Čištění venkovní dlažby

Pořídili jste si terasu nebo venkovní pochozí plochy, na kterých je dlažba? Pak Vám musíme sdělit, že i tyto jsou podlahami, které se musí, jako každé jiné, vhodně čistit a udržovat. Tyto venkovní pochozí plochy jsou nejčastěji zbudovány z dlažby zámkové nebo slinuté, betonu, kamene nebo dřeva. Ačkoliv jsou to různé pochozí materiály, jedno mají společné, musíte o ně pečovat, pravidelně je čistit a ošetřovat, aby co nejdéle plnily svou funkci. Aby Vám dlouho sloužily, musíte pravidelně provádět čištění venkovní dlažby a ostatních venkovních pochozích ploch.

Čištění venkovní dlažby a venkovních teras je vlastně pravidelný úklid podlah v exteriérech. Jako u každé podlahy, musíte i u venkovní podlahové krytiny myslet na to, jaký čisticí přípravek a čisticí systém použijete. Jestliže bude Vaší volbou obyčejný universální prostředek, počítejte s tím, že podstatně zkrátíte jejich životnost, nebo je dokonce trvale poškodíte.

Správný výběr postupů na čištění venkovní dlažby prodlouží její životnost

Zpevněné venkovní plochy jsou nejčastěji zbudovány z dlažby. Dlažbu můžete použít nejen na terasy, příjezdové cesty, ale také na chodníky a chodníčky a ostatní venkovní plochy s pochozím povrchem. Dílce zámkové dlažby fungují jako puzzle, kdy jednotlivé díly do sebe přesně zapadají. Profesionální a precizní instalací dílců je vytvořena celistvá a stabilní plocha. Čištění venkovní dlažby věnujte velkou pozornost, za tuto péči se Vám odmění dlouhou životností.

Pokud Vaše volba při realizaci venkovní terasy padla na dlažbu, nemusíte se obávat obyčejnosti. Vyrábí se v mnoha barevných provedeních a Vy tak můžete vhodně doplnit vzhled domu, plotu a okolí. Musíme zde zmínit i další přednost, kterou je poměrně nízká pořizovací cena v porovnání s ostatními materiály, používanými na terasy. Pokud zvolíte vhodnou údržbu a čištění venkovní dlažby, odmění se vám velkou odolností vůči mrazu, vodě a ostatním povětrnostním podmínkám. Protože jsou dlažby velice odolné proti zatížení, jsou vhodné i na velmi frekventované plochy.

Přípravu před montáží venkovní dlažby nesmíte podcenit, důležitým krokem je příprava podkladu, přesné provedení a zhutnění kamenných podkladových frakcí, jedině tak bude venkovní dlažba plnit svou funkci. Čištění venkovní dlažby musí být prováděno vhodným způsobem a montáž venkovní dlažby by měla být provedena profesionálně.  Realizace zpevněné plochy z dlažby je plánovaná akce a proto do tohoto plánu zahrňte také obrubníky, které jsou velmi často opomíjenou součástí stavby. Vydlážděnou plochu ze zámkové dlažby můžete kdykoliv rozebrat z části nebo celou, znovu doložit nebo položit.

Dlouhé roky užívání Vám dopřeje správný postup při čištění venkovní dlažby

Čištění venkovní dlažby a kompletní údržba dalších zpevněných ploch, zpravidla provádíme dvakrát do roka, nejlépe na jaře a na podzim. V první řadě pevné plochy zbavíme nečistot, které během užívání na podlaze zůstanou. Čištění venkovní dlažby i ostatních venkovních ploch se provádí mechanickou cestou (tlakovým nebo strojním čištěním, kartáčem apod.).

I když se snažíte, a čištění terasy věnujete příkladnou péči, po určité době je její plocha zašlá a opotřebovaná. Jedná se o normální jev, který se časem projeví u každé podlahy a nemusíte si toho ani všimnout. Bona Power Scrubber Vám pomůže vrátit této podlaze nový glanz a šmrnc, a to pouhým jediným přejetím zašlé plochy. Použitím čisticího přípravku Bona Deep Clean Solution Vaši podlahu dovedete k dokonalosti. Hloubkový úklidový systém Deep Clean Systém na čištění venkovní dlažby Vám předvede dokonalou péči o venkovní pochozí plochy.

Profesionální čištění venkovní dlažby od Podlahy Praha s.r.o.

Hloubkové čištění dokážeme zrealizovat jak u venkovních ploch z dlažby, teras ze dřeva, tak i z kamene, WPC kompozitu či ploch betonových. Našim klientům vřele doporučujeme hloubkové čištění venkovní dlažby. Důkladné hloubkové čištění je první fází, poté je vhodné aplikovat speciální ošetřující přípravky, které Vám v naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. vybereme a na požádání je aplikujeme na Vše venkovní podlahy.

Jak už jsme se v předchozím textu zmínili, kamenné plochy a terasy z venkovních dlažeb jsou velmi odolné, ale bohužel nejsou věčné. Výběrem vhodných přípravků pro čištění venkovní dlažby a kamenných ploch, podpoříte řešení daného problému. Při běžném užívání je potřeba, aby tyto plochy byly chráněny před znečištěním a poškozením. Může však dojít i k mimořádným událostem, tam už prevence nebude stačit a musí dojít k důkladnému čištění.

Mimořádnými událostmi můžeme nazvat mastné skvrny po grilování, vyteklý motorový olej, zašlapané žvýkačky, prorostlý plevel. Tehdy musí nastoupit důkladné čištění. Při čistění venkovní dlažby a ploch z kamene musíte tyto zbavit hrubých nečistot, naneseného bláta, prorostlých mechů, lišejníků a travin. Po důkladném odstranění od těchto hrubých nečistot se zaměřte na olejové skvrny, které Vaši terasu hloubkově znečistily.

Existuje řada prostředků na odstranění těchto skvrn, nechtěné vegetace a parazitů a ty Vám v naší společnosti Podlahy Praha můžeme nabídnout. Jsou to odstraňovače a absorbenty, které Vás zbaví většiny tukových, olejových a jiných mastných skvrn do hloubky. Vaše zámková dlažba může být napadena lišejníky, řasami, mechy a houbami. V tomto případě po čištění venkovní dlažby doporučujeme použití herbicidních a fungicidních prostředků, které je odstraní a nedovolí další růst.

Čištění venkovní dlažby - mohlo by Vás zajímat

Více informací na téma údržba podlah naleznete na webu Renovace podlah, kde najdete také stránky jako jsou Čištění zámkové dlažby a Čištění podlah.
Na našem druhém webu Podlahy Praha najdete též sekci Údržba podlah a v ní stránky jako jsou Hloubkové čištění podlah nebo právě Čištění venkovní dlažby.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám
+420 702 013 119
Zavolejte nám

×