Lepení PVC podlahy

PVC je mezinárodní zkratkou pro chemickou sloučeninu polyvinylchlorid. Tato chemická sloučenina je třetí nejpoužívanější umělou hmotou na světě po polyethylenu a polypropylenu. Není rozpustná v olejích, v koncentrovaných zásadách, anorganických kyselinách ani ve vodě. Základní surovinou pro výrobu PVC je vinylchlorid monomer. Jeho polymerací do řetězců vzniká bílý granulát nebo prášek. Ten se dále zpracovává. Důvodem značného rozšíření PVC je jeho poměrně levná výroba a snadná zpracovatelnost prakticky všemi základními postupy.

Lepení PVC podlahy je v posledních desetiletích jedním z nejrozšířenějších variant řešení podlah v interiérech.

Těm, kteří kladou důraz na udržování vysokých standardů hygieny a bezpečnosti podlah, umíme ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o., představit a zprostředkovat lepení PVC podlahy. Tuto podlahovinu si u nás může klient vybrat z nabídky variant dekorů, provedení a barevných zpracování. Dále umíme řešit vhodné lepení PVC podlahy podle požadavků na zatížení pochozích ploch, zpracování povrchů a vhodných šíří této povlakové rolové podlahové krytiny.

U nás, ve společnosti Podlahy Praha s.r.o., Vám předvedeme, že lepení PVC podlahy není nemoderní

Více než polovinu z celosvětové produkce PVC využívá obor stavebnictví. Zde dokáže nahradit tradiční stavební materiály, kterými jsou dřevo, kámen, beton atd. Obliba lepení PVC podlahy plyne z jeho stavebních vlastností. Snadno se zpracovává a přitom je odolné. Lepení PVC podlahy patří již několik desetiletí mezi nejžádanější. Důvodem je široká příznivá cena, dobrá dostupnost těchto podlahovin, jejich užitné vlastnosti, dlouhá životnost, zajímavá nabídka dekorů a snadná pokládka a údržba těchto krytin.

Lepení PVC podlahy je rychlé a jednoduché

Lepení PVC podlahy jako rolové povlakové krytiny je prováděno již několik desítek let. Ani s takovým časovým odstupem nemůžeme jednoznačně konstatovat, že se jedná o zastaralé a nemoderní krytiny, o které zájem zákazníků opadá. Právě naopak. Výrobci PVC podlah stále zlepšují výrobní postupy s ohledem na vývoj technologií, a klientům tak nabízí stále nová a nová provedení materiálů pro lepení PVC podlahy.

Popularitu PVC krytin rapidně zvýšila jejich schopnost dokonale imitovat přírodní materiály včetně struktur jejich povrchů. Lepení PVC podlahy je pro majitele zárukou odolné jednolité pochozí plochy s povrchem v dekoru dle jeho výběru. Tyto krytiny v pásech jsou na u nás k dostání v různých šířkách, a to od šíře 1,5m až po 5m. Vzhledem k této nabídce máme při lepení PVC podlahy možnost minimalizovat její prořez a obvykle se vyhneme také nutnosti řešit spojování pásů.

Naše společnost Podlahy Praha s.r.o. Vám našim klientům nabízí pro lepení PVC podlahy v šířích rolí 1,5m, 2m, 3m a 4m.

Lepení PVC podlahy – výhody

  • Nízká pořizovací cena
  • Poměrně snadná instalace
  • Široká nabídka dekorů a struktur povrchu
  • Snadná údržba
  • Možný výběr z šíří pásů PVC
  • Podlahová krytina vhodná na teplovodní podlahové topení
  • Příjemná na dotek, měkká

Lepení PVC podlahy - značení a rozdělení

Tak jako většina podlahových krytin, mají také podlahy z PVC označenou doporučenou zátěžovou třídu. Tato stanovuje jejich vhodnou oblast použití. Podle uvedené třídy zátěže dokážeme definovat, pro jak namáhaný prostor je krytina určena. Tloušťka nášlapné vrstvy PVC obvykle stanovuje tuto třídu zátěže. Lepení PVC podlahy je nutno volit podle kvality provedení podlahoviny, tloušťky nášlapné vrstvy, počtu vyztužujících vrstev a také podle značky producenta.

U nás, v podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o. Vám představíme vysoce odolná PVC s aplikovanými mikročásticemi v pochozí vrstvě. Umíme pro Vás zajistit lepení PVC podlahy s protiskluznými vlastnostmi a krytiny s plasticky řešenou povrchovou strukturou, imitující povrch přírodních podlahovin. Specialitou je lepení PVC podlahy elektrostatické nebo antistatické.

Lepení PVC podlahy dělíme na tři podskupiny. Lepení PVC podlahy heterogenní měkčené, Lepení PVC podlahy heterogenní tvrzené a Lepení PVC podlahy homogenní.

Lepení PVC podlahy heterogenní měkčené

PVC podlahy, určené pro celoplošné lepení, které jsou vyráběny a prodávány především pro použití v bytových prostorech, nabízíme v široké škále dekorů.  Nechybí mezi nimi vzory dřeva a kamene, které věrně ztvárňují struktury těchto materiálů. Podmínkou pro to, aby bylo lepení PVC podlahy na první podhled nerozpoznatelné od přírodních podlahovin, je jejich profesionální instalace na dokonale připravený rovný, hladký, suchý a soudržný podklad.

Lepení PVC podlahy heterogenní tvrzené

Tento typ podlah je vyroben zejména pro lepení PVC podlahy do silně namáhaných interiérů, obvykle je instalován ve školách, zdravotnických zařízeních a v komerčních budovách. Jeho předností je vysoká odolnost vůči zatížení. Pro lepení PVC podlahy heterogenní tvrzené už u mnoho výrobců nabízí také jejich varianty bez ftalátů, které zaručují čisté a zdravotně nezávadné prostředí. Chrání tím své uživatele před běžnými alergeny a roztoči.

Lepení PVC podlahy homogenní

Homogenními PVC podlahy pro celoplošné lepení, tímto spojením označujeme materiály, které jsou v celé své tloušťce tvořeny shodným materiálem. Podle programu jednotlivých výrobců se vyrábí se v různých tloušťkách. Na našem trhu jsou k dostání v pásech a v lamelách. Tyto PVC homogenní podlahy splňují požadavky na vysoké zatížení v interiérech. Z výše uvedeného vyplývá, že jsou vhodné pro školství, zdravotnictví, skladové, výrobní a komerční objekty i jiné veřejné prostory.

Na našich stránkách Podlahy Praha, s.r.o. Vám dokážeme nabídnout pouze zlomek toho, jaké materiály pro lepení PVC podlahy pro Vás umíme dodat 

×