Lepení dřevěné podlahy

Nákup dřevěné podlahy je prakticky to samé, jako každý jiný obchod. Větší problémy nastanou, když chcete objednat profesionální lepení dřevěné podlahy. My ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. zákazníkům doporučujeme realizovat nákup i montáž prostřednictvím jedné společnosti. Vyhnete se tak případným následným sporům. Společnost Podlahy Praha s.r.o. podlahy nejen nabízí, předvádí a prodává, ale také zajišťuje jejich odbornou montáž, lepení dřevěné podlahy nevyjímaje.

U nás, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o., si můžete vybrat krytiny z široké nabídky. Ve svém oboru pracujeme dlouhá léta a Vám, našim zákazníkům dokážeme pomoci nejen s výběrem správné podlahové krytiny. K podlahám, zakoupeným u nás umíme navíc zajistit i to, aby pokládka podlah, například lepení dřevěné podlahy, proběhla technologicky správně a pokud možno podle představ jejich majitele.

Lepení dřevěné podlahy není úplně jednoduchá záležitost, její realizaci svěřte radši odborníkům.

Podlaha je sama o sobě jen zbožím, které si zákazník vybírá v obchodě, hobby marketu, specializovaném podlahovém studiu nebo na internetu. Toto zboží dokáže profesionální podlahář přeměnit v dokonalou podlahu v bytě nebo v komerčním prostoru. Pouze profesionál zajistí, aby nákup krytiny následovala technologicky správná pokládka podlah, mezi které patří také lepení dřevěné podlahy. Také je potřeba vybrat a instalovat vhodné příslušenství podlah. Toto komplexní řešení podlah na klíč dokážou zajistit profesionálové společnosti Podlahy Praha, s.r.o.

Již při samotném výběru musí zákazník řešit, jak má u konkrétní krytiny proběhnout montáž, například lepení dřevěné podlahy, a jestli je vůbec tento typ podlahy a její instalace vhodný pro zvolený prostor. Nejsou všechny typy podlah vhodné do všech interiérů. Proto je nejlepším řešením, když se klient poradí s odborníkem, který mu poradí, jaký typ krytiny a pokládka podlah jsou pro něj nevhodnější. U dřevěných podlah to platí dvojnásobně. Lepení dřevěné podlahy je vhodné pouze do určitých prostor.

Lepení dřevěné podlahy můžeme, podle její konstrukce, obecně rozdělit do základních skupin na:

  • Lepení dřevěné podlahy plovoucí
  • Lepení dřevěné podlahy z masivu

Lepení dřevěné podlahy plovoucí

Podlahy ze dřeva, dodávané v plovoucím systému, se označují také jako zámkové nebo click podlahy. U prodejců podlah se s nimi setkáte v širokém spektru provedení a variant. Jedná se o vrstvené dřevěné podlahy s různými povrchovými dřevinami a úpravami. Dále je potřeba brát v potaz systém zpracování spojů, rozměry a provedeních. Pro každou z těchto podlah však platí stejný souhrn požadavků na připravenost podkladu. Pokládka podlah plovoucích musí proběhnout na rovný, soudržný, pevný podklad. Není důležité, jestli montáž proběhne lepením dřevěné podlahy nebo plovoucím způsobem.

Podkladový beton, podlahová stěrka nebo konstrukční deska, pro všechny tyto podklady je důležité, aby tyto byly pevné, soudržné, nehýbaly se a jejich rovinnost odpovídala technologické normě, která povoluje pokládku podlah plovoucích nebo lepení dřevěné podlahy. Tato norma stanovuje, že podklad nesmí mít větší nerovnosti než 2mm na 2 m. V praxi se tyto odchylky prověřují kontrolou 2m vodováhou. Pod položenou vodováhou nesmí být vyšší než uvedené odchylky rovinnosti podkladu, a to proto, aby na nich nedošlo ke zlomení zámků podlah.

Konkrétní technologický předpis pro montáž stanovuje pro své krytiny každý výrobce individuálně. Výrobce také určí, jestli je pro jeho krytinu vhodné lepení dřevěné podlahy. Tyto předpisy zveřejňují renomovaní výrobci na internetu a na obalech samotných podlah. Obecné pravidlo pro pokládku podlah plovoucím způsobem zahrnuje nejen samotný proces instalace, ale vyžaduje také použití parozábrany a kročejové izolace.

Plovoucí podlahy mají, ve většině případů, z výroby aplikovanou finální pochozí vrstvu. Pokládka plovoucím způsobem je poměrně rychlou a čistou záležitostí. Pouze v případě vrstvených podlah se spojem pero drážka je nutné provádět lepení dřevěné podlahy a to celoplošně k podkladu, nebo ve spoji. Po instalaci jednotlivých lamel do ucelené plochy následuje zakrytí obvodových dilatačních spár podlahovými lištami. Spár ve dveřních prostupech i u styčných dlažeb přechodovými lištami. Takto dokončená montáž podlah plovoucích umožňuje zákazníkům okamžité užívání.

Lepení dřevěné podlahy z masivu

Dřevěné podlahy jsou nejobvyklejším řešením podlah u nás vůbec. Pokud si klient vybere masivní dřevěnou podlahu a její montáž, řešená vruty, přibíjením nebo přilepením dřevěné podlahy proběhne technologicky správně, má majitel záruku, že mu podlaha bude sloužit celá desetiletí. Často se setkáváme s masivními dřevěnými podlahami, staršími více než sto let. V tradici takové ho provedení díla se my v Podlahy Praha, s.r.o. snažíme pokračovat.

Montáž masivních dřevěných podlah je nutno vybrat podle zhotovených podkladů a zvolených dílců dřevěné podlahy buď jako celoplošné lepení dřevěné podlahy, skrytým nebo přiznaným přibíjením či šroubováním. Lepení dřevěné podlahy je vhodné pro menší rozměry dílců masivních dřevěných podlah, označovaných jako parkety nebo vlysy. Může se však použít i pro formáty prken. Jedná se nejčastěji o pokládku parket do stromečku, na řemen, tabulový, anglický nebo maďarský vzor atd.

Pochozí vrstvu masivních dřevěných podlah bez povrchové úpravy z výroby je potřeba vyřešit broušením, tmelením, a lakováním nebo olejováním, které se provádí po ukončení samotné montáže. Po vyřešení pochozí vrstvy podlah zbývá namontovat soklové a přechodové lišty. Naše společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí svým klientům komplexní řešení podlah tak, aby bylo naplněno jejich očekávání od nové nebo zrenovované podlahy.

V našem podlahovém studiu se Vám budou věnovat profesionálové, kteří Vám ochotně pomohou. Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí komplexní řešení pro lepení dřevěné podlahy i pro jejich údržbu

×