těchto materiálů. Vinylové podlahy lepené jsou praktické a odolné. Na dotek jsou měkčí a teplejší než jiné tvrdé podlahy, jako kámen, dlažba nebo laminátové podlahy. V porovnání s většinou jiných pochozích krytin nemají v odolnosti proti vlhkosti soupeře. V nabídce široké palety dekorů jsou lepené vinylové podlahy zcela bezkonkurenční.

Lepený vinyl - výhody

 • Cenová dostupnost
 • Odolnost proti vlhkosti
 • Možnost výběru vzoru přírodních materiál, barev a abstraktních dekorů 
 • Široká nabídka rozměrů podlahových dílců
 • Volba možnosti směru pokládky a kombinace lamel
 • Vhodné pro instalaci na teplovodní podlahové topení
 • Zdravotní nezávadnost
 • Snadná údržba

Lepený vinyl - skladba lamel

 • PUR ochranná vrstva
 • Nášlapná vrstva
 • Dekorační vrstva
 • U některých výrobků skelné rouno
 • Podkladní vrstva
 • Spodní vrstva 

Lepený vinyl – možnosti pokládky

Pokládka vinylové podlahy lepené se vždy, jak už jejich označení určuje, montují celoplošným lepením k rovnému, suchému a pevnému podkladu. Tyto podlahové krytiny jsou pouze několik milimetrů silné, tudíž dokonalou přípravu podkladu nelze ošidit. Vhodnými podklady jsou přebroušené samonivelační stěrky, konstrukční desky, jejichž spoje a vruty je potřeba přetmelit a přebrousit. Lepený vinyl musí být vždy lepen k podkladu speciálním lepidlem.

Lepený vinyl

 • jsou ve formátu rolí nebo lamel různých rozměrů
 • jsou cenově zajímavější než podlahy z přírodních materiálů
 • jsou montovány celoplošným lepením k podkladu
 • jsou vhodné pro pokládku na teplovodní podlahové vytápění
 • jsou opatřeny odolnou povrchovou úpravou PUR
 • jsou dodávány v široké nabídce dekorů dřeva, kamene nebo abstraktních vzorů
 • jsou snadno udržovatelné 

Lepený vinyl, který nabízíme my v Podlahy Praha, s.r.o., je tradiční, stylový i trendy

V nabídce Podlahy Praha, s.r.o. je lepený vinyl v dílcích od několika výrobců.

 • Ryze české, lepené vinylové podlahy, prodáváme v obchodní řadě Thermofix. Tato se dodává v provedení tloušťky lamel 2,0 mm pro bytové použití a 2,5 mm pro komerční prostory.
 • Další variantou je zahraniční lepený vinyl pro bytové prostory Amtico First, Floor Forever, Vepo, Podium Pro 30 a podobné. Pro komerční prostory umíme nabídnout Amtico Spacia, některé z řad Floor Forever a ECO55.
 • Lepený vinyl v rolích je samostatným provedením, které Vám nabídneme. I tento formát dodáváme z tradiční české i ze zahraniční výrobky. Většinu z námi nabízených krytin si můžete u nás, v podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o., Komunardů 38, Praha 7 - Holešovice prohlédnout na vzorcích.

Lepený vinyl - ostatní služby a krytiny

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. se Vám dokáže nabídnout prodej a instalaci většiny typů podlahovin. Lepený vinyl i jejich plovoucí verze jsou jen jednou z oblastí naší nabídky. Dodáváme také další podlahoviny, případně řešíme renovace podlah. Ke všem námi nabízeným podlahám krytinám, i k těm renovovaným, umíme vybrat a dodat vhodné doplňky, kterými jsou soklové a přechodové lišty, schodové hrany, podložky, atd. Nejčastěji ve spojitosti s renovací podlah u nás lidé nejčastěji poptávají renovace parket či broušení parket. Pro více informací o renovacích podlah navštivte náš druhý web renovace podlah Praha, kde naleznete rovněž podstránky renovace parket Praha a broušení parket Praha.

Věříme, že Vás potěšíme novou podlahou. Pokud ne, snad se Vám zalíbí  u vaší stávající podlahy, kterou také můžeme realizovat. 


Mezi další podlahové krytiny, které vám můžeme nabídnout patří například dřevěné terasy či poslední dobou velmi oblíbené marmoleum. Námi realizovaná dřevěná terasa dosahuje těch největších kvalit. Pro více informací ohledně marmolea navštivte náš specializovaný web Marmoleum Praha.

×