Lepení dřevěných podlah

Podlaha je dominantní součástí každého interiéru. Podle řešení těchto nedílných součástí obytných i komerčních interiérových i venkovních pochozích ploch poznáte náročnost a vkus majitelů každé nemovitosti. Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám umíme představit a nabídnout podlahové krytiny ve velmi široké nabídce. Masivní a vrstvené krytiny, určené pro lepení dřevěných podlah v zajímavých provedeních a verzích u nás mají jedno z předních míst.

Lepení dřevěných podlah je standardním postupem pro montáž těchto přírodních pochozích ploch

Řešení masivních dřevěných podlah není jen v provedení klasických formátů parket. My dokážeme nabídnout též formát průmyslové mozaiky, tabulového vzoru, prken, nebo skládaných vídeňských čtverců. Většinu z těchto krytin zákazníkům nabízíme nejen jako masivní lamely pro celoplošné lepení dřevěných podlah, ale také jako vrstvené dřevěné podlahy 3 vrstvé dřevěné podlahy nejčastěji nabízíme v provedení prken nebo 3 pásových parket v nepravidelném provedení. Dvouvrstvé provedení pro lepení dřevěných podlah nabízíme v rozměrech menších lamel.

Vrstvené dřevěné podlahy jsou levnější verzí masivních dřevěných podlah. Vrstvené lamely pro celoplošné lepení dřevěných podlah jsou konstruované jako kombinace menšího objemu ušlechtilých dřevin, které jsou kompletovány s levnějšími druhy dřeva. Technologie výroby a konstrukce těchto podlah, spolu s méně nákladnými materiály jako podklad určují nejen nižší cenu, ale také větší rozměrovou stálost lamel. Tento typ krytin se vyrábí ve 2 vrstvé a 3 vrstvé variantě.

Lepení dřevěných podlah vrstvených a jejich výhody

 • Možnost výběru pohledové dřeviny pochozí vrstvy
 • Výběr povrchové úpravy olej nebo lak
 • Široká nabídka rozměrů podlahových lamel
 • Jedinečnost vzhledu vrstvených podlah
 • Podlahy jsou zdravotně nezávadné
 • Vrstvené provedení je vhodné pro instalaci na teplovodní podlahové vytápění
 • Lepení dřevěných podlah zhodnotí Vaši nemovitost

Lepení dřevěných podlah vrstvených - skladba lamel

 • Pochozí nášlapná vrstva a zároveň pohledová část vrstvené dřevěné podlahy je řešena dýhou z ušlechtilého dřeva o tloušťce 2,5 – 4,5 mm. Jejich povrchovou úpravu tvoří lak nebo olej.
 • Nosná vrstva je vyrobena z levnějšího dřeva a je vždy montována lepením kolmo (v protitahu) na pochozí vrstvu. Tato skladba zajišťuje větší objemovou stálost jednotlivých dílců. V této vrstvě dřevěné podlahy jsou na hranách řešeny zámky lamel nebo spoj pero drážka.
 • U třívrstvých podlah je třetí, poslední spodní, vrstva lamel vyrobena také z levnějšího dřeva, a je lepena opět kolmo (v protitahu) na předchozí nosnou vrstvu tohoto typu dřevěné podlahy.

Lepení dřevěných podlah - charakteristika

 • jsou vyrobeny ve formátu větších lamel s dekorem prken, parket, proužků nebo mozaiky
 • vrstvené dřevěné podlahy jsou levnější než masivní dřevěné podlahy
 • majitel si může zvolit styl lepení dřevěných podlah
 • lepením dřevěných podlah se jednotlivé dílce stávají stálejšími
 • vrstvené dřevěné podlahy jsou vhodné na teplovodní podlahové topení
 • mají povrchovou úpravu olej nebo lak
 • umožňují případnou nutnou renovaci povrchu
 • jsou dodávány v široké nabídce evropských i exotických dřevin

Lepení dřevěných podlah – varianty pokládky

V masivním provedení je jednou z možností montáže celoplošné lepení dřevěných podlah k pevnému rovnému suchému podkladu. Nejrozšířenější je pokládka rovnoběžně tzv. na divoko, kdy jednotlivé parkety lepíme bez vazby vzoru pokládky parket. Dalším vzorem montáže je lepení dřevěných podlah v anglickém vzoru, kdy je každá druhá parketa kladena na stejné úrovni vždy v druhé řadě. Rovnoběžnou pokládku můžeme zaměnit za montáž na jednoduchý, dvojitý i trojitý stromeček.

Dalším způsobem je lepení dřevěných podlah v maďarském vzoru, který bývá označován také jako francouzský stromeček. Je obdobou jednoduchého stromečku, ale tvar jednotlivých parket musí být pro tuto pokládku upraven na krátkých stranách na 45°. Podlahy z masivu vždy musíme instalovat tak, že proběhne celoplošné lepení dřevěných podlah k pevnému, rovnému podkladu nebo montáží přibíjením či vruty na rošt nebo k podkladovým konstrukčním deskám.

Vrstvené dřevěné podlahy mají postup montáže vždy stanovený výrobcem konkrétní krytiny. Systém je obvykle dán typem spoje jednotlivých lamel. Pokud mají lamely zámkový (click) spoj, je možno 3 vrstvé dřevěné podlahy montovat zámkovým plovoucím způsobem, nebo se klient může rozhodnout pro celoplošné lepení dřevěných podlah. 3 vrstvé dřevěné podlahy se spojem pero drážka jsou určeny pro lepení dřevěných podlah k pevnému rovnému podkladu, nebo plovoucím způsobem lepením dřevěných podlah v pero drážce. 

U vrstvených krytin je lepení dřevěných podlah jednou z vhodných typů montáže

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nedodává pouze dřevěné podlahy, ale také dalším druhy podlahových krytin. Ke všem podlahám, které nabízíme na našem webu i v našem podlahovém studiu, dokážeme vybrat vhodné doplňky. Například soklové a přechodové lišty, schodové hrany, podložky i prostředky pro úklid a údržbu podlah. Nabízíme zároveň kompletní servis pro všechny druhy podlah, a to nejen pro dřevěné podlahy, ale také pro vinylové podlahy, přírodní linoleum, PVC, koberce nebo jiné krytiny.

U nás budete jednat s profesionály, kteří se podlahovým krytinám věnují řadu let a dokážou Vám odborně poradit. Většinu námi nabízených podlah Vám u nás můžeme prezentovat na vzorcích. Vážíme si každého klienta a naším cílem je jeho spokojenost. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Věříme, že lepení dřevěných podlah, které pro Vás zrealizujeme, splní Vaše očekávání

×