FORBO original

Ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám vysvětlíme, že vinyl FORBO original není linoleum

Pro prostředí, ve kterých uživatelé potřebují udržovat vysoké standardy hygieny a bezpečnosti podlah, Vám u ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. dokážeme nabídnout komerční zátěžový vinyl v rolích, FORBO original. U nás může zákazník vybírat z 8 dekorů dřeva, 6 mramorovaných a 12 barevných dekorů tohoto odolného zátěžového vinylu. Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám umíme tuto zajímavou krytinu představit na konkrétních vzorcích.

FORBO original je vinylová podlaha, vyrobená z chemické sloučeniny polyvinylchlorid, která je třetí nejpoužívanější umělou hmotou na Zemi po polypropylenu a polyethylenu. Vinyl není rozpustný v olejích, ve vodě ani v koncentrovaných zásadách a anorganických kyselinách.

Základní surovinou pro výrobu vinylových podlah je vinylchlorid monomer. Jeho polymerací do řetězců vzniká bílý prášek nebo granulát, který se dále zpracovává za použití dalších přísad. Důvodem značného rozšíření PVC podlahy a vinylových podlah obecně je poměrně snadná a tedy levná výroba a snadná zpracovatelnost.

Více než polovina z celosvětové produkce polyvinylchloridu je využívána ve stavebnictví. Nahrazuje zde tradiční stavební materiály, jako jsou dřevo, kámen, beton a podobně. Vinylové podlahové krytiny FORBO original patří mezi nejvyhledávanější. Důvodem je rozsáhlá nabídka vzorů, všestranné použití, komerční zátěž, příznivá cena, dostupnost těchto podlahovin, vhodné užitné vlastnosti, dlouhá životnost, snadná pokládka krytiny.

Komerční zátěžový vinyl v rolích FORBO original je tichý, příjemný na dotek a jeho údržba je jednoduchá

PVC ve formátu povlakových podlahových krytin je na trhu již několik desetiletí. Ani po takové době nemůžeme jednoznačně konstatovat, že se jedná o nemoderní podlahy, které jsou na ústupu. Právě naopak. Výrobci vinylových podlahových krytin stále své výrobní postupy inovují s ohledem na vývoj technologií a poptávku trhu. Zákazníkům tak dokážeme aktuálně nabídnout například FORBO original, odolný zátěžový vinyl.

Oblíbenost vinylových podlah podporují jejich živé barvy, atraktivní dekory a schopnost dokonale imitovat přírodní materiály a strukturu jejich povrchů. Montáží zátěžového vinylu FORBO original v rolích získá uživatel nezaměnitelný jednolitý povrch s dekorem z nabídky podle svého výběru. Tyto podlahy v pásech jsou na našem trhu k dostání v šíři 2m, celkové tloušťce 2,0mm a tloušťce nášlapné vrstvy 0,7mm. Díky těmto technickým parametrům zde hovoříme o krytině, vhodné pro bytovou i komerční zástavbu.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. Vám dokáže na vzorcích představit všech 26 dekorů FORBO original.

FORBO original – výhody

 • Nízká pořizovací cena
 • Odolný zátěžový vinyl
 • Trvalá povrchová úprava PUR Pearl
 • Bez ftalátů
 • Všestranné použití
 • Podlahová krytina vhodná na teplovodní podlahové topení

Charakteristika vinylové podlahy FORBO original

FORBO original je odolným zátěžovým vinylem, vhodným pro skoro všechny komerční prostory. Standardní údržba je většinou dostatečná a povrchová úprava PUR Pearl zabraňuje opotřebení této krytiny. Kolekce FORBO original je sestavena ve vyváženém provedení designů dřeva, mramorování a také pestrých barevných celoplošných dekorů. Tato kolekce je vyráběna bez použití ftalátů.

Technické specifikace FORBO original

 • Výrobek splňuje požadavky normy EN-ISO 10582
 • Celková tloušťka 2,0 mm
 • Tloušťka nášlapné vrstvy 0,7 mm
 • Šířka role 2,0m
 • Maximální délka role +/- 25bm
 • Oblast použití / Občanská výstavba Třída 34
 • Oblast použití / Lehký průmysl Třída 43
 • Celková hmotnost 2,7 kg / m2
 • Chemická odolnost velmi dobrá
 • Protiskluznost R10
 • Vhodný pro vodní podlahové topení
 • Vhodný pro instalaci do vlhkých prostor

Komerční zátěžový vinyl v rolích FORBO original doporučujeme pokládat celoplošným lepením vhodnými lepidly na předem připravený rovný, pevný, soudržný podklad. Při dodržení těchto instrukcí a při montáži certifikovaným podlahářem Vám výrobce FORBO original nabízí záruku na tento materiál v trvání 10 let. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. takové podlaháře zaměstnává a pro své klienty uvedenou záruku na tuto podlahovou krytinu dokáže poskytnout.

Pokud si zákazník u nás, v podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o. tento zátěžový vinyl v rolích FORBO originál vybere a projeví zájem o pokládku našimi zaměstnanci, jako první dohodneme obhlídku a zaměření plochy realizace naším technikem. Na základě této obhlídky, zaměření, kontroly podkladů a výběru vhodných soklových a přechodových lišt, Vám technik vypracuje konkrétní závaznou cenovou nabídku. Po jejím odsouhlasení si dohodnete úhradu příslušné zálohy a konkrétního termínu realizace.

Po provedení montáže FORBO original zátěžového vinylu předáme objednateli zakázku proti úhradě konečné faktury. Při předání zakázky navrhneme uživateli vhodné čisticí prostředky a systém údržby. Navržené údržbové přípravky dokážeme našim zákazníkům nejen doporučit, ale také prodat.

Na našich stránkách Vám dokážeme nabídnout pouze zlomek toho, jaké krytiny pro Vás umíme představit a sehnat.  Neustále pro Vás hledáme další vhodné podlahy.

FORBO original

FORBO original

FORBO original 1

FORBO original 1

FORBO original 2

FORBO original 2

FORBO original 3

FORBO original 3

FORBO original 4

FORBO original 4

FORBO original 5

FORBO original 5

FORBO original 6

FORBO original 6

FORBO original 7

FORBO original 7

FORBO original 8

FORBO original 8

FORBO original 9

FORBO original 9

FORBO original 10

FORBO original 10

×