FORBO linoflex

FORBO linoflex a ostatní přírodní linolea jsou recyklovatelná a ekologicky odbouratelná

Přírodní linolea jsou nejrozšířenějšími povlakovými podlahami instalovanými v interiérech. My ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. si uvědomujeme, že ekologické uvažování při výběru podlah nelze neustále odkládat. Víme, že bychom všichni měli začít uvažovat ekologicky a vybírat biologicky odbouratelné materiály. Z tohoto důvodu je jednou z námi preferovaných podlahových krytin, kromě klasických dřevěných podlah, i přírodní linoleum.

Naše nabídka přírodního linolea je široká a snažíme se ji neustále doplňovat. Marmoleum od společnosti FORBO a další přírodní linolea jsme aktuálně doplnili o FORBO linoflex. Jedná se o přírodní linoleum v rolích. Tato podlahovina nezatěžuje životní prostředí a je biologicky odbouratelná. Jedná se o podlahovou krytinu, vyrobenou ze vstupních surovin, které jsou ekologické a prakticky nevyčerpatelné.

Přírodní linoleum FORBO linoflex je vyráběno v 16 mramorovaných dekorech, celkové tloušťce 2,5mm a šíři rolí 2 metry

Jaký je rozdíl mezi FORBO linoflex a PVC? 

Obvyklým omylem zákazníků, kteří se na naši společnost obrátí s požadavkem na dodání a montáž linolea, je skutečnost, že mají zájem o PVC podlahy. Rozdíl mezi přírodním linoleem a PVC je v jejich odlišném výrobním procesu a ve složení. Přírodní linoleum FORBO linoflex je čistě přírodní materiál, naproti tomu vinylová podlaha FORBO element, original a solidstep v rolích jsou chemickými sloučeninami polyvinylchlorid. Dalším, pro uživatele na první pohled nejdůležitějším, je rozdíl v možném dekorování těchto rozdílných podlahovin. FORBO linoflex je vždy dekorováno barevným mramorováním, zatímco vinylové podlahy (PVC) mohou mít jakýkoliv motiv.

Tento rozdíl Vám dokážeme definovat na nové kolekci FORBO QUATTRO, zahrnující tři řady vinylových podlah v rolích element, original a solidstep a jednu řadu přírodního linolea FORBO linoflex.

Vstupní suroviny pro výrobu přírodního linolea FORBO linoflex:

 • lněný olej
 • dřevitá moučka
 • pryskyřice
 • přírodní pigmenty
 • vápenec
 • juta

Všechny uvedené základní materiály jsou ekologicky odbouratelné a obnovitelné.

FORBO linoflex - lněný olej

Lněný olej, je základním materiálem při výrobě přírodního linolea FORBO linoflex. Této krytině také propůjčuje název.  Lněný olej se získává extrakcí zrn lnu. Použití lněného oleje je historicky doložené a má široké spektrum užití. Vařením počínaje až po použití pří léčení respiračních onemocnění. Léčivé vlastnosti lněného oleje přináší rychlou úlevu při dušnosti a nachlazení.

FORBO linoflex - dřevitá moučka

Dřevitá moučka se při výrobě podlahy FORBO linoflex používá pro její schopnost vázat na sebe přírodní pigmenty. Tato vlastnost dřevité moučky zajišťuje přírodnímu linoleu možnost řešení výroby v širokém barevném spektru. Technologicky tato surovina určuje dlouhotrvající barevnou stálost. Použité dřevo je pěstováno v regulovaných evropských lesích, kde je každý poražený strom nahrazen novou výsadbou.

FORBO linoflex - pryskyřice

Používá se pryskyřice z borovic, která je získávána metodou, neškodící jejich růstu. Tato pryskyřice má funkci pojiva přírodního linolea FORBO linoflex. Spolu se lněným olejem zaručuje přírodnímu linoleu jeho odolnost a flexibilitu.

FORBO linoflex - přírodní pigmenty

Tyto přírodní barevné pigmenty jsou ekologicky šetrné. Propůjčují přírodnímu linoleu FORBO linoflex výrazné, živé, a přirozené barvy. Tyto pigmenty nejsou škodlivé, protože neobsahují látky kadmium ani olovo.

FORBO linoflex - vápenec

Jemně mletý vápenec se těží prakticky v celém světě a přírodnímu linoleu FORBO linoflex zajišťuje jeho jemnou strukturu a odolnost.

FORBO linoflex - juta

Podkladní vrstvu, kterou můžete vidět z rubové strany přírodního linolea FORBO linoflex tvoří juta. Jde o přírodní tkaninu, která je upředená z vláken rostliny Juta, pěstované v Bangladéši a v Indii. Její přírodní původ zajišťuje obnovitelná produkce těchto rostlin.

Proces výroby podlahoviny přírodní linoleum FORBO linoflex

Lněný olej, získaný ze semen lnu, se rozpustí s pryskyřicí z borovic. Do směsi se přidává dřevitá moučka z evropského dřeva. Tato moučka funguje jako plnivo a zlepšuje stabilitu použitých barevných pigmentů. Pro jemnou strukturu hmoty je přidáván jemně mletý vápenec. Podkladovou vrstvu přírodního linolea FORBO linoflex tvoří juta.

Výhody přírodního linolea FORBO linoflex

 • Přírodní podlahová krytina
 • Vhodná pro astmatiky a alergiky
 • Vyrobená z ekologicky odbouratelných a obnovitelných surovin
 • Možnost výběru z široké škály barev
 • Není studené na dotyk
 • Vhodné na teplovodní podlahové topení
 • Podlahovina vhodná do všech typů prostor

Pokládka přírodního linolea FORBO linoflex

Pro pokládku podlahy FORBO linoflex je vždy nutné zhotovení kvalitně upraveného podkladu. Tento musí být suchý, rovný, pevný, hladký, soudržný, celistvý a nejlépe přestěrkovaný a přebroušený.

Přírodní linoleum FORBO linoflex je materiálem se specifickými vlastnostmi. Pro jeho pokládku vždy doporučujeme pozvat odborníky, kteří absolvovali školení u výrobce této podlahy. Podlahy Praha, s.r.o. takové profesionály mají. Náš prodejní tým Vám umí poradit s výběrem přírodního linolea a naši technici na ploše pokládky zhodnotí, jestli je pro Vás tento typ podlahové krytiny vhodný. Pokud ano, vypracujeme Vám bezplatně cenovou nabídku.

Při správné údržbě a užívání přírodního linolea FORBO linoflex zajišťuje výrobce Forbo její životnost 10 let 

Údržba linolea a údržba podlahy obecně je popsána detailněji na webu Renovace podlah Praha 

 

×