Čištění zámkové dlažby

Každou podlahu musíme udržovat. To samé platí i v případě, že se jedná o pochozí venkovní plochy, jako jsou zámkové dlažby. Exteriérové zpevněné plochy obytných i komerčních staveb se nejčastěji montují z kamene, betonu, dřeva, dlažby zámkové i slinuté. Pokud chcete, aby Vám tyto povrchy vydržely co nejdelší dobu, musíte je čistit vhodnými čisticími prostředky a věnovat jim vhodnou péči a údržbu. Vhodná údržba a čistění zámkové dlažby Vám zajistí jejich dlouhou životnost.

Každou jinou podlahu také pravidelně čistíte a uklízíte, tak proč by postup u čištění zámkové dlažby měl být odlišný?

Ne každý univerzální přípravek je vhodný na pravidelnou údržbu a čištění zámkové dlažby. Proto na venkovní pochozí podlahovou plochu vždy používejte specifický čistící přípravek a čistící systém vhodný pro údržbu. Nesprávným čisticím prostředkem zkracujete jejich životnost nebo můžete zapříčinit jejich trvalé poškození.

Čištění zámkové dlažby Vám zajistí její dlouhou životnost a funkčnost

Zámková dlažba je nejpoužívanějším materiálem na zpevněných venkovních plochách. Můžeme ji nalézt na chodnících, příjezdových cestách i terasách. Jednotlivé dílce betonové dlažby do sebe přesně zapadají, tvoří zámek a instalace je tak poměrně rychlá. Pokud je dodržen postup montáže, vytvoří se tak celistvá a stabilní plocha. Čištění zámkové dlažby musíte věnovat pozornost proto, aby Vám co nejdéle a nejlépe sloužila.  

Provedení, barva a tvar zámkové dlažby, při správném výběru, vhodně doplní vzhled garáže, budovy a okolí. Zajímavou předností této krytiny, v porovnání s ostatními materiály používanými na terasy, je její cena. Odolnost vůči mrazu, vodě a povětrnostním vlivům, dokáže velmi dlouho odolávat, pokud dodržíte doporučenou údržbu a čištění zámkové dlažby. Pokud zvažujete použití zámkové dlažby na velmi frekventované plochy, není to žádný problém, díky její vysoké odolnosti.

Příprava podkladu, zhutnění kamenných podkladových frakcí, přesné dodržení předepsaného postupu montáže, to jsou předpoklady správného fungování. Vhodné čištění zámkové dlažby a přesně provedená montáž je zárukou dlouhého užívání. Pokud plánujete realizaci zpevněné plochy ze zámkové dlažby, musíte počítat i s použitím obrubníků. Vydlážděná plocha ze zámkové dlažby Vám, díky technologii pokládky, umožňuje plochu kdykoli doložit nebo rozebrat a položit znovu.

Dlouholetou životnost zámkové dlažby Vám zaručí správné čištění zámkové dlažby

Údržba zpevněných venkovních ploch a čištění zámkové dlažby, by měly být prováděny nejméně dvakrát do roka, na jaře a na podzim. V průběhu celoročního užívání na pevných plochách ulpí nečistoty, které je potřeba odstranit. Čištění zámkové dlažby i ostatních ploch v exteriérech se provádí mechanickou cestou (kartáčem, tlakovým nebo strojním čištěním, a podobně).

Zašlá a opotřebovaná plocha zámkové dlažby Vás jistě nepotěší. Zvlášť, když její údržbě věnujete pravidelně svůj čas, aniž byste cokoli zanedbali. Bona Power Scrubber Vám předvede, jak tato plocha vypadala, když byla nová. K tomu jí stačí jedno zkušebním přejetím části Vaší terasy. Pro umocnění pocitu z „nové“ dlažby použijte Bona Deep Clean Solution. S péčí o venkovní pochozí plochy a čištění zámkové dlažby, Vám pomůže Bona Deep Clean Systém.

Čištění zámkové dlažby od Podlahy Praha

Hloubkové čištění umíme realizovat na venkovních kamenných a betonových plochách, plochách ze zámkových dlažeb, kompozitových WPC a dřevěných terasách. Našim zákazníkům doporučujeme toto účinné hloubkové čištění zámkové dlažby. Nanesení speciálních ochranných prostředků následuje až po důkladném očištění. Tyto přípravky Vám dokážeme v naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. vybrat, nabídnout a na základě Vašeho požadavku také aplikovat na Vaše podlahy v exteriérech.

Pochozí kamenné venkovní plochy a terasy ze zámkových dlažeb jsou odolné, nikoliv věčné. Problémy, které mohou vzniknout, musíte specifikovat a vhodným výběrem čisticích prostředků pro čištění zámkové dlažby je řešit. Běžným užíváním řešíte ochranu před poškozením a znečištěním. Může nastat mimořádná událost, kdy nestačí běžná prevence, a Vy musíte přistoupit k důkladnému čištění.

Nejčastější problémy, s kterými se můžeme potýkat, jsou nežádoucí vegetace, skvrny od motorového oleje, zašlapané žvýkačky a výjimkou nejsou mastnoty po grilování na terase Při čištění ploch z kamene a čištění zámkové dlažby, potřebujeme odstranit nanesené bahno, rostoucí traviny, mechy a lišejníky. Tyto hrubé nečistoty jsou povrchové, po jejich odstranění musíme obrátit svou pozornost na hloubkové znečištění, jako jsou olejové skvrny.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. Vám dokáže nabídnout celou řadu prostředků na odstranění nežádoucí vegetace, parazitů a skvrn. Jedná se o absorbenty a likvidátory, které působí na většinu olejových, tukových a jiných mastných skvrn a vyčistí je do hloubky. Pokud rostou na Vaší zámkové dlažbě mechy, řasy, lišejníky a podobná vegetace, doporučujeme pro čištění zámkové dlažby použít fungicidní a herbicidní prostředky, které je odstraní.

Herbicidy a fungicidy od výrobců OSMO a WOCA odstraní nežádoucí vegetaci po čištění zámkové dlažby. Tyto přípravky Vám nabídneme u ve společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×