Lepení podlahových lišt

Obvodové lišty, přechodové lišty a schodové hrany jsou neodmyslitelnými doplňky každé dobře instalované podlahy. My ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. víme, že každá pochozí krytina, a není důležité, jestli je podlaha drahá nebo levná, bez vhodně vybraných a namontovaných podlahových soklových a přechodových lišt není úplná. Lepení podlahových lišt řeší nejen roli pohledovou, estetickou, ale jsou to také plně funkční doplňky Vaší podlahy.

Podlahové lišty soklové - video

V podlahovém studiu společnosti Podlahy Praha s.r.o. dokážeme našim klientům představit a ukázat širokou škálu doplňků a systémů jejich montáže, zahrnující i lepení podlahových lišt všech možných druhů, tvarů a provedení.

Uvážený výběr a profesionální lepení podlahových lišt zajistí dokonalost každé podlahy

Trendem v lepení podlahových lišt je jejich řešení v barevně i tvarově jednodušších variantách těchto doplňků. Požadavky klientů na dodání a instalaci lišt dokážeme řešit v UNI barvách od bílé, přes jemné pastelové barvy až po dekory kovu. Klasický vzhled dřeva a kamene je však také stále žádaný. U nás mají zákazníci také možnost výběru z široké škály rozměrů a tvarů profilů, které jsou vhodné pro lepení podlahových lišt.

Lepení podlahových lišt a přechodových a soklových profilů, které řešíme při pokládce, dělíme do dvou základních skupin, a to na lepení podlahových lišt obvodových a lepení podlahových lišt a profilů přechodových a schodových hran. 

Lepení podlahových lišt obvodových

Obvodové lišty také nazýváme podlahové lišty a profily soklové. Přilepení podlahových lišt soklových řeší zakončení podlahových krytin u stěn. Tyto profily zakrývají obvodové dilatační spáry podlah a řeší pohledové překrytí vedení elektrických a jiných rozvodů. Jejich praktickou funkční stránkou je ochrana stěn při vytírání a vysávání podlahových krytin. Lepení podlahových lišt a profilů obvodových obecně dělíme podle materiálů, použitých při výrobě těchto doplňků na:

  • Lepení podlahových lišt kovových
  • Lepení podlahových lišt z MDF nebo HDF
  • Lepení podlahových lišt dýhovaných
  • Lepení podlahových lišt z masivního dřeva
  • Lepení podlahových lišt plastových

Lepení podlahových lišt kovových

Ze všech provedení soklových podlahových lišt je lepení podlahových lišt kovových obvodových nejméně užívané, především pro vysokou cenu uvedených profilů. Materiálem pro jejich výrobu je nejčastěji hliník nebo nerezová ocel. Povrchová úprava těchto obvodových lišt bývá řešena v eloxovaném, leštěném, kartáčovaném nebo broušeném provedení. Profilování a rozměry těchto lišt se liší podle nabídky konkrétních výrobců. Lepení podlahových lišt kovových soklových řešíme na zeď nebo je instalujeme jako systémové celky.

Lepení podlahových lišt z HDF nebo MDF

Lepení podlahových lišt soklových z HDF nebo MDF je nejrozšířenější variantou, která je při montáži podlah používána. Jejich nízká pořizovací cena, široká škála dekorů a variabilní provedení profilů zaručuje jejich oblibu. Jedná se o soklové podlahové lišty a profily, vyrobené z papíru lisovaného pod tlakem s pohledovou dekorační folií. Klient si sám zvolí, jestli preferuje lepení podlahových lišt z HDF nebo MDF, vybraných k dekoru podlahy, k obložkám dveří, k vestavěnému nábytku nebo k jiným bytovým doplňkům.

Lepení podlahových lišt dýhovaných

Jádra těchto soklových podlahových lišt jsou obvykle řešena ze smrkového či jiného měkkého dřeva nebo z HDF. Na povrchu jsou dekorovány dýhou z ušlechtilého dřeva. Tyto soklové profily jsou obvykle vybrány pro lepení podlahových lišt k dýhovaným podlahám a podlahám z masivního a vrstveného dřeva. Pohledovou dýhu si může klient vybrat z širokého spektra dřevin od běžných evropských až po lišty z exotických dřevin. Povrchovou úpravou těchto obvodových profilů je lak nebo olej a jejich barevné verze.

Lepení podlahových lišt z masivního dřeva

Lepení podlahových lišt z masivního dřeva je obvyklé pro ukončení masivních dřevěných podlah. Cena masivní dřevěné podlahové lišty soklové na stěnu bývá vyšší, protože se při jejich výrobě používá výběr z celého kmene stromů. Masivní dřevěné lišty dodáváme a montujeme s povrchovou úpravou olej nebo lak. K podlahám z parket řešíme podlahové lišty ploché nebo profilované, které instalujeme hřebíčky do podlahy. K podlahám z prken doporučujeme lepení podlahových lišt vyšších masivních dřevěných.

Lepení podlahových lišt plastových

Pro PVC podlahy je nejlevnějším řešením lepení podlahových lišt plastových v pásek s profilem L. Jedná se o řešení, obvyklé pro PVC ve veřejných prostorách. Další verzí lepení podlahových lišt z plastu jsou sokly, podobné MDF nebo HDF lištám. Většinu z těchto jejích provedení můžete použít také jako podlahové lišty na kabely. Ke kobercům, vinylu, přírodnímu linoleu a k PVC používáme lepení podlahových lišt z plastu, do kterých je možno vložit pruh z konkrétní povlakové krytiny, použité na podlaze. 

Lepení podlahových lišt a profilů přechodových a schodových hran

Podlahové lišty a profily přechodové řeší potřebné zakrytí přechodových dilatací mezi jednotlivými podlahami, k jejich ukončení, nebo ochranu schodových hran. Materiálem pro výrobu těchto přechodů a hran je kov, plast, dřevo i HDF nebo MDF. Množství dekorů, tvarů a velikostí je pro naše zákazníky zárukou, že si mohou vybrat lepení podlahových lišt, které jim budou vyhovovat nejlépe.

Materiálem, který je pro výrobu přechodů a schodových hran užívaný nejčastěji, je hliník. Tento kovový profil je dekorován PE foliemi, dřevěnými dýhami, nebo je eloxovaný. Přechodové podlahové lišty z hliníku jsou pro lepení mezi podlaháři nejoblíbenější, protože jsou lehké, odolné, univerzálně použitelné, snadno zpracovatelné a relativně levné. V nabídce jsou v různých šířkách a provedeních podle toho, jaký přechod, ukončení nebo hranu potřebuje zákazník řešit.

U přechodových profilů musí lepení podlahových lišt ve dveřních prostupech proběhnout tak, aby při zavření dveří byl přechodový profil ukrytý pod nimi

Odborníci z Podlahy Praha s.r.o. Vám nabídnou a dodají podlahy, třeba mezi nimi bude ta, kterou hledáte

×